فیلترهای سرامیکی ریخته گری

امنیت وارداتی نیست

امنیت وارداتی نیست

ثابت محمد سعید رضا العباسی، وزیر دفاع عراق با حضور در ستاد ارتش، با امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار ثابت محمد سعید رضا العباسی، وزیر دفاع عراق با وی، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تاکید بر نزدیکی دو ملت ایران و عراق، گفت: ملت ایران اسلامی نسبت به مردم عراق علاقه قلبی خاصی دارند که یکی از دلایل این علاقه و قرابت، وجود عتبات‍ عالیات در کشور عراق است که با راهپیمایی اربعین این احساس درخشان‍تر و بیش از پیش شده است.
وی با بیان اینکه ما همواره از درگاه خداوند بزرگ برای ملت بزرگ عراق، آرزوی عزت روزافزون، پیشرفت، ثبات و امنیت داریم، افزود: ما دلمان می‌خواهد عراق همواره سربلند و سرافراز باشد.  پیشرفت، ثبات و عزت عراق را پیشرفت و ثبات خودمان می‌دانیم و هر کاری هم در راستای توسعه، پیشرفت و امیت عراق از دستمان بربیاید انجام خواهیم داد.
امیر سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه امنیت وارداتی نیست، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی با هدف ایجاد امنیت وارد کشورها می‍شوند، ولی هدفی جز چپاول ثروت آنها ندارند و کاری نیز برای ایجاد امنیت انجام نمی‍دهند. امنیت منطقه باید توسط خود  کشورها و با تکیه بر ظرفیت‍های ملت‍ها و منطقه ایجاد شود.
فرمانده کل ارتش، با اشاره به تبادل دانشجو بین دو کشور عراق و ایران، گفت: دوره گذشته در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ۶ نفر از افسران عراقی حضور داشتند که پس از فارغ‍التحصیلی به عراق بازگشتند و در دوره جاری نیز تعداد ۸ دانشجو در دافوس مشغول طی دوره فرماندهی و ستاد هستند.
وی گفت: از استقرار دولت در عراق بسیار خوشحالیم. امنیت عراق را امنیت خودمان می دانیم و همانطور که به مرزهای خود حساس هستیم به مرزهای عراق نیز حساس هستیم. عراق، ایران و سوریه سابقه طولانی و تجربه‍ای ارزشمند در مبارزه با تروریسم دارند و آمادگی داریم این تجربیات را ارائه بدهیم.
امیر سرلشکر موسوی تصریح کرد: دشمنان ایران، عراق و دشمنان اسلام به نزدیکی و اخوت این دو کشور راضی نیستند و انواع توطئه‍ها و کارهای شیطانی را هم در عراق و هم در ایران انجام می‍دهند که این قرابت انجام نشود. اما این شیطنت‍ها هیچ تاثیری در روابط و احساسات قلبی ما نسبت به شما ندارد و آماده هستیم برای تعمیق این برادری و دوستی گام‍های بلندتری برداریم.
در ادامه این دیدار ثابت محمد سعید رضا العباسی، وزیر دفاع عراق وزیر دفاع عراق با تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی ایران، از نقش کشورمان در مبارزه با گروه های تکفیری و داعش تشکر کرد و گفت: ما شاهد بودیم که چگونه رزمندگان ایرانی در مبارزه با داعش و کمک به ما جنگیدند و  شهید دادند و ما قدردان این اقدام جمهوری اسلامی ایران و همکاری آن ها هستیم.
 وی با گرامیداشت یاد و خاطره دو فرمانده بزرگ مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، افزود:  هیچ مانعی نمی‌تواند خللی در روابط برادرانه دو کشور و دو ملت ایجاد کند و امیدواریم این این روابط رو به گسترش باشد.
وزیر دفاع عراق با اشاره به تصمیم دولت عراق برای بازسازی نیروهای مسلح عراق پس از نبرد طولانی با جریان‌های تکفیری خاطرنشان کرد: قطعا از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در این خصوص استفاده خواهیم کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهادت یکی از مستشاران نظامی سپاه در سوریه

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح آغاز شد

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تایمز، رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد