فیلترهای سرامیکی ریخته گری

اعلام برنامه‌های تئاتر شهر تا پایان سال ۱۴۰۱

برنامه آثار نمایشی تالارهای “چهارسو”، “قشقایی”، “سایه” و “کارگاه نمایش” مجموعه تئاتر شهر تا پایان سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، شش اجرای صحنه‌ای تا روز دوشنبه بیست و دوم اسفند ماه سال ۱۴۰۱ در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

در تالار چهارسو نمایش « دَر و گَبر و یک قرص نان» به نویسندگی و کارگردانی داود فتحعلی بیگی و بازی حمیدرضا معدنکن، امیرآزاد روستا، فاطمه رضا خانی، محمد رمضانی، کیانوش حاتمی، ساغر نوروزی، محمد حاج محمدی، مصطفی خدابنده لو، علی صابر، آرش اعظمی، ثنا آزاد روستا، امیر علی بهاری ساعت ۱۹ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «انوشیروان، برای درمان بیماری خود وارد شهر مشهد می شود، پیر روشن ضمیر از وی طلب قرص نانی می‌کند، قصه از جایی شروع می شود که در شهرزنی را برای دزدیدن قرص نانی مجازات می کنند»

در تالار قشقایی مجموعه نیز دو اثر نمایشی طی نوبت های زمانی مختلف پذیرای علاقه مندان تئاتر هستند.

نمایش «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمد خانی و بازی حسین احمدخانی ، فاطمه زمانی ، شیوا اربابی ساعت ۱۸:۱۵ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان میزبان مخاطبان تئاتر در تالار قشقایی است.
در خلاصه داستان نمایش آمده است:«مرد برگشته است اما انباشته از مهمات است. »

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دلیل تقلای دشمنان برای قبح‌شکنی از "ماه رمضان وروزه" چیست؟!

«آلاء» عنوان دیگر نمایش تالار قشقایی به نویسندگی و کارگردانی محمد کاظم تبار و بازی مرجان آقا نوری است که ساعت ۲۰:۱۵ با مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه تالار قشقایی پذیرای تماشاگران تئاتر است.

در توضیح این نمایش که با استفاده از فیگورها و حرکات اریال یوگا در ایران روی صحنه رفته، آمده است: «چیزی تا سحر نمانده، لحظه وداع اندوهگین نیست. هنگامه‌ای که شوق رسیدن در آن باشد. اکنون که جدایی بینمان جاری است. من به طلوع خورشید وصالمان ایمان دارم. به خنده های ممتد کنار هم، به دستانی که دوباره هم قسم خواهند شد و عشق تبلور وجودی‌مان می‌شود.»

تالار سایه مجموعه نیز طی روزهای پیش رو میزبان مخاطبان تئاتر با دو اثر نمایشی است.

نمایش «قویتر» نوشته آگوست استریندبرگ و کارگردانی جواد تولمی یکی از آثار نمایشی تالار سایه است که هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ به مدت زمان ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه می رود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فراخوانی برای «بازیگر اولی‌ها»

آرزو صراف رضایی(بازیگر)،مریم قلهکی (صداپیشه)،آنا نمکچیان ، ساجده باقری، مطهره قدسی زاده (عروسک گردانان) برخی از عوامل اجرایی نمایش را تشکیل می‌دهند.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «قویتر در فضایی سورئال و با حال و هوایی فانتزی – عروسکی با محوریت زن، به بررسی مواجه ذهنی و رویا پردازانه یک زن با رویدادهای فردی، خانوادگی و اجتماعی پیش او می پردازد. رویدادهایی که در چارچوب مثلثی عشقی روی می‌دهند. در این میان تشخیص فرد قوی و پیروزمند میدان نه تنها مشکل بلکه دور از ذهن می شود.»

«همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» نیز دیگر نمایش به صحنه رفته در تالار سایه به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی غلامرضا عربی است که این روزها با حضور هنرمندان نابینا و کم بینای کشورمان میزبان مخاطبان تئاتر است.

در این نمایش که ساعت ۲۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه می رود، مریم دیهیم بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی، حانیه رستگاری به عنوان بازیگر حضور دارند.
در خلاصه داستان نمایش آمده است: «قهرمان به همراه اسبش تاریخ را در می نوردد عاشق می‌شود و در این عاشقی اسبش را قربانی می‌کند. معشوقه اش را هم از دست می‌دهد و در انتها در اوج تنهایی مسیری می‌یابد. این راه روزنه‌ای است برای آینده‌ای روشن.»

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اجرای دو نمایش ویژه با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی در تئاترشهر

«هایکوی پارو زن یکدست» هم دیگر تئاتر به صحنه رفته در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر است که این روزها به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و عروسک گردانی علیرضا دهقانی، ماندانا عبقری، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، فاطمه سیفی، صدف صمدی  ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان میزبان علاقه مندان تئاتر است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: « ماسافومی ناکازاکی پسرکی تنها در جریان جنگ جهانی دوم با یک موج بلند سونامی به جزیره‌ای ناشناخته برده می‌شود. در آن جزیره با پرنده‌ای که درنای آرزوهاست و یک خرچنگ آشنا می‌شود. او تا رسیدن پدرش، پاروزن یکدست، روزهایی پرماجرا را پشت سر می گذارد و به مفاهیم عمیقی از خودشناسی دست پیدا می‌کند. ماسافومی زیبایی صلح و آرامش را در جزیره‌ای پر از عشق، به دور از مصایب دنیای پر از جنگ آدم بزرگها در کنار درنای سپید آرزوها که او را قاقا می‌نامد، کشف می‌کند. جزیره‌ای که یافتنش برای یکایک آدمهای جهان، آرزویی است محال.»

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

تلوبیون همراه نامزد‌های ریاست جمهوری در انتخابات-تایمز

سامانه تلوبیون به عنوان نخستین سرویس ایرانی پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صداوسیما مانند ایران‌صدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *