انجام ۷۳۸ عملیات امداد و نجات طی ۴ روز گذشته/امدادرسانی به ۶۸۷ تن

سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی آخرین اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ را تشریح کرد و از امدادرسانی به ۶۸۷ تن از هموطنان طی روزهای ۲۴ تا ٢٨ اسفند ماه خبر داد.

وحید سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروز ١٤٠٢ طی روزهای ۲۴ تا ٢٨ اسفند ماه ۷۳۸ عملیات و خدمات برای هموطنان ارائه و انجام شده است. از این میزان، ۴۰۳ عملیات جاده، ۱۵ عملیات جوی، ۱۷ عملیات کوهستانی و شش عملیات در محیط‌های آبی بوده است.

سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی با بیان اینکه شمار آسیب‌دیدگان نیازمند خدمات امداد و نجات در بازه زمانی مذکور ۱۰ هزار و ۲۳۷ مورد بوده گفت: امدادرسانی برای ٦٨٧ نفر انجام شده است. ۲۵۷ نفر اسکان اضطراری یافته‌اند، ۳۰۲ نفر به مراکز درمانی و ۲۷ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند.

سلیمی ادامه داد: همچنین در این زمان ۷۶ عملیات نجات فنی انجام شده است. امدادگران اقدام به رهاسازی ۸۸ مصدوم در سوانح جاده‌ای کرده‌اند و از ۶۰۵۴ نفر تست قند و فشار خون گرفته شده است.

وی بیشترین آمار عملیات امداد و نجات در استان‌ها را نیز اعلام کرد و گفت: بیشترین عملیات امداد و نجات به ترتیب در استان‌های اصفهان با ٥٠ مورد،  مازندران با ٣٧ مورد و فارس با ٣٧ مورد انجام شده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

ویدیو/ گزارش خبرنگار ایسنا از خسارت سیل در شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوارِ اردبیل

بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در اردبیل و وقوع سیل، باعث مسدود شدن راه ارتباطی شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *