آخرین خبرها

«انار» پتانسیلی که از آن غافل بودیم

ایسنا/لرستان نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: انار یک پتانسیل بزرگ است که در اختیار داریم و از آن خوب استفاده نکردیم.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جشنواره انار در شهرستان کوهدشت، اظهار کرد: این محصول یک پتانسیل بزرگ است که در اختیار داریم و از آن خوب استفاده نکردیم.

وی با اشاره به این‌که در زمینه افزایش کیفیت و کمیت این محصول باید به باغداران کمک‌هایی شود، افزود: در این زمینه ابتدا باید دانش باغداران را افزایش داده و در کنار آن تضمینی داده شود که محصولات تولیدی آنان فروخته می‌شود.

مبلغی با اشاره به این‌که ما بهترین انار را از جهت کیفیت و کمیت داریم، عنوان کرد: بزرگترین انارستان متمرکز کشور در همین نقطه متمرکز شده، که به جاهای مختلف می‌رود و ممکن است به نام جایی دیگر فروخته شده و نامی از سیاب کوهدشت لرستان برده نشود بنابراین ما باید برندسازی کرده و کارهای مختلفی انجام دهیم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همین انار به کارخانه‌های جانبی نیاز دارد که محصولات مختلفی که از انار به دست می‌آید را داشته باشیم.

وی بیان کرد: افرادی به دنبال ایجاد سردخانه و گرفتن تسهیلات بودند که در این رابطه پیگیری‌هایی انجام شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

مبلغی افزود: یک کارخانه بزرگ مربوط به فرآوری انار در منطقه وجود دارد که کارخانه‌های دیگری باید در جنب آن احداث شود که ما هرچه بیشترو بهتر بتوانیم اشتغال‌زایی کنیم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ضرورت دارد این محصول معرفی و فروخته شود و هم ایجا اشتغال کند و برای باغداران سوددهی داشته باشد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین کار و اثری که می‌توانیم برای حوزه انتخابیه خودمان داشته باشیم ایجاد اشتغال است.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *