فیلترهای سرامیکی ریخته گری
املاک منطقه 22
املاک منطقه 22

آشنایی با املاک منطقه ۲۲ و خرید آپارتمان در آنجا

معرفی املاک منطقه ۲۲ تهران

از جمله جدیدترین مناطق شهری تهران منطقه ۲۲ می باشد که در شمال غرب تهران واقع شده است و براساس سرشماری سال ۹۰ جمعیتی حدود ۱۲۸۹۵۸ دارد. از لحاظ جغرافیایی بزرگترین منطقه تهران منطقه ۲۲ تهران محسوب می شود که مساحتی حدودا ۶۲۰۰ هکتار دارد.
در این منطقه شهرک ها و مناطق مسکونی پراکنده ای وجود دارد که نظارت بر آن ها دشوار است. البته در این منطقه دو واحد کلانتری است که با این حال نیاز به نظارت بیشتری می باشد. دسترسی به این منطقه از طریق بزرگراه همت، حکیم، آزادگان، اتوبان تهران کرج و آزاده راه تهرانشمال به این منطقه می توان دسترسی پیدا کرد.

 

املاک منطقه 22
املاک منطقه ۲۲

محلات املاک منطقه ۲۲ شامل محلات زیر می باشد:
پیکان شهر، شهرک چشمه، دهکده المپیک، شهرک صدرا، شهرک راه آهن، شهرک لاله، شهرک امید، شهرک نمونه سپاه، زیبادشت بالا و پایین، شهرک شهاب، شهرک امیرکبیر، شهرک هوانیروز، شهرک باقری، شهرک کوثر، شهرک یاس، شهرک آزادشهر، شهرک آتی شهر (وردآورد) ، شهرک ساحل، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، شهرک کوهستان، شهرک نگین غرب، شهرک نسیم، شهرک آسمان سپاه، شهرک اسکان سبز، شهرک امام رضا چیتگر.

در این منطقه مناطق گردشگری و تفریحی زیادی را وجود دارد که از جمله دریاچه چیتگر پارک جنگلی چیتگر پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان جوانمردان ایران، شهربازی هزار و یک شهر، باغ گیاه شناسی، آبشار تهران، استودیو محله گل و بلبل و …. هستند.

پروژه های مسکونی خوبی در این سالها در این منطقه احداث شده است که از آن جمله میتوان به پروژه تریتیوم vip و پروژه زاگرس اشاره نمود.

برای رفت و آمد به این منطقه از خطوط مترو به صورت زیر است:
از ایستگاه مترو خط ۵ یعنی ایستگاه مترو و ورزشگاه آزادی، ایستگاه مترو ایران خودرو، ایستگاه مترو چیتگر و ایستگاه متروآورد برای رفت و آمد باید استفاده کنید.

تمام افرادی که سرمایه گذار ملکی به شمار می آیند و یا کسانی که مقداری سرمایه در دست دارند، قطعا مناطق و یا لوکیشنی را انتخاب میکنند  که بازگشت سود با خیالی راحت را داشته باشند.

تهران از جهت پایتخت بودن و رونق کسب و کار و هم چنین پیشرفت رفاهی گزینه ی اول برای سرمایه داران و سرمایه گذارن ملک محسوب می شود و این در حالی ست که تهران با مناطق متعدد و سطح رفاهی مختلف شرایط انتخاب را سخت کرده است.

در همین راستا منطقه۲۲ زبان زد سرمایه گذاران، مشاوران و املاک تهران شده است که صد درصد پیشنهاد مناسب و حتی به جرات میتوان گفت پیشنهاد فوق العاده ای ست. در ادامه دلایل این پیشنهاد فوق العاده را بررسی میکنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تدابیر ترافیکی راهپیمایی ۲۲بهمن در معابر غرب پایتخت

وب سایت املاک : دیار۲۲

دلیل سرمایه گذاری:

به دلیل رونق ساخت و سازهای بسیار در سال های اخیر در منطقه ۲۲ تهران، عموم ساختمان ها در این منطقه جدید و نوساز هستند که این اتفاق باعث زیبایی و یک دستی منطقه ار نظر ساختمان سازی و شهرسازی شده است که نا خود آگاه بر آبادانی منطقه تاثیر بسیار گذاشته است.

وجود زمین های مناسب و بسیار برای ساختمان سازی از دیگر عوامل برای سرمایه گذاری در این منطقه به شمار میآید. با کمی تحقیق و پیگیری می توان فهمید که در منطقه۲۲ پروژه های عظیم مسکونی – تجاری – رفاهی و تفریحی بنا شده است و هم چنان نیز ادامه دارد که بهره برداری از هرکدام ازین پروژه ها و مراکز سطح منطقه را از نظر اجتماعی و تجاری بسیار تحت تاثیر قرار میدهد.

وجود شاهراه های تهران در اطراف منطقه و حتی گذر از خود منطقه باعث دسترسی فوق العاده ی منطقه شده است و همینطور تاسیس مراکز ایرانمال – هزار و یک شهر(بزرگترین شهربازی خاورمیانه) – دریاچه چیتگر( شهدای خلیج فارس ) و… جذابیت منطقه را برای جذب سرمایه دو چندان کرده است.

مزایای سرمایه گذاری در منطقه۲۲

منطقه ۲۲ به خودی خود ، دارای سابقه ی طولانی شهری میباشد که در چند دهه ی قبل جزئی از منطقه ۵ شهرداری تهران محسوب میشداما به دلیل وسعت زیاد اراضی در این محدوده، جدا و با نام منطقه ۲۲ در شهرداری تهران به ثبت رسید؛ شهرسازی  و شهرک سازی در این منطقه و در اطراف دریاچه ذخیلی سابقه ی طولانی ندارد. با این وجود در همین مدت کوتاه منطقه توانسته گواهینامه های شهری و محیطی بسیاری را به نام خود کند:

 • گواهینامه مخصوص سیستم رضایت مشتری
 • گواهینامه مخصوص مدیریت محیط زیست
 • گواهینامه مخصوص مدیریت ایمنی
 • گواهینامه مخصوص ساخت و ساز
 • گواهینامه مخصوص کنترل کیفیت ساخت
 • نشان افتخار برج سازان
 • نشان افتخار مدیران جهادی

با توجه به تمام نکاتی که در بالا ذکر شد و علم بر داشتن توانایی های اکوسیستمی منطقه، کاملا مشخص است که سرمایه گذاری در آن گزینه ی پر سودی است.

امکانات منطقه ۲۲

منطقه ۲۲، آخرین منطقه از مناطق ۲۲ گانه تهران است که از قضا یکی از بهترین شهرداری‌ها و الگوهای مدیریت شهری نصیبش شد.

نزدیک به ۱۰ سال میشود که این منطقه روند رو به رشد خود را طی میکند و در این مدت چهره منطقه به کل دگرگون شده است.

این روزها می‌توان منطقه ۲۲ را به عنوان غولی خفته در غرب تهران خطاب کرد که هنوز تمامی ساختمان‌ها و برج‌های مسکونی آن خالی از سکنه است و در صورت تکمیل واحدها و واگذاری، شاهد تراکم بی سابقه در این منطقه خواهیم بود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دیگر نگران گاز نباشید!

منطقه ۲۲ کجاست؟

اگر به موقعیت و نقشه منطقه ۲۲ نگاهی بیندازید خواهید دید که وسعت چشمگیری دارد.

تمامی قسمت‌های شمالی آن به رشته کوه البرز منتهی میشود.

به همین دلیل بخش‌های کوهپایه‌ای خوش آب و هوایی در این منطقه وجود دارد.

این منطقه از شرق به منطقه توسعه یافته ۵، و قسمت غربی آن به وردآورد و بلوار اردستانی می‌رسد.

به تازگی در قسمت غربی امتداد اتوبان شهید خرازی، اتوبانی برای دسترسی به کرج و ابتدای جاده چالوس احداث شده است که بخش شمال غربی منطقه ۲۲ را شامل خواهد شد و در قسمت جنوب غربی به آزاد راه تهران کرج می‌رسد.

منطقه ۲۲  دارای ۶ ناحیه است. این منطقه از بخش‌های قدیمی‌ مانند شهرک دهکده المپیک و شهرک گلستان تا مناطق نوساز چیتگر و برج‌های لوکس این محدوده تشکیل شده است.

معرفی شهرک های منطقه ۲۲

به طور کلی این منطقه شامل مجموعه‌ای از شهرک ها است.

دهکده المپیک را می‌توان یکی از بخش‌های قدیمی دانست که از ابتدا برای برگزاری المپیک آسیایی پایه ریزی شده بود و استادیوم آزادی به همراه مجموعه ورزشی آزادی و یک شهرک بزرگ، شامل واحدهایی برای سکونت ورزشکاران در نظر گرفته شد.

این سوئیت‌های اقامتی بعدها به مردم فروخته شد و امروزه این شهرک، مسکونی محسوب می‌شود. شهرک‌های دیگری نیز در این محدوده گسترش یافت.

 • گلستان

شهرک گلستان روزگاری از شهرک‌های ارزان قیمت تهران بود اما این روزها با ساخت دریاچه چیتگر و تغییرات محله، به یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین شهرک‌های تهران بدل شده است.

این شهرک را با نام شهرک راه‌آهن نیز می‌شناسند.

 • چشمه

شهرک چشمه نیز یکی از قدیم‌ترین شهرک‌های منطقه است و قدمت آن به ۴۰ سال پیش می‌رسد.

زمانی که ساکنان، این شهرک را برای زندگی انتخاب کردند به قدری خلوت و کم رفت و آمد بود که سکوت در آپارتمان های آن جلب توجه می‌کرد.

در آن زمان این منطقه دارای آب و هوای خوبی بود اما این روزها برج‌های غول‌آسایی که اطراف این شهرک زده شده، عملا نفس ساکنان را بند آورده است، به نوعی شهرک چشمه در محاصر برج‌هاست.

 • صدرا

شهرک صدرا یکی از شیک‌ترین شهرک‌های تهران است که زیاد شناخته شده نیست.

معماری خانه‌ها دارای سبک ایتالیایی است و نورگیر بسیار عالی دارد، همچنین همه آپارتمان ها پارکینگ دار هستند.

این شهرک شامل یک طبقه پارکینگ و ۳ طبقه روی آن میباشد این شهرک را میتوان یکی از زیباترین و آرام‎ترین شهرک‌های منطقه دانست.

 • لاله

شهرک لاله نیز از شهرک های قدیمی محسوب میشود.

از نظر رسیدگی شهرداری شرایط مناسبی دارد.

دارای فضای سبز و دسترسی های خوبی است و استانداردهای مناسب جهت زندگی را دارا میباشد.

 • زیبادشت

زیبادشت در بخش شمالی و جنوبی به رودخانه کن نزدیک است و دسترسی مناسبی به اتوبان‌های مهم دارد. در سه بخش مسکونی، خانه‌های خوبی برای خرید در این منطقه وجود دارد و در عین حال بازارچه‌های شهروند و مجتمع‌های تجاری نیز در نزدیکی محل زندگی گسترش یافته است. سرانه فضای سبز خوبی دارد و منطقه‌ای رو به رشد برای سرمایه گذاری است.

 • امید
پیشنهاد میکنیم بخوانید:  کشف ۸ تن انواع مواد مخدر طی ۲۴ ساعت گذشته/ ۴۲ قاچاقچی دستگیرشدند

شهرک امید با نام کامل شهرک امید دژبان، حدود ۱۲ سال پیش در قسمت شمالی بزرگراه همت ساخته شد. ساختمان‌های این شهرک هم سازه بتنی دارد و هم سازه فلزی.

سیستم‌های ایمنی مانند هشدار حریق و درب ریموت بخشی از امکانات این ساختمان‌هاست.

 • شهید باقری

شهرک شهید باقری بسیار دنج است و هوای خوبی دارد.

این شهرک را می‌توان اولین پروژه بلند مرتبه سازی‌های این منطقه دانست.

شهرک شهید باقری، با وجود دسترسی‌های مناسب به پارک های مهم تهران بسیار دنج باقی مانده است.

اطلاعاتی کلی درباره ی قیمت خرید خانه در منطقه ۲۲

قیمت مسکن در همه مناطق تهران و کل کشور در این چند سال گذشته رو به افزایش بوده است.
تغییرات قیمت خانه منطقه ۲۲، در چند سال اخیر به شرح زیر است:

 • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۷ سال اخیر حدودا ۲۵۳ درصد افزایش قیمت داشته است.
 • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۵ سال اخیر حدودا ۵۸ درصد افزایش قیمت داشته است.
 • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۳ سال اخیر حدودا ۶۱ درصد افزایش قیمت داشته است.
 • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۱ سال اخیر حدودا ۴۵ درصد افزایش قیمت داشته است.
 • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۶ ماه اخیر حدودا ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته است.
 • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۳ ماه اخیر حدودا ۲۱ درصد افزایش قیمت داشته است.

با توجه به تغییرات بالا در این منطقه قیمت تغیرات زیادی داشته است. با توجه به این تغییرات از سال ۷ سال پیش تاکنون حدود شش هزار و ششصد و شصت و نه معامله در این منطقه انجام شده است.

بیشترین میزان خرید مسکن در هفت سال اخیر خانه‌هایی با متراژ بین ۸۵ متر تا ۱۵۰ متر را شامل می شود. و برای خانه هایی که با این متراژ در هفت سال اخیر ۳۸۱۱ معامله در معاملات انجم شده است. رتبه دوم شامل خانه هایی با متراژ کمتر از ۸۵ متر قرار دارند که با ۱۹۱۴ معامله انجام شده در رتبه دوم قراردارد. معاملات با تعداد ۹۴۴ معامله انجام شده به خانه هایی با متراژ بالای ۱۵۰ متر می رسد.که در رتبه سوم قرار دارد.

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

خودرو هست، به مردم نمی‌دهند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، مدیران برخی از شرکت های خودروساز ادعا دارند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد