فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آخرین خبرها از سریال «سوجان»/ سریالی که مخاطبانش را به دل سه نسل می‌برد

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، چند سال قبل صحبت از ساخت «مادر سوجان» بود که گفته می‌شد قرار است در ۳۰۰ قسمت ویژگی‌های یک زن ایرانی شمالی را به تصویر بکشد. 

همچنین نکته شاخص و ویژه‌ای که در این سریال وجود داشت این بود که علاوه بر طولانی بودن «مادر سوجان»، داستان هیچکدام از اپیزودهای این سریال تکراری نباشد و در واقع هر بار، موضوعات جدیدی مخاطب را درگیر کند.

بیش از یک سال است که این سریال تحت عنوان «سوجان» فیلمبرداری‌اش آغاز شده و به تعبیر مهدی کریمی تهیه‌کننده این سریال بیش از ۸۰ درصد پیشرفت در فیلمبرداری داشته است. او همچنین به خبرنگار تایمز گفت: این سریال قرار است با قصه‌هایش مخاطبان را به دل سه نسل از یک خانواده ببرد؛ مادربزرگ، مادر و نوه که همان سوجان نام دارد. 

کریمی افزود: نقش مادربزرگ را خانم ثریا قاسمی به نحو شایسته‌ای ایفا کرده‌اند؛ مادر را حدیث نیک‌رو و سوجان را که نوه داستان است غزاله اکرمی بازی می‌کند. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - تجلیل خانواده‌های شهدای مدافع حرم از کتابی متفاوتدرباره سوریه

این تهیه‌کننده به داستان سریال اشاره کرد و گفت: هنرمندان این سریال بی‌شمارند و خوشبختانه همه از کاربلدها و حرفه‌ای‌های سینما و تلویزیون‌اند. بخشی از داستان به دوره تاریخی ۵۰ ساله برمی‌گردد که بازیگرانی همچون بهمن دان، مهدی علی‌پور، نگار بابایی، فریده دریامج و اتابک نادری در آن ایفای نقش می‌کنند. 

وی در خصوص پیش‌بینی درباره پایان فیلمبرداری و زمان پخش، خاطرنشان کرد: احتمالاً تا دو ماه و نیم دیگر فیلمبرداری خواهیم داشت و بعد می‌توانیم درباره زمان پخش و بقیه موارد پس از آماده شدن سریال صحبت کنیم آن هم به تصمیم‌گیری معاونت استان‌های صداوسیما برمی‌گردد. اما قصه و دورانی که به آن پرداخته شده روایت‌هایش کششِ آن را دارد مخاطب را با خودش بکشاند. به تعبیری، در موقعیت‌ها و مناسبت‌های مختلف می‌توان این سریال را پخش کرد.

کریمی همچنین درباره فیلمبرداری و لوکیشن‌های سریال گفت: ۱۵ تیرماه سال گذشته فیلمبرداری «سوجان» آغاز شد و در یک دوره سه ماهه فیلمبرداری پیش رفت. دوره‌ای توقف داشتیم و مجدداً از اول خردادماه امسال فیلمبرداری شروع شد و در گیلان فیلمبرداری را پی گرفتیم. تقریباً تمام لوکیشن‌ها را در استان گیلان داشتیم و البته بخش‌هایی از قصه به تهران قدیم برمی‌گردد که به تهران خواهیم آمد و لوکیشن‌های شهری هم خواهیم داشت. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - فیلم | تلاوت حامد شاکرنژاد از سوره «الحاقه»

به گفته تهیه‌کننده سریال، «سوجان» در ۵ فصل درنظر گرفته شده بود که فعلاً یک فصل تولید خواهد شد. در فصل اول، وقایع تاریخی سال‌های ۱۳۱۰ تا ۱۳۵۷ در گیلان در یک مجموعه ۶۳ قسمتی روایت می‌شود و مهم‌ترین موضوع آن نقش و اهمیت زن در خانواده و جامعه است. 

این مجموعه تلویزیونی را حسین تبریزی کارگردانی می‌کند و در ۶۰ قسمت به آنتن تلویزیون خواهد رسید. ثریا قاسمی، سیدمهرداد ضیایی، حمیدرضا نعیمی، مهران رجبی، مهدی صبایی، بهادر زمانی، علی مرادی، غزاله اکرمی، افشین غیاثی، رامین راستاد، حدیث نیکرو، ساغر عزیزی، شیرین محسنی، زهرا جهرمی، پریسا دوستی، فرج گل‌سفیدی، رضا عباسی، بهمن دان، اتابک نادری، فریده دریامج، علی علیپور، نگار بابایی، امین چنارانی، مهران ضیغمی، فرخنده طالبی، مرجان متقی، بهمن صادق حسنی، مرتضی عالم، فاطمه حاجوی، منیره حسین‌زاده، معصومه محمدپور، دلسا معجزی، مرسده جهانی، باقر یکتا، فریبرز زیده‌سرایی و عادل علیزاده از جمله بازیگران این سریال تلویزیونی‌اند.

داستان این سریال قصه زندگی «سوجان» دختری گیلانی، از دوره نوجوانی تا دوران مادری و مادربزرگی اوست و در همین دوران بخش‌های مهمی از تاریخ معاصر ایران و گیلان روایت می‌شود. سریال «مادر سوجان» به وضعیت تاریخی، سیاسی و اجتماعی آن دوران اشاره می‌کند و آداب و رسوم اصیل گیلانی با حضور بازیگران مطرح ملی و استانی به تصویر کشیده خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سند ملی میراث فرهنگی تقدیم شورای عالی انقلاب فرهنگی شد-تایمز

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

تلوبیون همراه نامزد‌های ریاست جمهوری در انتخابات-تایمز

سامانه تلوبیون به عنوان نخستین سرویس ایرانی پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صداوسیما مانند ایران‌صدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *