فیلترهای سرامیکی ریخته گری

"اکبر طبری" برای گذراندن حداقل ۱۲٫۵ سال حبس به زندان اوین بازگردانده شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، اکبر طبری از مدیران سابق قوه قضاییه که سال ۹۹ به اتهامات مختلف از جمله “تشکیل شبکه ارتشا با وصف سردستگی”، “پولشویی”، “جعل اسناد” و “اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی” محاکمه و با مجازات حبس طویل‌المدت روبرو شده بود، پس از گذراندن ۴۵ ماه زندان با استفاده از حق قانونی خود نسبت به برخی از عناوین اتهامی‌اش درخواست اعاده دادرسی کرد و دیوان عالی کشور نیز در دو مورد از عناوین اتهامی (سردستگی شبکه ارتشاء و جعل اسناد) با توجه به مستندات ارائه شده از سوی وکلای متهم، نقض در پرونده را اعلام کرد.

بر همین اساس در طول مدتی که درخواست اعاده دادرسی طبری در حال بررسی بود، وی به صورت موقت و با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیارد تومانی از زندان خارج شد تا پرونده‌های قضایی او تعیین تکلیف نهایی شود.

پس از پذیرش اعاده دادرسی اکبر طبری در دیوان عالی کشور، مطابق ماده ۴۷۴ قانون مجازات اسلامی و قانون ۵۳۰ کیفری، پرونده برای بررسی مجدد به شعبه ۱۵ دادگاه کیفری یک تهران ارجاع شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ۴ هزار میلیارد انواع جرایم اقتصادی کشف شد

دادگاه هم‌عرض نیز پس از بررسی‌های کامل، طبری را در عنوان اتهامی ارتشاء به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

همچنین بر اساس بند الف و بند پ ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، طبری نسبت به حداکثر مجازات قانونی مقرر در ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشاء و اختلاس، به ۲٫۵ سال حبس بیشتر نیز محکوم شد.

در رأی صادر شده قبلی برای طبری که مورد اعاده دادرسی او قرار گرفته بود، حکم تحمل ۷۴ ضربه شلاق وجود نداشت که پس از بررسی مجدد پرونده، این حکم نیز به مجازات‌های طبری اضافه شد.

نهایتاً در تاریخ ۳۰ تیرماه امسال و پس از آنکه دادگاه هم‌عرض رسیدگی کننده حکم ۱۲٫۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق را برای اکبر طبری صادر کرد. دیوان عالی کشور نیز حکم صادر شده را تأیید و ابرام کرد.

در نتیجه اکبر طبری بر اساس رأی شعبه هم‌عرض و تأیید دیوان عالی کشور به ۱۲٫۵ سال حبس قطعی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده که باید آن را تحمل کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بازداشت فروشنده یک واحد مسکن مهر به ۱۳ نفر/ کشف انبار احتکاربرنج

این خبر می‌افزاید؛ این ۱۲٫۵ سال، جدای از ۴۵ ماه حبسی است که طبری قبلاً متحمل شده و مدت حبس قبلی بابت عناوین اتهامی دیگر بوده و از این ۱۲٫۵ سال کسر نمی‌گردد

به گزارش تایمز، اکبر طبری اقسام دیگری از موارد اتهامی و محکومیت را نیز دارد که این موضوعات در مرجع قضایی در حال رسیدگی هستند اما با صدور حکم ۱۲٫۵ سال حبس و تأیید آن در دیوان عالی کشور او باید این مجازات را تحمل کند که امروز ۱۴ مرداد ماه برای تحمل دوران حبس به زندان اوین بازگردانده شد.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

رایگان شدن مترو "پرند" به مدت یک هفته

به  گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، محسن هرمزی؛ معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد