آخرین خبرها

اسکناس انگلیس با چهره جدید رونمایی شد

طرح‌ اسکناس‌های آینده بریتانیا با تصویر پادشاه چارلز سوم توسط بانک انگلستان (BoE) رونمایی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از اکونومیک، رگولاتور اعلام کرد که اسکناس‌های جدید تا اواسط سال ۲۰۲۴ وارد گردش پول بریتانیا خواهند شد.

پرتره پادشاه بر روی طرح‌های موجود هر چهار اسکناس پلیمری پنج پوندی، ۱۰ پوندی، ۲۰ پوندی و ۵۰ پوندی بدون هیچ تغییر دیگری ظاهر می‌شود.

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان در بیانیه‌ای گفت: «این لحظه مهمی است زیرا چهره پادشاه چارلز سوم تنها دومین پادشاهی است که بر روی اسکناس‌های ما دیده می‌شود».

سنت استفاده از چهره پادشاهان سلطنتی بر روی اسکناس از سال ۱۹۶۰ آغاز شد، زمانی که اسکناس یک پوندی ملکه الیزابت دوم برای استفاده روزمره معرفی شد. با این حال، سکه‌ها قرن‌هاست که پادشاه حاکم را نشان می‌دهند. اولین سکه‌های شاه چارلز سوم توسط ضرابخانه سلطنتی بریتانیا در هشتم دسامبر منتشر شد.

چارلز در ماه سپتامبر به پادشاهی رسید و جانشین مادرش ملکه الیزابت دوم شد که پس از ۷۰ سال بر تخت سلطنت درگذشت.

بانک می‌گوید: سکه‌ها و اسکناس‌های ملکه به عنوان ارز قانونی باقی خواهند ماند و به مردم اجازه می‌دهد تا به‌طور معمول از آنها استفاده کنند.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *