فیلترهای سرامیکی ریخته گری

به فرهنگ و ادب ایران می‌بالیم!

پروفسور حسن امین در مراسم انجمن ادبی ایران مطرح کرد

پروفسور سید حسن امین در این گردهمایی با اشاره به جایگاه شعر و شاعرانگی مردم ایران گفت: همه ما ایرانیان اهل یک خانواده هستیم و طبعا به هویت فرهنگی ایران تعلق خاطر داریم و آن را دوست داریم.

به فرهنگ و ادب ایران می‌بالیم!

 

دیدارنیوز ـ سبک زندگی: شاعران و نویسندگان در تمام جوامع بشری یکی از میراث داران فرهنگی و سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند. همزمان با روز معلم، جمعی از شاعران و نویسندگان در دفتر دایره المعارف ایرانشناسی، مراسمی را با محوریت تقدیر و پاسداشت از کتاب نادره ها، برگزار کردنند. در این مراسم خانم عشرت بنی هاشمی نویسنده کتاب نادره‌ها، خاطر نشان کرد: انجمن‌های ادبی و هنری، حلقه وصل بین اهل ادب و افکار عمومی و مردم ایران هستند و امید وارم رونمایی از این اثر، موجب شکوفایی بیشتر کانون‌های فرهنگی شود.
در ادامه این مراسم فرهنگی، دکتر پریوش ابراهیمی و تعدادی از شاعران و نویسندگان دیدگاه‌های خودشان را در مورد پروین اعتصامی و حافظ شیرازی، بیان کردند وبرخی از شاعران سروده‌های خودشان را خواندند.
پروفسور سید حسن امین در این گردهمایی با اشاره به جایگاه شعر و شاعرانگی مردم ایران گفت: همه ما ایرانیان اهل یک خانواده هستیم و طبعا به هویت فرهنگی ایران تعلق خاطر داریم و آن را دوست داریم.
وی افزود: اهالی ادب وشعر همواره به تاریخ و فرهنگ غنی ایران زمین بالیده اند و برای اعتلای آن کوشش‌های زیادی را در قالب شعر و نویسندگی وانتقال آن به مخاطبان و نسل‌های بعدی انجام داده اند. اما باید بدانیم که ایران ظرفی است که مظروف آن هموطنان ما یعنی دیگر ایرانیان از گرایش‌های مختلف فکری، هنری و اجتماعی زیر یک سقف همزیستی دارند. وی ادامه داد: مردم ایران با همه تنوع و اختلاف نظر‌ها و عقیده‌ها و گرایش‌های متفاوت قومی، زبانی و مذهبی در یک نظام آرمانی دموکراتیک شهروندان صاحب حقوق و تکالیف برابر هستند. ما باید حقوق  همه هموطنان خودمان را رعایت کنیم و نمی‌توانیم ادعای ایران دوستی کنیم، اما ایرانیانی را که با ما هم عقیده نیستند را شهروند صاحب حق ندانیم.  

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اصفهان ۱۸۰۰ زندانی جرائم غیر عمد دارد / اجرای طرح «هر هیئت،محفل آزادی یک زندانی»

به فرهنگ و ادب ایران می‌بالیم!

در واقع هیچ کدام از شهروندان ایرانی، بی نقص نیستند و همه آنان باید به  فکر توسعه فرهنگ دموکراسی و مردم سالاری باشند و سزاوار است، شیوه روا داری، حق شناسی و مناسبات بهینه اجتماعی و فرهنگی را از خودمان شروع کنیم. پرفسور امین تاکید کرد: ما به عنوان حاملان و حافظان ادب و شعر باید هر کتاب واثر پرمحتوا ترویج و تقدیر کنیم و از هر صاحبر اثر فرهنگی، ادبی و هنری، قدر دانی کنیم وفلسفه مراسم امروز هم برای حفظ سرمایه‌های فرهنگی و نویسندگان تشکیل شده است. طبعا در کنار معرفی و ترویج آثار ادبی، شایسته است تمام آثار هم مورد نقد وارزیابی کارشناسانه قرار گیرد.
در پایان این گردهمایی، انجمن ادبی ایران، مراسم رونمایی کتاب نادره‌ها را برگزار نمود و  بنیاد جهانی سبز منش، به مهربانو بنی هاشمی، لوح تقدیری را از طرف دکتر بسم الله شریفی، به ایشان اهدا کرد.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

اعطای جایزه بین‌المللی انگلستان به طرح پلازای متروی میدان جهاد-تایمز

 هادی حق‌بین با اشاره به کسب جایگاه نخست طرح پلازای متروی میدان جهاد در جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *