فیلترهای سرامیکی ریخته گری

برنامه رونمایی طرح ساخت هواپیمای ایرانی ۷۲ نفره

به گزارش خبرگزاری تایمز، منوچهر منطقی با اشاره به طرح ساخت هواپیمای داخلی افزود: رئیس جمهور چندی پیش گفت” می‌خواهیم یک هواپیمای ۷۲ نفره طراحی کنیم. ” برای تولید این هواپیمای ۷۲ نفره، برنامه جامعی طراحی شده که قرار است در کار مشترک با شرکت‌های دانش بنیان که همکاری‌های بین المللی دارند این طرح اجرا شود. 

وی اضافه کرد: طرح ساخت این هواپیمای ۷۲ نفره مسافربری، با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های فرودگاهی و هواپیمایی که زیر نظر وزارت راه فعالیت می‌کنند، معاونت علمی و فناوری و وزارت دفاع که زیرساخت‌های صنعتی را داراست، تعریف شده که در یکی از همایش‌ها معرفی خواهد شد. 

طراحی هواپیمای جت ۷۲ نفره ایرانی از سال ۱۳۹۳ آغاز شد، اما سابقه طراحی هواپیمای جت مسافربری در کشور به سال ۱۳۹۱ بازمی‌گردد. در دولت‌های نهم و دهم ۲۴ طرح کلیدی و کلان در کشور مشخص شد که یازدهمین طرح، طراحی مفهومی هواپیمای جت ۱۶۴ نفره بود، اما مهندسان و دانشمندان صنعت و دانشگاه به مسئولان ثابت کردند که رسیدن به یک هواپیمای جت مسافربری ۷۲ نفره امکان‌پذیر و مورد نیاز ناوگان مسافربری کشور است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  راه فرار سرمایه‌ها به ترکیه و کانادا را ببندیم

وزن عملیاتی این هواپیمای ۷۲ نفره ایرانی ۱۷٫۳ تن، حداکثر تعداد مسافر ۷۲ نفر یا ۷ تن بار، بیشترین وزن برخاست هواپیما ۲۸٫۲ تن و بیشترین وزن سوخت (ظرفیت باک‌های هواپیما) ۶٫۳۳ تن و بُرد این جت با ۷۲ مسافر هزار و ۸۵۰ کیلومتر خواهد بود.

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

قیمت همستر کامبت در بازار پیش از عرضه چقدر است؟ (۲۲ تیر ۱۴۰۳)

قیمت همستر کامبت امروز ۲۲ تیر ۱۴۰۳ در بازار پیش از تغییری نکرده کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *