فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ایلان ماسک از مدیرعاملی توییتر کناره گیری می‌کند؟

در نظرسنجی که ایلان ماسک درباره ادامه فعالیتش به عنوان مدیرعامل توییتر برگزار کرد، اکثر کاربران به کناره گیری او از مدیریت این پلتفرم شبکه اجتماعی رای دادند.

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک، مالک میلیاردر توییتر روز یکشنبه گفته بود به نتایج این نظرسنجی عمل می کند اما توضیح نداده بود اگر نتایج این نظرسنجی نشان داد که او باید از مقام مدیرعامل توییتر کناره گیری کند، چه زمانی این کار را انجام خواهد داد. ایلان ماسک در پاسخ به اظهارنظر یک کاربر درباره تغییر احتمالی مدیرعامل، اظهار کرد: جانشینی وجود ندارد.

طبق نتایج این نظرسنجی که روز یکشنبه آغاز شد و ۱۷.۵ میلیون نفر در آن شرکت کردند، حدود ۵۷.۵ درصد به کناره گیری ایلان ماسک از مدیرعاملی توییتر رای مثبت دادند و رای ۴۲.۵ درصد کاربران، منفی بود.

به گفته سوفی لاند یاتس، تحلیلگر شرکت هارگریوز لنزداون، بر اساس اظهارات ماسک و بعضی از تحلیلگران، برای این که مدل کسب و کار توییتر دوام بیاورد، انجام اقدامات جدی ضروری است و این بحث وجود دارد که بدون حضور ماسک در مدیریت ارشد این شرکت، یافتن کسی که جرات کافی برای تغییر مسیر کشتی توییتر را داشته باشد، دشوار خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  صعود بیت‌کوین کوتاه‌مدت است؟

نظرسنجی ایلان ماسک در پایان هفته پرجنجالی انجام شد که طی آن سیاست حریم خصوصی توییتر تغییراتی یافت و حساب چندین خبرنگار تعلیق شد و سپس با انتقاد مقامات دولتی، گروههای کنشگر و سازمانهای ژورنالیستی، حساب این خبرنگاران از تعلیق خارج شد.

همچنین توییتر روز یکشنبه حسابهایی که پلتفرمهای شبکه اجتماعی مانند فیس بوک را تبلیغ می کنند را در توییتی که اکنون حذف شده است، ممنوع اعلام کرد و پرسشهایی را از سوی حامیان همیشگی ایلان ماسک از جمله جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر برانگیخت.

از زمان خریداری شدن توییتر توسط ایلان ماسک در اکتبر، تغییرات زیادی انجام شده است. ماسک، مدیران ارشد و نیمی از کارکنان توییتر را اخراج کرده، نرخ اشتراک سرویس توییتر بلو را افزایش داده و حساب دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را برگردانده است.

ماسک روز یکشنبه اعلام کرد همه تغییراتی که در خط مشی توییتر انجام خواهد شد را از طریق نظرسنجیهای عمومی، به رای خواهد گذاشت. این اظهارات، پرسشهای بیشتری را درباره سبک مدیریت او و فعالیتش در این شرکت شبکه اجتماعی که باعث نگرانی بعضی از سرمایه گذاران شرکت تسلا شده است، ایجاد کرد. ماسک در تصمیمات از سبک خودرو تا مسائل زنجیره تامین، در شرکت خودروسازی برقی تسلا شخصا دخیل است و ماه گذشته اعلام کرد حضورش در توییتر را کمتر کرده و مدیرعامل جدیدی برای این شرکت پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رکوردشکنی جدید واردات نفت چین از روسیه

ارزش سهام تسلا روز دوشنبه حدود دو درصد صعود کرد اما سپس به ۱۴۵.۸۲ دلار که پایین‌ترین رکورد دو ساله بود، نزول کرد. ارزش سهام این شرکت امسال حدود ۶۰ درصد نزول کرده است.

ایلان ماسک که روز یکشنبه برای مسابقه فینال جام جهانی در قطر حضور یافت، هنوز به نتایج نظرسنجی اخیر واکنشی نشان نداده است. توییتر هم در این باره اظهارنظر نکرده است.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر اکنون یک نظرسنجی را برگزار کرده و درباره سیاست جلوگیری از تبلیغ پلت‌فرمهای شبکه اجتماعی دیگر در این پلت‌فرم، پرسیده است. بخش پشتیبانی توییتر در توییتی نوشت: تغییر خط مشی مذکور، بر محتوا از پلت‌فرمهای شبکه اجتماعی دیگر مانند فیس بوک و اینستاگرام و همچنین ماستودون، تروت سوشال، تریبل، نوستر (Nostr) و پست، تاثیر خواهد گذاشت اما امکان پست همزمان محتوا در پلت‌فرمهای دیگر را می دهد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

ثبت نام برای جایگزینی ۴۰ هزار خودروی فرسوده از ابتدای سال-تایمز

محمود مشهدی شریف رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو  در گفتگو با باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *