فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تجهیزات هلال احمر جزو امکانات راهبردی کشور است/ ذخایر انبارهای امدادی را بی‌برنامه هزینه نکنیم

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید که باید از موجودی و ذخایر انبارهای امدادی به درستی استفاده شود.

به گزارش ایسنا، صادق محمودی در جلسه هماهنگی جمعیت هلال احمر برای پیگیری تصمیمات قبلی و اخذ تصمیمات جدید در خصوص برودت هوا که با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر و به شکل ویدیو کنفرانس با معاونین امدادونجات استان‌های سراسر کشور برگزار شد، با بیان اینکه هلال احمر یک مجموعه راهبردی و استراتژیک است، گفت: گاهی ممکن است برخی از وظایف ما با دیگر دستگاه‌ها همپوشانی داشته باشد که باید تلاش کنیم تا این موارد به حداقل برسد.

وی با اشاره به وضعیت انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر گفت: نباید برای هر اتفاق کوچکی که رخ می‌دهد ذخایر موجود در انبارهای امدادی را بدون برنامه‌ریزی هزینه کنیم، باید میزان و نحوه استفاده از موجودی انبارها براساس شرایط موجود و نیاز واقعی آسیب دیدگان باشد تا خدای نکرده حقی از کسی ضایع نشود.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه هر دستگاه‌ باید به وظایف خود توجیه بوده و آن را اجرا کند، گفـت: دستگاه‌های مختلف همه باید به وظیفه خود عمل کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  محمد عباسی معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشورشد

محمودی با بیان اینکه هلال‌احمر یکی از خوشنام‌ترین و پرآوازه‌ترین نهادها و سازمان‌ها در کشور است، اظهارکرد: در دیدگاه همه مردم جمعیت هلال احمر و به خصوص سازمان امداد و نجات خوشنام است. هلال احمر در بدترین و سخت‌ترین شرایط و بحران‌ها بهترین عملکرد را داشته است.

وی با اشاره به برخی از درخواست‌ها برای برداشت غیرضروری و فراتر از نیاز از انبارهای امدادی گفت: در این مورد من تاکید دارم که نباید در برابر این تصمیمات تسلیم شد. نمی‌گویم حالا باید باید خیلی پافشاری کرد، اما مثلا اینکه پس از یک ساعت بارش برف، در حالی که هیچ مسیری هم مسدود نشده، بگویند بسته‌های غذایی را توزیع کنید، این منطقی نیست، قحطی که نیامده است، راه و … هم که باز است. در هر خانه‌ای هم بسته غذایی برای یکی دو روز وجود دارد.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه به موضوع روستاها و پتانسیل‌های موجود در آنها اشاره کرد و گفت: بسیاری از روستاهای ما قابلیت خودکفا بودن در بحران‌ها را دارند، ما باید این موضوع را یک الگو در نظر بگیریم. من معتقدم برخی از روستاهای ما به قدری توانایی بالایی دارند که می‌توانند معین شهرهای اطراف خود باشند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  آمادگی پلیس راهور پایتخت برای زمستان و بارندگی/ شبکهکانال‌های شهری لایروبی شود

محمودی ادامه داد: متاسفانه نانوایی‌های ما وابسته به گاز و برق شدند و جایگزینی برای آن پیش بینی نشده است، باید روی این موضوع فکر کنیم.

وی وقوع حوادث و بحران‌های کوچک را به منزله واکسنی برای آمادگی در برابر حوادث بزرگتر برشمرد و گفت: خوشبختانه در حوادث جوی اخیر که ما با مشکل جدی و بحرانی که غیرقابل انتظار باشد مواجه نشدیم.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه تجهیرات و امکانات جمعیت هلال احمر تجهیزات و امکانات راهبردی کشور است، گفت: انبارهای هلال احمر و سازمان امدادونجات باید آخرین جایی باشد که انبارهایش خالی می‌شود.

محمودی درباره توزیع اقلام امدادی نیز گفت: در توزیع اقلام حتما باید از ظرفیت نیروهای محلی استفاده کنیم. این موضوع به خصوص در روستاها بسیار کمک کننده است. همچنین استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج و مساجد نیز بسیار مهم و موثر است.

وی به موضوع فرسودگی ناوگان امدادونجات نیز اشاره کرد و گفت: تجهیزات امدادونجات باید تجهیزات به روز و آماده‌ای باشد، اقداماتی هم انجام شده است. اما این را بگویم که علیرغم تمام کمبودها و کسری ها،  جمعیت هلال احمر امسال در دنیا به عنوان سازمانی پیشرو در امداد و نجات لوح تقدیر گرفت. کاستی‌هایی که وجود دارد امروز با تلاش امدادگران کاهش پیدا کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تاثیر واکسن آنفلوانزا بر عوارض کووید-۱۹

محمودی افزود: جمعیت هلال احمر بهره‌وری بالایی دارد و ما با حداقل امکانات و تجهیزات بهترین خدمات را ارائه می کنیم، موضوعی که نشان می‌دهد این سازمان قوام و سازمان خوبی داشته است. واقعا امیدواریم در برنامه پنج ساله هفتم و سال ۱۴۰۲ اتفاقات خوبی برای جمعیت هلال احمر بیفتد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

شروین حاجی پور به ۳ سال و ۸ ماه حبس محکوم شد

شروین حاجی پور به ۳ سال و ۸ ماه حبس محکوم شد!

تایمز به نقل از فرارو:شروین حاجی پور خواننده آهنگ « برای…» با انتشار پستی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *