دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

برخورد با پروژه‌هایی که استانداردها را رعایت نمی‌کنند/آسانسورها بازدید دوره‌ای شوند

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی لرستان گفت: با پروژه‌هایی که استانداردها را رعایت نمی‌کنند؛ برخورد شود.

احمدرضا دالوند در جلسه شورای استاندارد که ۲۷ آذرماه در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با تاکید بر همکاری و هماهنگی بین اداره کل استاندارد و سازمان صمت، اظهار کرد: مراکز تولید و فروش مصالح ساختمانی ملزم به رعایت استانداردهای لازم هستند، بنابراین باید طی بازدیدهای دوره‌ای واحدهایی که فاکتورهای استاندارد را رعایت نمی‌کنند و مصالح غیراستاندارد و بی‌کیفیت دارند از طریق مراجع ذیربط برخورد جدی شود.

وی با تاکید بر کنترل و نظارت دقیق و برخورد با متخلفین، افزود: کارگاه‌هایی که حائز اهمیت هستند مانند سدسازی، بیمارستان، مراکز آموزشی و… می‌بایست از مصالح استاندارد و باکیفیت استفاده کنند، همچنین در صورت استفاده از مصالح غیراستاندارد باید برخورد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: در اجرای طرح پایش کم‌فروشی اگر نظارت مستمر باشد قطعا مثمرثمر خواهد شد. کالاهایی که در مغازه‌ها به‌فروش می‌رسد باید از لحاظ حجم و وزن استانداردهای لازم را داشته باشند.

دالوند به آسانسورهای مراکز کلیدی و مهم استان مانند بیمارستان‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه ساختمان‌هایی که از آسانسور استفاده می‌کنند ملزم به رعایت استانداردها هستند، گفت: لازم‌است بازدیدهای دوره‌ای توسط سازمان صمت و اداره کل استاندارد صورت گیرد و مراکزی که رعایت نکرده‌اند؛ پلمب شوند.

انتهای پیام

حتما ببینید

قهر چینی‌ها از بازار گوشی موبایل

کندی رشد اقتصادی و محتاط شدن مصرف کنندگان برای هزینه بیشتر، باعث شد فروش تلفن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *