فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ارزش صادارت ایران به روسیه در پایان سال ۱۴۰۲ به حدود یک میلیارد دلار رسید-تایمز


کامبیز میرکریمی، عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه درباره بازار غیررسمی دلار گفت: قیمت دلار در بازار آزاد بر مبنای شاخص‌های اقتصادی افزایش پیدا نمی‌کند بلکه معمولا شایعات، پیش‌بینی‌‎های مردم، جریانات و اتفاقات سیاسی بر روند این بازار اثر می‌گذارد.

وی افزود: عمده نیازهای کشور توسط بانک مرکزی تامین می‌شود و بازار غیررسمی که محدود است نیز برای تامین نیازهای قاچاق، خروج سرمایه و سوداگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میر کریمی اظهار داشت: زمانی که اخبار مثبت در فضای اقتصادی کشور به گوش می‌رسد و تنش و التهابات سیاسی متوقف می‌شود نرخ ارز شروع به ریزش می‌کند که در شرایط کنونی نیز به همین علت شاهد ریزش نرخ دلار بوده‌ایم، هم‌اکنون خریداران بازار ارز به علت کاهش شوک‌های سیاسی از خرید منصرف شده‌اند به همین دلیل نرخ ارز با ریزش شدیدی در دو هفته اخیر مواجه شده بود.

وی با بیان اینکه ایران با کمبود ارز رو به رو نیست، تاکید کرد: درآمدهای ناشی از صادرات نفت افزایش داشته به طوری که کشور نه تنها بدهی ارزی ندارد بلکه با مازاد ارز مواجه است؛ در نتیجه رشد موقتی قیمت دلار به علت نگرانی مردم از افزایش انتظارات تورمی رخ داده بود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اجرای طرح صیانت با افزایش قیمت اینترنت!  

عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: اگر پول‌های سرگردان در دست مردم به فعالیت‌های مولد جذب شود بازار ارز کمتر در هنگام تنش‌های سیاسی ملتهب می‌شود.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

بانک‌ها فردا تعطیل شدند/ ساعت کار شنبه و یک‌شنبه بانک‌ها تا ۱۱ صبح-تایمز

۱۷:۴۲ – ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ علیرضا قیطاسی دبیرکل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *