آخرین خبرها

برخورد با پروژه‌هایی که استانداردها را رعایت نمی‌کنند/آسانسورها بازدید دوره‌ای شوند

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی لرستان گفت: با پروژه‌هایی که استانداردها را رعایت نمی‌کنند؛ برخورد شود.

احمدرضا دالوند در جلسه شورای استاندارد که ۲۷ آذرماه در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با تاکید بر همکاری و هماهنگی بین اداره کل استاندارد و سازمان صمت، اظهار کرد: مراکز تولید و فروش مصالح ساختمانی ملزم به رعایت استانداردهای لازم هستند، بنابراین باید طی بازدیدهای دوره‌ای واحدهایی که فاکتورهای استاندارد را رعایت نمی‌کنند و مصالح غیراستاندارد و بی‌کیفیت دارند از طریق مراجع ذیربط برخورد جدی شود.

وی با تاکید بر کنترل و نظارت دقیق و برخورد با متخلفین، افزود: کارگاه‌هایی که حائز اهمیت هستند مانند سدسازی، بیمارستان، مراکز آموزشی و… می‌بایست از مصالح استاندارد و باکیفیت استفاده کنند، همچنین در صورت استفاده از مصالح غیراستاندارد باید برخورد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: در اجرای طرح پایش کم‌فروشی اگر نظارت مستمر باشد قطعا مثمرثمر خواهد شد. کالاهایی که در مغازه‌ها به‌فروش می‌رسد باید از لحاظ حجم و وزن استانداردهای لازم را داشته باشند.

دالوند به آسانسورهای مراکز کلیدی و مهم استان مانند بیمارستان‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه ساختمان‌هایی که از آسانسور استفاده می‌کنند ملزم به رعایت استانداردها هستند، گفت: لازم‌است بازدیدهای دوره‌ای توسط سازمان صمت و اداره کل استاندارد صورت گیرد و مراکزی که رعایت نکرده‌اند؛ پلمب شوند.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *