آخرین خبرها
فیلترهای سرامیکی ریخته گری

برزگر: حسن یزدانی همانطوری شده که تیلور می‌خواهد/ این کشتی برای مردم مسئله ملی شده است

منصور برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تایمز، درباره شکست حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور برای پنجمین بار، اظهار داشت: قبلاً هم گفته بودم، خوب است از بین کسانی که خودشان قبول‌شان دارند کارگروهی تشکیل دهند و در این بار صحبت شود. مسئله مهم این است که تیلور هر بار به مصاف یزدانی می‌آید سبکش را عوض می‌کند. کشتی امسال تیلور با کشتی سال گذشته و کشتی سال گذشته با مبارزه قبل‌تر با هم تفاوت داشتند.

وی اضافه کرد: اینکه بخواهم دقیقاً توضیح دهم او هر کشتی چطور سبک مبارزه‌اش را تغییر داده، مناسب یک مصاحبه نیست، اما ببینید‌ حسن یزدانی نمی‌توانست پشت تیلور برود. چه تغییری در کار ایجاد شده بود؟ اینها همه زمان‌بر است. یک گروه از خبرگان کشتی تشکیل دهند، خودش و مربی‌اش هم بیایند، آنالیز کنند، اگر من هم می‌توانم کمک کنم، بگویند و بنشینیم. حالا دیگر مشخص شده یک نفر نمی‌تواند مشکل حسن یزدانی را مقابل تیلور حل کند، اگر اینطور بود پژمان درستکار آن را حل می‎‌کرد، اما دیدیم او در دو مسابقه اخیر باخت‌های بدی داده است. خود دبیر هم اهل کشتی است و او هم باشد.

برزگر با اشاره به اینکه همه مردم منتظرند حسن یزدانی بتواند یک برد خوب مقابل دیوید تیلور بیاورد، تأکید کرد: الان کشتی حسن یزدانی با دیوید تیلور یک مسئله ملی شده است. من نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاده، اما هر جا می‌روی صحبت از این کشتی است. یعنی اینطور شده که اگر همه تیم ببرند و یا همه تیم ببازند مهم نیست، همه فقط دنبال کشتی حسن یزدانی با تیلور هستند و می‌خواهند او ببرد. این کشتی الان برای ما جنبه ملی پیدا کرده است. حسن یزدانی نباید آنطوری کشتی بگیرد که تیلور می‌خواهد و متأسفانه او در هر مبارزه بیشتر همانگونه شده که حریف آمریکایی می‌خواهد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آجرلو : کسی که به مجیدی توهین کرد، نباید داور مسابقه راانتخاب کند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های المپیک ۲۰۰۴ آتن که علیرضا حیدری در آن سرانجام توانست طلسم الدار کورتانیدزه را بشکند، خاطرنشان کرد: آرزوی همه ماست که حسن یزدانی دوطلایی شود. حتی غلامرضا تختی هم که در کشتی رکورددار مدال المپیک است، دو طلا ندارد و یک طلا و دو نقره گرفته است. البته که تکواندو و وزنه‌برداری با هادی ساعی و حسین رضازاده توانستند دو طلایی شوند، اما ما دوست داریم کشتی که به لحاظ مدال جهانی و المپیک از این دو رشته جلوتر است، بتواند دو طلایی المپیک داشته باشد و فعلاً حسن یزدانی از همه به این عنوان نزدیک‌تر است.

برزگر درباره این دیدگاه که گفته می‌شود کامران قاسم‌پور می‌تواند باتوجه به سبک کشتی‌اش، مبارزه بهتری با دیوید تیلور داشته باشد، به تایمز گفت: هنوز که کامران با تیلور کشتی نگرفته، البته می‌گفتند احسان لشگری، قبلاً تیلور را با امتیاز بالا برده، اما آن وقت تیلور هنوز این تیلور نشده بود. کامران قاسم‌پور هم که امسال پایش ضرب خورده و باید دید اگر بخواهد وزن کم کند و به ۸۶ کیلوگرم برگردد، قدرت و انرژی لازم را برای این مبارزه بزرگ خواهد داشت. فکر می‌کنم حرف زدن فایده‌ای ندارد، عمل لازم است. یک گروه آنالیز باید تشکیل شود. متاسفانه آنالیز و استعدادیابی درست نداریم، کشتی آمریکا اگر به اینجا رسیده یا روس‌ها که همیشه مدعی هستند، ببینید چطور آنالیز می‌کنند. چطور استعدادها را شناسایی کرده و جذب همان رشته‌ای می‌کنند که باید؛ حتی پول هم نمی‌گیرند و در رقابت برای جذب این افراد هستند، در ایران اما همه چیز دیمی است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  صدور روادید متقاضیان سفر به ایران در جریان جام جهانی ۲۰۲۲رایگان شد

برزگر ادامه داد: ما اصلاً چیزی به اسم آموزش و پرورش نداریم و اساساً با این چیزها مخالفیم. همین کشتی یزدانی و تیلور، شده نگرانی بقال و کفاش و نانوا. هر جا می‌روی صحبت این مبارزه است. از اتاق مدیران گرفته تا عامه مردم. چند روز پیش در مراسم تجلیل از پیشکسوت فوتبال، یکی از پیشکسوتان چنان با تعصب و کارشناسانه در مورد کشتی یزدانی و تیلور حرف می‌زد که احساس کردم تعصبش روی کشتی بیشتر از فوتبال است. اینکه وزن‌ها را جابه‌جا کنیم و یک نفر دیگر را به مصاف تیلور بفرستیم چیزی نیست که مردم می‌خواهند، همه دوست دارند حسن یزدانی این کشتی را ببرد، او از نظر مدالی، رکورددار کشتی ایران است و بد است که وقتی کشتی‌اش تمام شد، همه بگویند با باخت مقابل تیلور بود. حیدری به کورتانیدزه می‌باخت، ۶ ماه روی این کشتی کار کردیم، دعوای‌مان هم شد، اما در نهایت حیدری او را در المپیک برد.

نایب‌قهرمان المپیک ۱۹۷۶ مونترال با اشاره به شکستش مقابل حریف ژاپنی در این المپیک، تصریح کرد: ژاپنی‌ها یک سال روی کشتی من کار کرده بودند. داته را در یک دقیقه ضربه فنی کرده بودم، اما بعد او من را در فینال المپیک برد. همانطور که ژاپنی‌ها موحد و سیدعباسی را هم آنالیز کردند و بردند. هرچند که او از ته جدول بالا آمد اما من حریفان روس و آمریکا و بلغار را برده بودم ولی آنها روی تمام نقاط ضعف من کار کرده بودند. کشتی جدا از بدنسازی و تغذیه؛ حرکت و تاکتیک است، ژاپنی‌ها و آمریکایی‌ها روی اینها کار می‌کنند. دیدم که وقتی یک ژاپنی یا یک آمریکایی روی تشک می‌آید هرچند یک نفر در کُچ نشسته اما یک گروه آن بالا نظارت دارند. فیلمبرداری می‌کنند. آن سال‌ها ما اصلاً فیلمبرداری نمی‌کردیم، وقتی من مربی شدم به خادم گفتم کشتی‌ها را فیلمبرداری کنند که فردی را مسئول فیلمبرداری کردند. همیشه به همه فدراسیون‌ها گفتم که یک گروه آنالیز و تحقیق داشته باشند. همه چیز در مربی بدنسازی و تغذیه و تمرین کشتی خلاصه نمی‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - ستاره ملی پوش پرسپولیس توپ را رام می‌کند

برزگر گفت: باز هم می‌گویم تیلور قوی‌تر و بهتر از حسن یزدانی نیست، فقط می‌داند چطور باید با او کشتی بگیرد و در عین حال هم حسن یزدانی هم در سه دقیقه اول و هم سه دقیقه دوم، دقیقاً همانطور کشتی می‌گیرد که تیلور می‌خواهد. فقط در همین مبارزه است که سبک کشتی تیلور به حسن یزدانی می‌چربد. واقعاً دوست دارم حسن یزدانی تیلور را ببرد، این اتفاق خیلی خوشحالم خواهد کرد و چه خوب که این اتفاق در المپیک بیفتد و حسن یزدانی کشتی را در المپیک‌ها دوطلایی کند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

انتقاد سرمربی پورتو از ناکامی تیمش در جام اتحادیه پرتغال

به گزارش خبرگزاری تایمز، تیم فوتبال پورتو شب گذشته در دیدار مرحله گروهی جام اتحادیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد