شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

برنامه‌های مدیریت مصرف برق لرستان تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد

ایسنا/لرستان سرپرست شرکت توزیع برق لرستان گفت: برنامه‌های مدیریت مصرف برق در فصل زمستان از ۱۵ آذرماه شروع و برنامه‌ریزی شده و تا ۱۵ اسفند ادامه دارد.

مهران امیری در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با ضرورت مدیریت مصرف در فصل سرما، اظهار کرد: در فصل سرمایه مصرف گاز خانگی بالا رفته و از حد مجاز و نرمال بالاتر می‌رود طبیعتاً تأمین گاز مشترکان خانگی در اولویت است، به همین دلیل نیروگاه‌های برقی که برای تولید از سوخت گاز استفاده می‌کنند برای تأمین گاز مورد نیاز خود با مشکل مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: برای نیروگاه‌های بزرگ سوخت مایع پیش‌بینی شده است که تولید را از طریق آن انجام دهند و برخی از نیروگاه‌های کوچک نیز که گاز آن‌ها قطع شده و نیاز است تولید را از طریق نیروگاه‌های بزرگ با سوخت مایع تأمین کنیم که نیاز به همکاری مردم دارد.

امیری عنوان کرد: همانگونه که در تابستان همکاری مردم را در مدیریت مصرف برق داشتیم، نه به آن شدت ولی در زمستان نیز باید مدیریت مصرف صورت بگیرد که  با توجه به عدم تأمین گاز برخی از نیروگاه‌ها ما مشکلی در تأمین برق نداشته باشیم.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان تصریح کرد: تولید مقداری کاهش پیدا خواهد کرد که این کاهش تولید را باید با مدیریت مصرف جبران کنیم.

وی بیان کرد: برنامه‌های مدیریت مصرف برق در فصل زمستان از ۱۵ آذرماه شروع و برنامه‌ریزی شده که این برنامه‌ها تا ۱۵ اسفند ادامه داشته باشد.

امیری افزود: فعلاً صنایع بالای یک مگاوات که صنایع بزرگ هستند باید مصرف را تا ۱۰ درصد کاهش دهند.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان ادامه داد: ادارات نیز باید ۱۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند و خود وزارت نیرو و شرکت‌های توزیع کار تعدیل معابر را انجام می‌دهند که زمستان را بدون مشکل سپری کنیم.

انتهای پیام

حتما ببینید

دلایل افزایش قیمت موز

رئیس اتحادیه بارفروشان علت افزایش قیمت موز را افزایش نرخ ارز دانست و گفت: واردکنندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *