دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

«انار» پتانسیلی که از آن غافل بودیم

ایسنا/لرستان نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: انار یک پتانسیل بزرگ است که در اختیار داریم و از آن خوب استفاده نکردیم.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جشنواره انار در شهرستان کوهدشت، اظهار کرد: این محصول یک پتانسیل بزرگ است که در اختیار داریم و از آن خوب استفاده نکردیم.

وی با اشاره به این‌که در زمینه افزایش کیفیت و کمیت این محصول باید به باغداران کمک‌هایی شود، افزود: در این زمینه ابتدا باید دانش باغداران را افزایش داده و در کنار آن تضمینی داده شود که محصولات تولیدی آنان فروخته می‌شود.

مبلغی با اشاره به این‌که ما بهترین انار را از جهت کیفیت و کمیت داریم، عنوان کرد: بزرگترین انارستان متمرکز کشور در همین نقطه متمرکز شده، که به جاهای مختلف می‌رود و ممکن است به نام جایی دیگر فروخته شده و نامی از سیاب کوهدشت لرستان برده نشود بنابراین ما باید برندسازی کرده و کارهای مختلفی انجام دهیم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همین انار به کارخانه‌های جانبی نیاز دارد که محصولات مختلفی که از انار به دست می‌آید را داشته باشیم.

وی بیان کرد: افرادی به دنبال ایجاد سردخانه و گرفتن تسهیلات بودند که در این رابطه پیگیری‌هایی انجام شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

مبلغی افزود: یک کارخانه بزرگ مربوط به فرآوری انار در منطقه وجود دارد که کارخانه‌های دیگری باید در جنب آن احداث شود که ما هرچه بیشترو بهتر بتوانیم اشتغال‌زایی کنیم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ضرورت دارد این محصول معرفی و فروخته شود و هم ایجا اشتغال کند و برای باغداران سوددهی داشته باشد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین کار و اثری که می‌توانیم برای حوزه انتخابیه خودمان داشته باشیم ایجاد اشتغال است.

انتهای پیام

حتما ببینید

قهر چینی‌ها از بازار گوشی موبایل

کندی رشد اقتصادی و محتاط شدن مصرف کنندگان برای هزینه بیشتر، باعث شد فروش تلفن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *