فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تاکید برتوسعه همکاری‌های دفاعی، نظامی و امنیتی در دیدار سردار سلامی و وزیر دفاع عراق

در دیدار سرلشکر حسین سلامی و ثابت محمد سعید رضا وزیر دفاع عراق بر توسعه همکاری های دفاعی ،نظامی و امنیتی دو کشور و تبادل تجارب و دستاوردها برای ادامه مبارزه با تروریسم و تهدیدات قدرت های فرامنطقه ای تاکید شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ ثابت محمد سعید رضا وزیر دفاع جمهوری عراق و هیات همراه با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور وزیر دفاع عراق و همراهان در جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و عراق یک حقیقت واحد هستند و هیچ فاصله‌ای بین دو کشور وجود ندارد و منطق اعتقادی همواره ما را در این فضا نگه می دارد .

وی افزود : آرزوی ما برای سربلندی عراق مانند آرزوی سربلندی برای کشورمان واقعی است و در جغرافیای سیاسی جهان اسلام، عراق را دارای اهمیتی منحصر به فرد می‌دانیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تحولات دهه اخیر و نیت های شوم دشمنان اسلام تصریح کرد: این که کشورهای بیگانه و قدرت‌های فرامنطقه‌ای اشتها و عطش سنگینی برای حضور و سیطره سیاسی و امنیتی ایجاد کنند و نظم امنیتی عراق را در کنترل بگیرند و در پی تجزیه این کشور باشند، برای امت اسلامی به ویژه ملت ایران که با ملت عراق اشتراکات فراوانی دارند قابل توجیه و پذیرش نیست.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هشدار نیروی دریایی ارتش به زیردریایی هسته‌ای آمریکا

 سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه بر اساس تجربه گرانبهای ۴۴ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، همسایگان با ثبات ، امن و قوی برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم هستند ، تاکید کرد : ما به دنبال اقتدار قوی برای عراق هستیم در صورتی که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در پی تسلط بر منطقه و ایجاد ناامنی در عراق و ایران هستند .

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امریکایی ها هر کجا که باشند ناامنی هم هست ، افزود : بهای سنگین منفعت طلبی امریکایی ها را این مردم مظلوم هستند که می پردازند و منطق ایران اسلامی برای اخراج امریکایی ها از منطقه بر همین اساس استوار است.

وی گفت : به رغم کاهش حضور منطقه ای آمریکایی‌ها ما شاهد پدیده رنج دهنده عادی شدن روابط برخی کشورهای اسلامی عربی با صهیونیست ها هستیم که البته عراق در این خصوص موضع قابل تحسینی دارد.

سرلشکر سلامی در پایان با اشاره به اهمیت توسعه همکاری ها بین دو کشور به ویژه در حوزه دفاعی ، نظامی و امنیتی و تاکید بر وحدت و یکپارچگی عراق تصریح کرد: به عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی داریم در این راستا علاوه بر کمک های مستشاری و تبادل تجارب و دستاوردهای ناشی از همکاری در عرصه مقابله با تروریسم در سایر زمینه ها از جمله در حوزه آموزش در سطوح پایین تا سطوح بالای نیروهای مسلح عراق نقش موثر ایفا نماییم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جمهوری اسلامی پیروز میدان مبارزه با غرب و شرق است

در ادامه ” ثابت محمد سعیدرضا” وزیر دفاع جمهوری عراق با تشکر از استقبال شایسته مقامات جمهوری اسلامی ایران و قدردانی از حمایت ها و همراهی های رهبری و ملت ایران برای مبارزه با تروریسم تکفیری و داعش در عراق گفت: از اینکه اولین سفر رسمی خود پس از تصدی وزارت دفاع عراق را به ایران انجام می دهم، بسیار خرسند هستم ، ما و شما برادریم و به توسعه مناسبات و همکاری ها ی موجود بین نیروهای مسلح دو کشور می اندیشیم.

وی افزود: سپاه در مبارزه با داعش و تکفیری ها همکاری های بزرگی با عراق داشته است که نماد این همکاری ها شهادت دو فرمانده ایران و عراق شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس هستند.

ثابت محمد سعید رضا خاطرنشان کرد : دولت کنونی عراق عزم راسخ و تلاش جدی در راستای تقویت بنیه دفاعی کشور را به کار گرفته است و برای ارتقای تعاملات و همکاری ها تشکیل کمیسیون های مشترک میان دو کشور را مورد تاکید قرار می دهد .

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دشمن به دنبال بن‌بست‌نمایی، مشروعیت‌زدایی و ناامیدیاست

وزیر دفاع عراق تعمیق همکاری ها برای تحکیم امنیت در مرزهای دو کشور را امری ضروری توصیف و تصریح کرد : رویکرد ما بهره گیری از تجارب ایران در همه زمینه ها به ویژه در حوزه دفاعی و امنیتی است و علاقه مند هستیم با اعزام هیئت های کارشناسی فنی خود به ایران استفاده از تجربیات و همکاری های آموزشی را بیش از گذشته دنبال کنیم.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح آغاز شد

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تایمز، رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد