جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

آموزش «مدیریت بحران» به مدیران سراسر کشور

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از برگزاری دوره‌ها و اردوهای آموزشی ویژه مدیریت بحران برای مدیران کشور خبر داد.

محمد حسن نامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش مدیریت بحران اظهارکرد:‌ آموزش یکی از مهم‌ترین اصول مدیریت بحران برای پیشگیری از آسیب و کاهش خسارات ناشی از حوادث طبیعی است و از این رو لازم است که هم شهروندان و هم مدیران و مسئولان در سطوح مختلف تحت آموزش‌های مختلف و مرتبط با موضوع مدیریت بحران قرار بگیرند. آموزش‌هایی که لازم است استمرار داشته و هر چند وقت یک‌بار تکرار شود.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مربوط به شهروندان با مشارکت وزارت آموزش و پرورش، جمعیت هلال احمر، صداوسیما و … انجام می‌شود، گفت: یکسری از آموزش‌ها نیز باید به مدیران و مسئول ارائه شود. این‌ها جزو آموزش‌های تخصصی و ویژه مدیریت بحران برای مدیران است که شاید در گذشته کمتر به آن توجه شده بود. از این رو تصمیم گرفتیم که این آموزش‌ها را در دستورکار قرار دهیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد:‌ در همین راستا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و بنا شد تا مرحله اول این آموزش‌ها برای مدیران استانی برگزار شود. به همین دلیل نیز به زودی و از اواخر ماه آینده دوره‌های آموزشی چند روزه ویژه مدیریت بحران به صورت اردویی برگزار خواهد شد. در این دوره‌ها که به صورت گروهی و کارگاهی برگزار خواهد شد مدیران استانی از مدیران کل آموزش و پرورش، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی و … گرفته تا فرماندار و بخشدار و دهیار و … باید شرکت داشته باشند.

نامی طول مدت این دوره‌ها را پنج تا شش روز و به صورت شبانه‌روزی اعلام کرد و افزود:‌ مدیران کشور باید نحوه مواجهه و مدیریت بحران در مجموعه خود را یاد بگیرند و در صورت هرگونه بحران احتمالی مدیریتی صحیح از خود نشان دهند. ما در نظر داریم تا در این دوره‌های آموزشی که به زودی و به مرور زمان برای مدیران سراسر کشور برگزار خواهد شد، مانورهایی را برای قرارگیری در موقعیت مشابه برگزار کنیم. آموزش سواد رسانه، نحوه مدیریت نیروها و … نیز از جمله مواردی است که در دوره‌ها به آن توجه می‌شود.

وی ادامه داد: در فازهای بعدی این طرح را برای مدیران وزارت‌خانه، معاونان وزرا و مدیران شرکت‌ها و بخش‌های خصوصی نیز اجرا خواهیم کرد.

انتهای پیام

حتما ببینید

مردم بدون دغدغه امنیتی می توانند از طبیعت بکر مناطق “مجاز” مرزی بازدید کنند

فرمانده مرزبانی انتظامی از همکاری مرزبانان با عوامل انتظامی برای تسهیل تردد جاده ها خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *