فیلترهای سرامیکی ریخته گری

افشای درخواست ۳۰۰۰ یورویی یک پزشک بنام کشور برای عمل جراحی قلب!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، حسین قناعتی امروز در حاشیه افتتاح همراه‌سرای پناه واقع در منطقه ۶ در قالب شصت‌وششمین پویش امید و افتخار درباره دریافت هزینه‌های بسیار بالای برخی از پزشکان از بیماران برای انجام عمل‌های جراحی اظهار کرد: علیرغم اینکه بنده نسبت به تعرفه تعیین شده از سوی دولت گله دارم اما شاهد دریافت رقم‌های نجومی توسط برخی از پزشکان هستیم.

وی تصریح کرد: اخیرا وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تعرفه پزشکان را تعیین و ابلاغ کرده است و علیرغم اینکه این تعرفه متناسب با نرخ تورم نبوده شاهد دریافت برخی ارقام بالا از سوی برخی پزشکان هستیم. به طور نمونه یکی از پزشکان بنام کشور “دکتر م.م” رقم ۳ هزار یورویی را برای انجام یک عمل قلب از همراهان بیمار درخواست کرده است!! یا یک پزشک دیگر نیز برای یک عمل جراحی در قسمت مچ پا ۳۰۰ میلیون از بیمار درخواست کرده که همه این ارقام خارج از تعرفه‌های تعیین شده است.

قناعتی با اشاره به موارد اشاره شده از قوه قضائیه، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی خواست تا به این موضوعات رسیدگی و با متخلفین برخورد شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - پوشش بیمه ای برای این بیماری بسیار ضعیف است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: امیدواریم دولت نیز در تعیین تعرفه‌های اعلام شده بازنگری را انجام دهد اما در کل شاهد بهم‌ریختگی در درخواست‌ها و دریافت پول‌های بسیار زیاد توسط معدودی از پزشکان هستیم.

وی همچنین به احداث همراه‌سرا در اطراف بیمارستان‌ها اشاره و تصریح کرد: این اقدام بسیار خوبی است که ما از همین تریبون از خیرین و نیکوکاران می‌خواهیم تا در فرآیند کار خیر با کارشناسان حوزه درمان تعاملات و جلساتی داشته باشند تا بهترین کار را در این حوزه داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه اکثر مراجعات به بیمارستان امام خمینی از شهرستان‌های مختلف هستند و به ازای هر بیمار ۲٫۴ همراه با آنها به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و امیدواریم با تعامل با خیرین، وزارت بهداشت و شهرداری تهران شاهد احداث همراه‌سراهای دیگری در سطح پایتخت باشیم.

قناعتی با اشاره به زمین مناسب قسمت شمالی بیمارستان امام خمینی گفت: این زمین متعلق به ارتش است و امیدواریم با تعامل بین بخش‌های مختلف، این زمین به یک همراه‌سرا با ظرفیت ۵۰۰ تخت تبدیل شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  همکاری‌های گروه پنج جلوه‌ای از دیپلماسی سلامت است

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

سیستم ایمنی شما با این خوراکی‌ها ضعیف می‌شود

سیستم ایمنی بدن نقش مهم و اساسی را در شناسایی و مبارزه با مهاجمان خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد