اپیدمی خشونت با اسلحه در آمریکا، مرگبارتر از همیشه

مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در ایالات متحده در طول همه گیری کووید-۱۹ افزایش یافت و تعداد قابل توجهی از افراد در سال ۲۰۲۱ کشته شدند.

به گزارش ایسنا، بررسی مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در مدت سه دهه گذشته حاکی از آن است که در مجموع بیش از یک میلیون نفر از سال ۱۹۹۰ کشته شده اند. محققان دریافتند در سال‌های اخیر به ویژه در طول همه‌گیری میزان مرگ و میر ناشی از سلاح گرم برای اکثر گروه‌های جمعیتی افزایش یافته و نابرابری‌های گسترده همچنان ادامه دارد.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: در حالی که داده‌های اخیر الگوهای آشنایی را ارائه می‌دهد، مقیاس این موضوع، ایالات متحده را در دوره جدیدی در تاریخ تلفات ناشی از سلاح گرم قرار داده است. در این دوره زمانی، شاهد افزایش چشمگیر تلفات بوده‌ایم که واقعا بی سابقه است. در مدت زمان همه‌گیری کووید، از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ و تنها طی دو سال، شاهد افزایش بیش از ۲۵ درصدی تلفات بوده‌ایم.

در مجموع، مردان به طور قابل توجهی بیشتر در معرض خطر هستند. بر اساس این مطالعه که از داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده بهره گرفته، تقریبا ۸۶ درصد از تمام مرگ‌های ناشی از سلاح گرم از سال ۱۹۹۰ در میان مردان بوده است.

همچنین به گفته محققان، قتل با سلاح گرم در میان مردان سیاه پوست بالاترین میزان بوده و آمار خودکشی با سلاح گرم در میان مردان مسن سفید پوست بالاترین رقم بوده است. آمار قتل با سلاح گرم در مردان و زنان بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ تقریبا دو برابر شده، اما مردان همچنان بیش از پنج برابر نسبت به زنان در معرض مرگ هستند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، محققان آمریکایی اظهار داشتند: نرخ خودکشی با سلاح گرم در سال ۲۰۲۱ در میان مردان هفت برابر بیشتر از زنان بوده، علیرغم اینکه نرخ خودکشی در میان زنان در طول زمان افزایش داشته است.

انتهای پیام

حتما ببینید

ویدیو/ گزارش خبرنگار ایسنا از خسارت سیل در شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوارِ اردبیل

بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در اردبیل و وقوع سیل، باعث مسدود شدن راه ارتباطی شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *