فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آیت الله اختری: جامعه دانش آموزی با قلم و هنرش روایتگر مظلومیت مردم فلسطین باشد

به گزارش خبرگزاری تایمز، اولین دوره آموزشی با موضوع «آشنایی با قضیه فلسطین و یادواره کودکان شهید غزه» روز گذشته در اردوگاه شهید چمران تهران برگزار شد. در این مراسم جمع زیادی از دانش آموزان حضور داشتند. این مراسم به همت کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری، اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و فرهنگسرای رسانه برگزار شد. آیت الله اختری و ناصر ابوشریف مهمان این برنامه بودند.

آیت الله اختری با اشاره به برگزاری این همایش گفت: این برنامه اولین گام برای برگزاری برنامه با حضور و همکاری شما نوجوانان و دانش آموزان عزیز است و امیدوارم نتایج خوبی داشته باشد. باید از همه شهدایی یاد کنم که این روزها توسط رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین به شهادت می رسند.

وی ادامه داد: هدف اصلی از برگزاری این ویژه برنامه این است که شما با وضعیت موجود این روزهای فلسطین بیشتر آشنا شوید و بدانید چه جنایاتی در حال رقم خوردن است. باید این موضوع را بدانید که در ۶۰ روز گذشته، بیش از ۷ هزار برادر و خواهر فلسطینی و به ویژه کودکان و دانش آموزان فلسطینی به شهادت رسیده اند و مجموع شهدای فلسطینی به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است. این عدد بسیار زیاد و معادل جمعیت یک شهر است.

او با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین خاطرنشان کرد: بسیاری از مسلمانان سراسر جهان و آزادگان دنیا با فلسطینی ها هم‌صدا شدند. ملت ایران نیز در کنار آنها بوده و باز هم خواهد ماند. معتقدم جامعه دانش آموزی ما باید بیشتر این مصیبت ها و سختی های دانش آموزان فلسطینی را درک کند. مدارس و خانه های آنها ویران شده و در خاک و خون می غلتند و ما باید در کنار آنها باشیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مرگ ۵۴۱ نفر در تصادفات سال گذشته در تهران/ رفع خطر نیمی ازنقاط حادثه‌خیز ترافیکی پایتخت

آیت الله اختری تأکید کرد: این اردو برای این است که شما به این رسالت توجه کرده و اقدامات جنایتکارانه رژیم غاصب صهیونیستی را با قلمتان، هنرتان و بیانتان به دیگر دانش آموزان منتقل کنید. ما این انتظار را داریم که مظلومیت دانش آموزان فلسطینی را در قالب های مختلف عکس، فیلم و نوشته بیان کنید تا قدمی برای جهانی شدن پیام فلسطین بردارید.

گنجی رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش شهر تهران در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به برگزاری کنگره ملی بزرگداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت گفت: این کنگره آغاز شده و تا ۲۲ اسفندماه در مدارس ادامه خواهد داشت.  این روزها جنایت بزرگی در فلسطین در جریان است و هزاران زن و کودک جان خود را از دست دادند. پیکرهای بسیاری از آنان هنوز از زیر آوار بیرون نیامده و شناسایی نشدند. اکنون این رسالت به دوش شما دانش آموزان قرار دارد تا با هنر خود این اتفاق دردناک را برای بقیه بیان کنید و آن را در سطحی گسترده رسانه ای کنید.

او افزود: همه شما دانش آموزان از مدارس خوب تهران آمده اید و حتماً خلاقیت های زیادی دارید. جمله بسیار زیبایی که در این جا نوشته شده، عبارت «غزه تو را می خواند» رسالت مهم شما را به وضوح نشان می دهد. از سویی دیگر انتظار ما از اساتید و معلمان این است که خوراک فکری خوبی در اختیار شما قرار بدهند تا بتوانید کارهای بزرگتری انجام بدهید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بهره مندی ۲۱۲ هزار نفر از مسافران نوروزی از کمکهای هلال احمردر استان تهران

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: ما به عنوان فلسطینی می خواهیم درباره مسائلی صحبت کنیم که شما آنها را درک کرده و به دیگران منتقل کنید. باید این موضوع را یادآور شوم که بیش از ۵۰ درصد جمعیت فلسطین و نوار غزه، نوجوانان زیر ۱۵ سال هستند. امسال ۶۲۵ هزار دانش آموز از کلاس اول ابتدایی تا دوازدهم در نوار غزه به مدرسه رفتند. البته از ابتدای جنگ دیگر کسی به مدرسه نرفت.

وی ادامه داد: براساس آمار موجود بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در این جنگ به شهادت رسیدند. همچنین بیش از ۱۲ هزار دانش آموز در این جنگ زخمی شدند و ۲۴۰ مدرسه دولتی به طور کامل تخریب شد. علاوه براین، ۵۲ مدرسه وابسته به سازمان ملل متحد که در جنگ های قبلی اصلا مورد حمله قرار نمی گرفتند نیز تخریب شد. نمی توان این حجم از وحشی گری رژیم غاصب صهیونیستی را نادیده گرفت. امروز تقریباً نیمی از ۶۲۵ هزار دانش آموز ساکن در نوار غزه آواره اند یا در چادر زندگی می کنند و یا سرپناهی ندارند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تأکید بر جنایات عظیم رژیم غاصب صهیونیستی گفت: طی سالیان گذشته، ما و شما رژیم غاصب صهیونیستی را به عنوان رژیم کودک کش توصیف می کردیم و رسانه ها نیز آنها را با همین عنوان می شناختند، اما امروز به چشم می بینیم که آنها مرتکب چه جنایتی می شوند. کودکان فلسطینی، چه دختر و چه پسر قربانی رژیم صهیونیستی شده اند و هیچ کس مصون نمانده است، البته همه شما شاهد مقاومت این مردم طی این روزها بوده اید. یکی از شاخصه های اصلی نوجوانان در نوار غزه این است که آنها همیشه به مسجد می روند. هزاران نفر از آنها حافظ کل قرآن یا بخشی از آن هستند. خانواده های فلسطینی در حفظ قرآن رقابت دارند و در هر خانواده چند نفر حافظ قرآن هستند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  زلزله ۵ ریشتری درهرمزگان/ اعزام ۲ تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده

وی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم نشانه هایی مبنی بر پیروزی بر رژیم صهیونیستی وجود دارد، هما نطور که در سوره اسرا به آن اشاره شده و بیان شده است که مسلمانان دوباره وارد مسجد الاقصی خواهند شد. فراموش نکنید که در ۷ اکتبر و در عملیات طوفان الاقصی چگونه آبروی اسرائیلی ها رفت و شکست خوردند. شما دیدید که کشورهای مسلمان منطقه چگونه از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند و البته جمهوری اسلامی پایگاه اصلی این موضوع به شمار می رود و به طور حتم، مقاومت بدون رهبری جمهوری اسلامی به پیش نمی رود.

نوار غزه ,

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

مرحله بعدی دهک‌بندی خانوار‌ها اعلام شد/ صدک‌بندی طبق مدل «خودرو» و «تراکنش‌های بانکی»-تایمز

علیرضا محمدی رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار کرد: مطابق قانون بودجه، وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *