دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

اختصاص خط ویژه تسهیلات بانکی برای مرغداران خوزستانی

ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی از اختصاص خط ویژه تسهیلات بانکی برای مرغداران خوزستانی خبر داد و گفت: پیگیر حل مشکلات تولید کنندگان مرغ و طیور در خوزستان هستیم.

عبدالامیر نیرومند در گفت و گو با ایسنا، با تشریح برنامه‌های حمایتی جهاد کشاورزی از مرغداران خوزستان اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که برای تولیدکنندگان مرغ و طیور به وجود آمده و در راستای حمایت از تولیدکنندگان، کمیته‌ای به منظور پیگیری مسائل تولیدکنندگان تشکیل و بسیاری از مشکلات آن‌ها در حال رفع شدن است.

وی از اختصاص خط ویژه تسهیلات بانکی برای مرغداران خوزستانی در سامانه سیتا خبر داد و افزود: همه فعالان این حوزه که در سامانه ثبت‌نام اولیه انجام داده و تایید شده‌اند، می‌توانند به شعب بانک کشاورزی مراجعه کرده و تسهیلاتی برای کمک به هزینه‌های جاری، خرید غذای طیور و… دریافت کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه پیگیر حل مشکلات تولیدکنندگان مرغ و طیور در خوزستان هستیم، گفت: در بحث تامین نهاده‌های دامی موردنیاز مرغداران هیچ کمبود و مشکلی وجود ندارد و همه مرغدارانی که اقدام به جوجه‌ریزی می‌کنند و در سامانه ثبت می‌شوند، متناسب با تعداد جوجه‌ریزی، نهاده در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

نیرومند ادامه داد: خرید مرغ مازاد تولیدی نیز از دیگر برنامه‌های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی از تولیدکنندگان مرغ است. در این زمینه شرکت پشتیبانی امور دام متولی خرید مرغ است و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه تاکنون انجام شده است.

وی افزود: با هدف حمایت از جوجه‌ریزی انجام‌شده توسط تولیدکنندگان، همه تشکل‌ها، مرغداران و کشتارگاه‌ها می‌توانند به شرکت پشتیبانی مراجعه کرده و مرغ مازاد بر تولید خود را تحویل دهند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تلاش خواهیم کرد تا با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده همه مشکلات بخش تولید را به ویژه در حوزه مرغداران حل کنیم و آن‌ها بتوانند در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به جوجه‌ریزی و تامین نیاز بازار استان اقدام کنند.

انتهای پیام

حتما ببینید

قهر چینی‌ها از بازار گوشی موبایل

کندی رشد اقتصادی و محتاط شدن مصرف کنندگان برای هزینه بیشتر، باعث شد فروش تلفن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *