فیلترهای سرامیکی ریخته گری

برگزاری نخستین رالی گردشگری بانوان کشورهای آسیایی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، محمد جعفری ملک با حضور در ساختمان مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ضمن دیدار با محمد حسین صوفی، گزارشی از فعالیت‌های مرکز هماهنگی‌های فرهنگی مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا ارائه و در خصوص ظرفیت‌های همکاری فی مابین، گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

رئیس مرکز هماهنگی‌های فرهنگی مجمع گفتگوی همکاری آسیا، تبیین نقش برجسته زنان در فرهنگ آسیایی را یکی از محورهای مهم فعالیت این مجمع برشمرد و اضافه کرد: اجرای موفق رویدادهای بین المللی در کانون جهانگردی و اتومبیلرانی همچون برگزاری نمایشگاه‌ها و رالی‌های مختلف در سطح بین الملل موجب شده است تا اجرای طرح فرهنگی و گردشگری “رالی گردشگری بانوان کشورهای آسیایی” با محوریت جمهوری اسلامی ایران، مورد توجه مجمع گفتگوی همکاری آسیا قرار گیرد.

“احیای فرهنگی جاده ابریشم” از دیگر موضوعات و محورهای مهم این دیدار بود که دو طرف با طراحی و اجرای رالی‌های بین المللی در مسیر جاده ابریشم با مشارکت کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا در راستای تحقق آن تبادل نظر کردند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مشارکت بالای مردم در انتخابات تهدیدات دشمنان را کاهش می دهد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز

صوفی نیز در این دیدار با اعلام آمادگی کانون برای اجرای برنامه‌های مشترک با این مجمع، توجه ویژه به موضوع زنان و برگزاری رالی‌های گردشگری در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی را یکی از برنامه‌های اصلی کانون برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با همکاری این دو مجموعه بین المللی گام مؤثری در معرفی ایران امن و زیبا به جهانیان برداشته خواهد شد.

مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا یک نهاد بین دولتی متشکل از ۳۵ کشور و فراگیرترین تشکیلات آسیایی است که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از شهریورماه ۱۴۰۲ تا کنون ریاست دوره‌ای آن را برعهده دارد. در این مجمع کشورمان به عنوان پیشگام اجرای یکی از مهم‌ترین پروژه‌های توسعه‌ای با محوریت “همکاری‌های فرهنگی و گردشگری” معرفی شده است.

در همین راستا، در سال جاری یزد به عنوان پایتخت فرهنگی و گردشگری از سوی مجمع گفتگوی همکاری آسیا انتخاب شد و سفرای کشورهای عضو بنا به دعوت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور همزمان با اسفند ماه ۱۴۰۲ به این شهر سفر و از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری آن بازدید کردند. قرار است دومین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع نیز در آینده نزدیک در شهر یزد برگزار شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ظرفیت‌های گردشگری کرمان به چهار زبان معرفی شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

منطقه نمونه گردشگری عباس آباد نیازمند مدیریت یکپارچه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری صبح شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *