فیلترهای سرامیکی ریخته گری

اسامی ۸ غایب و متاخر جلسه علنی/ ادامه بررسی برنامه هفتم در دستورکار

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تایمز، سیصد و شصت و یکمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز(شنبه ۲۲ مهر ماه) به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس قوه مقننه و با حضور اکثریت نمایندگان و با دستورکار ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور آغاز شد.

 

وکلای ملت در ۱۹ جلسه گذشته بیش از ۵۰ ماده از لایحه برنامه را بررسی و به تصویب رسانده و برخی از مفاد آن را برای بررسی به کمیسیون تلفیق بازگردانده‌اند.

لازم به ذکر است که پس از بررسی تمامی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، این لایحه برای تایید و تبدیل شدن به قانون به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس در ابتدای جلسه علنی امروز اسامی غایبان و متاخران این جلسه را به شرح ذیل قرات کرد:

۱-حسین حسین‌زاده

۲- الله وردی دهقانی

۳- جلال رشیدی کوچی

۴-رحیم زارع

۵-علی زنجانی

۶-محمد صفری

۷-اردشیر مطهری

۸-سید کاظم موسوی

به گزارش تایمز، در مفاد ۸۶ تا ۸۹ آیین نامه داخلی مجلس به موضوع تاخیر و غیبت نمایندگان اشاره شده که بر اساس ماده ۸۶ آیین‌نامه داخلی مجلس نماینده‌ای که بیش از یکصد ساعت متوالى یا دویست و پنجاه ساعت غیرمتوالى از اوقات رسمى جلسات مجلس و کمیسیون را بدون عذر موجه در یک‌ سال غیبت نماید، مستعفى شناخته خواهد شد. همچنین نماینده‌ای که به علت ناتوانى جسمى و یا بیمارى بیش از چهار ماه در یک سال غیبت موجه داشته باشد بنا به درخواست سى نفر از نمایندگان و تصویب دوسوم نمایندگان حاضر مبنى بر عجز وى از ایفاى وظایف نمایندگى، سمت نمایندگى خود را از دست می‌دهد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رشیدی کوچی: در ماه‌های آینده واردات خودرو به کشور تسریعخواهد شد

تبصره ۱- تا یک هفته پس از اعلام رسمى مستعفى شناخته شدن نماینده، در صورتى که خود وى یا نماینده دیگرى به غیرموجه بودن غیبت اعتراض کند و آن را تسلیم هیأت رئیسه نماید، این اعتراض در اولین فرصت در مجلس مطرح می‌شود و پس از صحبت حداکثر دو مخالف و دو موافق (هریک به مدت پانزده دقیقه) در صورتى که مجلس به موجه بودن غیبت نماینده مورد بحث رأى داد، غیبت موجه شناخته خواهد شد.

یک نفر از هیأت رئیسه به عنوان موافق و نماینده مورد بحث به عنوان مخالف براى صحبت، حق تقدم خواهند داشت.

تبصره ۲- در صورتى که نماینده مستعفى شناخته شده به غیرموجه بودن غیبت خود اعتراض کرده باشد ولى در موقع طرح نتواند و یا نخواهد در مجلس حضور یابد، می‌تواند لایحه دفاعیه خود را براى طرح در مجلس حداکثر تا موقع طرح، تحویل مجلس نماید. در‌ این‌ صورت این لایحه با حق تقدم در فرصت مقرر براى صحبت مخالفین توسط یکى از دبیران قرائت خواهد شد. مدت قرائت لایحه حداکثر نیم ساعت خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  توضیحات سرلشکر موسوی درباره قرارگاه جوانی جمعیت

همچنین بر اساس ماده ۸۷ این آیین‌نامه به غیبت و تأخیر غیرموجه حقوق تعلق نمی‌گیرد.

طبق ماده ۸۸ نیز محاسبه ساعات غیبت در کمیسیونها با رؤساى کمیسیونها و در جلسات رسمى مجلس با هیأت رئیسه می‌باشد و در هر دو صورت، اعلان رسمى غیبت با هیأت رئیسه مجلس خواهد بود. هیأت رئیسه موظف است غیبت و تأخیر غیرموجه نمایندگان در کمیسیونها را هر ماه به اطلاع نمایندگان برساند.

در ماده ۸۹- آمده است که غیبت، تأخیر غیرموجه نمایندگان پیش از پایان جلسه مجلس اعلان و درصورت مذاکرات مجلس ثبت خواهد شد.

تبصره: غیبت غیرموجه از دو جلسه کمیسیون در حکم غیبت از یک جلسه رسمى مجلس می‌باشد.

انتهای‌ پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

توقیف شناورهای حامل بیش از ۴/۵میلیون لیتر سوخت قاچاق و ۳۴ خدمه خارجی توسط سپاه

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تایمز، در راستای مقابله با قاچاق سازمان‌یافته سوخت در آب‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد