فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بذرپاش: بزرگ‌ترین آزادراه کشور دو هفته دیگر افتتاح می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تایمز، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات دولت در این حوزه بیان کرد: متروی شهر جدید پرند در دو هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود. ۴۰۰۰ مسکن مهر باقیمانده افتتاح می‌شود و تقدیم متقاضیانی که حدود ۱۲ سال منتظر مانده بودند خواهد شد.

 

وی افزود: ۱۰۰۰۰ مسکن مهر باقیمانده در شهر پردیس تقدیم خواهد شد و البته ۵۰۰۰ واحد تاکنون تحویل داده شده است. در شهرهای دیگر مانند مهستان و هشتگرد سابق ۱۶۰۰ مسکن مهر تا روزهای آینده تحویل داده خواهد شد. در ابتدای دولت ۲۴۰۰۰۰ مسکن مهر باقی مانده بود و تا امروز ۱۰۰۰۰۰ واحد تقدیم مردم شده است و تلاش می‌کنیم مابقی هم تحویل داده شود.

وزیر راه اظهار داشت: رئیس‌کل بانک مرکزی امروز اعلام کرد بهار سال گذشته سرمایه‌گذاری منفی در بخش مسکن داشتیم و امسال بهتر شده و به ۲ درصد رسیده است، این نشان‌دهنده حجم تولید مسکن است و با همین سرعت، این اهداف را دنبال می‌کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  وزیر اقتصاد برکناری سلاح ورزی را تایید کرد

بذرپاش درباره آمار ساخت مسکن تصریح کرد: یک میلیون و ۵۲۰ هزار مسکن ملی در قالب‌های مختلف در مراحل مختلف ساخت است و این عدد قابل توجه است.

وی ادامه داد: واگذاری زمین کنار مسکن از سیاست‌های اصلی دولت است، مرحله دوم واگذاری زمین از هفته آینده به ۲۰۰۰۰ نفر از متقاضیان و واجدین شرایط تحویل داده خواهد شد، هر دو ماه یک‌بار این تخصیص زمین انجام خواهد گرفت، این اتفاق بزرگی است که بار مالی برای دولت دارد ولی مشغول کار هستیم.

وزیر راه اعلام کرد: بزرگترین آزادراه کشور پروژه اصفهان به شیراز به‌طول ۲۳۰ کیلومتر در مهرماه افتتاح می‌شود. پروژه مهم ریل همدان به سنندج در دستورکار است و استان کردستان از بن‌بست ریلی خارج می‌شود و این اتفاق بزرگی در حوزه اقتصادی در سطح استان است و این پروژه در مهرماه افتتاح می‌شود.

بذرپاش گفت: در آبان‌ماه پروژه رشت به بندر کاسپین آماده خواهد شد و از بندر شهیدرجایی به دریای خزر اتصال ریلی برقرار می‌شود و کریدور جنوب به شمال از طریق دریا به دریا رقم خواهد خورد. پروژه رشت به آستارا با مشارکت روسیه هم دنبال می‌شود‌، تا پایان سال همواره یک پروژه بزرگ ریلی در حوزه حمل‌ونقل تقدیم مردم خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اختصاصی| جزئیات دیگری از تروریست واقعه شاهچراغ/ نوروزافچگونه با داعش ارتباط گرفت؟

وی خاطرنشان کرد: پروژه مهم چابهار به زاهدان به یونسی و در نهایت به مشهد و سرخس در دستورکار است، عملیات اجرایی آغاز شده و بخشی از قطعه زاهدان به چابهار افتتاح شده است، امیدواریم تا پایان دولت پروژه چابهار به زاهدان را تکمیل کنیم، در آستانه قرارداد جدید با کشور هند درباره بندر چابهار هستیم و به‌زودی این قرارداد نهایی خواهد شد.

وزیر راه هم‌چنین در پاسخ به سؤالی گفت: عرضه و تقاضای ناوگان هوایی ما با یکدیگر برابر نیست و میزان تقاضا بیشتر از عرضه است؛ توسعه ناوگان هوایی در دستورکاراست. توسعه ناوگان هوایی به‌دلیل تحریم‌های سنگین بسیار سخت است اما به‌هرحال خرید هواپیما انجام می‌شود. به‌دلیل اینکه کشورهای فروشنده هواپیما تحریم نشوند؛ میزان خرید هواپیما اعلام نمی‌شود.

بذرپاش عنوان کرد: البته تأمین واگن هم در دستورکار است، هم از طریق اوورهال و تولید داخل و هم از خرید خارجی. یکی از دستورکارهای سازمان راهداری توسعه ناوگان اتوبوسی است که تا سال آینده به حد مناسبی از ناوگان مسافری جاده‌ای خواهیم رسید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تمرین رژه هوایی تیز پروازان نهاجا در پایگاه هوایی شهیدلشگری

وی در ادامه اظهار داشت: راه‌آهن شلمچه ـ بصره پروژه راهبردی است که در سفر اخیر مقام عراقی به ایران رقم خورد و فرآیند ساخت آن آغاز شده است، آقای مخبر در مراسم کلنگ‌زنی پروژه حضور داشت، عراق اصرار دارد که این مسیر مسافری باشد اما برای ما فرصت راهبردی است که به بنادر مدیترانه در سوریه برسیم.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

توقیف شناورهای حامل بیش از ۴/۵میلیون لیتر سوخت قاچاق و ۳۴ خدمه خارجی توسط سپاه

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تایمز، در راستای مقابله با قاچاق سازمان‌یافته سوخت در آب‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد