فیلترهای سرامیکی ریخته گری

اختصاص ۲۱۰ هکتار زمین به صنایع دانش‌بنیان و پاک استان زنجان

ایسنا/زنجان معاون وزیر صمت گفت: استان زنجان ۱۰ درصد توسعه اراضی شهرک‌های صنعتی را به خود اختصاص داده و ۲۱۰ هکتاری در این استان به صنایع دانش‌بنیان و صنایع پاک اختصاص پیدا کرده است.

علی رسولیان ظهر امروز (۴ اسفندماه) در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه تقاضا برای سرمایه‌گذاری در استان زنجان زیاد بود، اظهار کرد: یک زمین ۲۱۰ هکتاری در این استان به صنایع دانش‌بنیان و صنایع پاک اختصاص پیدا کرده و امروز کلنگ‌زنی شد؛ امید است طی یک سال به بهره‌برداری برسد و بتواند فضای خوبی را برای استقرار صنایع زنجان فراهم کند.

وی با بیان اینکه امسال استان زنجان ۱۰ درصد توسعه اراضی شهرک‌های صنعتی را به خود اختصاص داده است، افزود: در خصوص بحث پساب شهری که به صنایع اختصاص پیدا کرد، امروز طرح انتقال پساب شهری برای شهرک‌های صنعتی استان زنجان کلنگ‌زنی شد.

این مسئول با بیان اینکه امسال ۷۰ میلیون مترمکعب زمین برای صنایع کشور در شرکت‌ شهرک‌های صنعتی ایران خریداری شده است، تصریح کرد: امید است با حمایت و توافقی که با استاندار زنجان داریم، سهم بیشتری از پساب شهری را به صنایع استان اختصاص دهیم که زیرساخت‌های آن از امروز آغاز می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ساخت حسگر نانویی برای شناسایی ارزان نیکوتین

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور یکی از رویکردهای دولت سیزدهم است، گفت: طبق توافقات انجام شده با استاندار زنجان، یک زمین ۵ هکتاری برای ساخت برج فناوری در استان اختصاص خواهد یافت تا شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و تغییر توسعه‌ها در آن‌ مستقر شوند.

رسولیان با بیان اینکه در صورت انجام فرآیندهای واگذاری زمین و موضوعات آن، از ابتدای سال آتی یک کار اجرایی و عملیاتی در رابطه با شهرک‌ فناوری شهر زنجان آغاز خواهیم کرد، اظهار کرد: اراضی‌های ساخته نشده یکی از مشکلات جدی موجود در کشور است که بخشی از آن به دلیل مشکلات فعال اقتصادی بوده و بخش اعظم آن نیز هم به دلیل اینکه فرد قصد ساخت‌وساز نداشته و اهداف دیگری داشته، بوده است.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۳۰۰ واحد در حوزه صنعت کشور که کاملا تعطیل بوده‌اند به چرخه تولید بازگشته‌اند و به تبع آمار واحدهای تعطیل کشور کاهش پیدا کرده است، افزود: سال گذشته حدود ۹۹۰ هکتار زمین و امسال ۵۰۰ هکتار زمین تاکنون پس گرفته‌ایم که سازمان بازرسی استان زنجان در این زمینه پیشرو بوده است تا فعال اقتصادی و صنعت‌گران واقعی آسیب نبینند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ارسال بیش از ۶۰ درصد مرسولات الکترونیکی توسط پست

این مسئول با بیان اینکه ۱۷۰۰ واحد صنعتی که زیر ۵۰ درصد تولید داشتند به چرخه تولید بازگشته‌اند به طوری که اکنون بیش از ۵۰ درصد در حال تولید است، خاطرنشان کرد: همدلی خوب موجود در استان زنجان، به توسعه صنعتی این استان بسیار کمک می‌کند.

استاندار زنجان نیز در ادامه این جلسه، با بیان اینکه امروز اتفاقات مثبت در استان زنجان افتاد، اظهار کرد: توسعه شهرک صنعتی علی‌آباد به شکلی که صنایع پاک و دانش‌بنیان در آن مستقر شوند مدنظر است و زمین به اندازه کافی موجود بوده و توافقاتی با بخش خصوصی در زمینه همکاری با شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای پیشبرد سریع‌تر این هدف انجام خواهد شد.

محسن افشارچی در رابطه با شهرک فناوری استان زنجان، افزود: یک برج برای ساخت شهرک فنآوری در ورودی شهر زنجان احداث خواهد شد و عصای دستی برای پارک علم و فناوری استان زنجان خواهد شد؛ البته توسعه فیزیکی پارک زمان‌بر خواهد بود.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۶/۳۱؛ هشدار کاهش دمای هوا به زیر ۵ درجه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد