فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ادامه پروژه نفتی روس‌نفت بدون شریک غربی

روس‌نفت با گذشت بیش از یک هفته از اعلام خروج یک شریک مهم از پروژه نفتی وستوک در منطقه آرکتیک، بر ادامه این پروژه ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، ایگور سچین، مدیرعامل روس‌نفت، در مجمع اقتصادی بین‌المللی سن پترزبورگ اعلام کرد: این پروژه همچنان فعال است و طبق برنامه توسعه پیدا می‌کند. ما بر مشکلات غیرقابل اجتناب غلبه می‌کنیم و مطمئنیم که همه کارها تکمیل خواهد شد.

شرکت بازرگانی کالای ترافیگورا ماه میلادی جاری اعلام کرد قصد دارد ۱۰ درصد سهم خود در پروژه نفتی وستوک را بفروشد و به موج مهاجرت شرکتهای انرژی غربی بزرگی مانند بریتیش پترولیوم و شل از پروژه‌های روسی پیوست که در واکنش به جنگ در اوکراین صورت گرفته است.

ترافیگورا در دسامبر سال ۲۰۲۰ با خرید سهمی به ارزش هفت میلیارد یورو (۸.۵ میلیارد دلار) در پروژه وستوک توافق کرده بود. ارزش کل این پروژه ۸۵ میلیارد دلار است. کنسرسیوم گروه ویتول و “مرکانتیل اند ماریتیم” در سال ۲۰۲۱ پنج درصد از وستوک اویل را خریداری کردند و روس‌نفت از این توافق، ۳.۵ میلیارد یورو دریافت کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مردم گوشت نمی‌خرند

این پروژه شامل چندین میدان در شبه جزیره تایمیر قطب شمال بوده و قرار است تولیدش را در سال ۲۰۲۴ آغاز کند. به گفته سچین، تولید این پروژه ممکن است تا سال ۲۰۳۳ به ۱۱۵ میلیون تن در سال معادل ۲.۳ میلیون بشکه در روز برسد که معادل بیش از ۲۰ درصد از تولید نفت روسیه در سال میلادی گذشته خواهد بود.

پروژه‌های انرژی روسیه در پی خروج شرکتهای بین‌المللی در بحبوحه تحریمهای دولتی و تحریمهای خودخواسته، با فشار لجستیکی و فناوری کم سابقه‌ای روبرو شده‌اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بریتیش پترولیوم که بزرگترین سهامدار خارجی روس‌نفت است، در فوریه تصمیم برای فروش ۱۹.۷۵ درصد سهم در روس‌نفت را اعلام کرد. با این حال سچین گفت: این شرکت انگلیسی همچنان سهامدار روس‌نفت و همچنین چند پروژه مشترک دیگر مانده است.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

آغاز مذاکرات برای اعزام نیروی کار به عراق

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، در قرن بیست و یکم یکی از مباحث و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد