فیلترهای سرامیکی ریخته گری

اجرای بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه توسط ایمیدرو در لرستان

ایسنا/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان گفت: ایمیدرو بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان در دست اجرا دارد.

بهمن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در لرستان بیش از ۱۸ نوع ماده معدنی وجود دارد و اکثرا از نوع غیرفلزی هستند.

وی ادامه داد: در سال جاری پروانه بهره‌برداری معدن سنگ‌ آهن در الیگودرز صادر شده و تاکنون بیش از ۱۰ هزار تن از این ماده معدنی استخراج شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان با بیان اینکه ماده معدنی منگز در شهرستان نورآباد وجود دارد، بیان کرد: پهنه‌ای که ایمیدرو تعریف کرده بود به هفت زیرپهنه تبدیل شده که از این تعداد، چهار پهنه در الیگودرز و سه پهنه در بروجرد وجود دارد.

جعفری اضافه کرد: یکی از این مواد معدنی احتمال داده شده که طلا باشد که این امر مستلزم اقدامات ژئوشیمی و ژئو فیزیک بوده تا مشخص شود چه نوع ماده معدنی فلزی با چه ذخیره، امکان استخراج آن و صنایع فرآوری آن به چه صورت باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تمهیدات آبفا برای تابستان

وی افزود: خوشبختانه ایمیدرو در سال جاری بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان در دست اجرا دارد.

رئیس سازمان صمت لرستان اظهار کرد: پروژه کاغذ از سنگ الیگودرز یکی از این پروژه‌هاست که در سال‌های گذشته جزو مصوبات دولت محسوب می‌شود و در سال جاری با توجه به پیگیری‌های انجام شده قرار شد ایمیدرو ماشین‌آلات و تجهیزات این پروژه را تامین کنند.

جعفری با بیان اینکه پنج میلیون دلار حجم سرمایه‌گذاری خطوط تولیدی این پروژه است، بیان کرد: کمپانی سازنده ماشین‌آلات نیز تعیین شده است.

وی اضافه کرد: آهک هیدراته پلدختر یکی دیگر از پروژه‌هاست که هم‌اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بخش عمده‌ای از این پروژه، ماشین‌آلات داخلی هستند که عقد قرارداد شده و بالغ بر ۸۵ درصد هم ماشین‌آلات نیز ساخته شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: استیل کورد نیز یکی دیگر از پروژه‌هاست که با حضور وزیر صمت در لرستان بازدید از آن شد و در شهرک صنعتی شماره یک شهرستان سلسله استقرار پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  عسگری: برنامه وزیر پیشنهادی راه برای حوزه مسکن و زمینچیست؟

جعفری گفت: پروژه استیل کورد سلسله متعلق به ایمیدروست که ۵۱ درصد سهام آن متعلق به فولاد مبارکه اصفهان و ۴۹ درصد سهام نیز به هلدینگ سرمایه‌گذاری به معادن است.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۶/۳۱؛ هشدار کاهش دمای هوا به زیر ۵ درجه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد