شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

برگزیدگان المپیاد فیلم‌سازی برای تولید ۳ فیلم کوتاه حمایت می‌شوند

راه‌یافتگان به المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران با حمایت بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران مسیر حرفه‌ای خود را در سینما دنبال خواهند کرد.

به‌گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، نوجوانان صاحب ایده و فیلم‌ساز که به ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه پیدا کرده‌ بودند، از جمعه ۳۰ دی‌ماه رقابت خود را آغاز کردند که این رقابت تا دوشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

۳۵ نوجوان راه‌یافته به ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران که از سراسر کشور و بعد از دو سال برگزاری جلسات غیرحضوری در این دوره از المپیاد حضور دارند، در چهار دسته کارگردانی آثار «داستانی»، «مستند» و «پویانمایی» و «ایده» تقسیم‌بندی شده‌اند.

در پی برگزاری این دوره از المپیاد، بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران در توافقنامه‌ای، حمایت مستمر و ایجاد تسهیل در امر فیلم‌سازی برای نوجوانان راه‌یافته به المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران را در دستور کار خود قرار دادند.

توافقنامه به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص و سینماگران آینده‌ساز، توسعه عدالت فرهنگی و مرکززدایی و توجه ویژه به مناطق محروم و کم‌برخوردار از جمله ایجاد امکان عضویت راه‌یافتگان در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران، آموزش رایگان و حضور المپیادی‌ها در دوره‌های فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران و تسهیل شرایط فیلم‌سازی و حمایت از ساخت فیلم اول سه نوجوان فیلم‌ساز برگزیده المپیاد، به شرط تایید فیلمنامه از سوی باشگاه فیلم‌اولی‌های انجمن سینمای جوانان ایران در دستور کار قرار گرفته است.

شایان ذکر است که ۱۸ نفر از نوجوان حاضر در این دوره از المپیاد فیلم‌سازی بنیاد سینمایی فارابی، از هنرجویان و دانش‌آموختگان دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران هستند که فهرست اسامی آن‌ها به شرح زیر است:

داستانی
زهرا حلوایی کارگردان فیلم کوتاه «من سیبم را خوردم» از انجمن سینمای جوانان لاهیجان
آیلین محمودزاده هریس کارگردان فیلم کوتاه «تحفه» از انجمن سینمای جوانان مراغه
عسل خجندی‌راد کارگردان فیلم کوتاه «آزاد» از انجمن سینمای جوانان لاهیجان
ابوالفضل حیدری کارگردان فیلم کوتاه «غول چراغ جادو» از انجمن سینمای جوانان یزد
بنیامین خدابنده کارگردان فیلم کوتاه «آخرین رنگ این شهر» از انجمن سینمای جوانان زاهدان
فاطمه بیتا بهزادی کارگردان فیلم کوتاه «معکوس» از انجمن سینمای جوانان بندرعباس
سجاد اسماعیلی علیائی کارگردان فیلم کوتاه «قانون سوم» از انجمن سینمای جوانان یزد
نارین زارع کارگردان فیلم کوتاه «محبوب» از انجمن سینمای جوانان سنندج
شایان مقامی کارگردان فیلم کوتاه «بعد از ظهر نارنجی» از انجمن سینمای جوانان آباده
آرش نیکو کارگردان فیلم کوتاه «تلاقی» از انجمن سینمای جوانان آباده

پویانمایی
پارسا محمدی کارگردان فیلم کوتاه «اجاق» از انجمن سینمای جوانان زنجان

مستند
ثمین عالی‌زاده کارگردان فیلم کوتاه «در پشت شهر» از انجمن سینمای جوانان بندرعباس
سارا عابدی کارگردان فیلم کوتاه «روزی، روزگاری، پدربزرگ، مادربزرگ» از انجمن سینمای جوانان کرج

بخش ایده
سیدمحمد هاشمی با ایده «معبر» از انجمن سینمای جوانان آباده
پریسا آژ کارگردان با ایده «صندوق انتقادات» از انجمن سینمای جوانان ایلام
مسعود نوع دوست با ایده «حرف» از انجمن سینمای جوانان قم
محمدبردیا ابوذر با ایده «طبقه وسطی» از انجمن سینمای جوانان قم
نرگس رحیمی کارگردان با ایده «قضاوت» از انجمن سینمای جوانان اردبیل

ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران به همت بنیاد سینمایی فارابی و با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، از ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۱ با حضور ۳۵ نوجوان از سراسر کشور کار خود را آغاز کرده است و تا سوم بهمن ماه به دبیری مسعود احمدیان در تهران ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

حتما ببینید

ویدیو / یک فیلم، یک منتقد: فیلمی مردانه با قابی زنانه

«آه سرد» نخستین فیلم در دومین روز از چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *