فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بازارهای آمریکا در منطقه مرگ

در حال حاضر بازارهای ایالات‌متحده در «منطقه مرگ» قرار دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس، استراتژیست ارشد مورگان استنلی هشدار داده است که سهام ایالات‌متحده به بالاترین سطح ناپایدار رسیده و ممکن است طی چند ماه ۲۶ درصد سقوط کند.

مایک ویلسون، استراتژیست ارشد سهام ایالات‌متحده گفت که سطح فعلی ارزش گذاری سهام را می‌توان با «منطقه مرگ» مقایسه کرد، اصطلاحی در کوهنوردی که ارتفاع آنقدر بالا را توصیف می‌کند که کوهنوردان اکسیژن کافی برای تنفس ندارند.

ویلسون می‌گوید: «بسیاری از مرگ و میرها در کوهنوردی در ارتفاعات ناشی از منطقه مرگ بوده است، یا به‌طور مستقیم از طریق از دست دادن عملکردهای حیاتی، یا به‌طور غیرمستقیم به دلیل تصمیمات اشتباه گرفته شده تحت استرس یا ضعف فیزیکی که منجر به سانحه می‌شود».

وی افزود: «این مورد، قیاس کامل برای جایی است که امروز سرمایه‌گذاران سهام قرار دارند و صادقانه بگویم، جایی که دهه گذشته بارها در آن قرار گرفتند».

این استعاره بیانگر سطوح بیش از حدی است که قیمت سهام از ابتدای سال جاری تاکنون به آن صعود کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بازار خودروی آمریکا دنده سبک می‌رود

ویلسون اظهار کرد که اس اند پی ۵۰۰ می‌تواند در عرض چند ماه به ۳۰۰۰ واحد سقوط کند که حدود ۲۶ درصد از سطح فعلی کاهش می‌یابد.

این پیش‌بینی تلخ به دنبال آن چیزی است که بسیاری از تحلیلگران آن را بدترین سال برای بازار سهام از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ می‌خوانند. هر سه شاخص در سال ۲۰۲۲ سقوط کردند و میانگین صنعتی داوجونز در پایان سال ۸.۸ درصد کاهش یافت، در حالی که اس اند پی ۵۰۰ به میزان ۱۹.۴ درصد و نزدک کامپوزیت ۳۳.۱ درصد سقوط کرد.

این استراتژیست بارها هشدار داده است که افزایش بازار دوام نخواهد آورد زیرا انتظار دارد تورم بیش از پیش‌بینی بسیاری از اقتصاددانان دیگر شود و فدرال رزرو آمریکا را مجبور به افزایش نرخ بهره برای تحت کنترل درآوردن افزایش قیمت‌ها کند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۶/۳۱؛ هشدار کاهش دمای هوا به زیر ۵ درجه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد