فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تحقیقات از تیک‌تاک به کانادا گسترش یافت

چهار رگولاتور حریم خصوصی در کانادا، تحقیقاتی را درباره تیک‌تاک پیرامون جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران، استفاده و افشای آنها توسط این اپلیکیشن ویدئویی چینی، آغاز کردند.

به گزارش ایسنا، تحقیقات از تیک‌تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، توسط دیده‌بان‌های حریم خصوصی دولت فدرال و ایالت‌های کِبِک، آلبرتا و بریتیش کلمبیا انجام می‌شود. این رگولاتورها در بیانیه‌ای اعلام کردند این تحقیقات در پی شکایت‌های گروهی فیصله یافته در آمریکا و کانادا، صورت خواهد گرفت.

این رگولاتورها اعلام کردند بخش زیادی از کاربران تیک‌تاک را جوانان تشکیل می‌دهند. این تحقیقات مشترک، توجه ویژه‌ای به شیوه‌های حریم خصوصی تیک‌تاک خواهد داشت زیرا به کاربران جوان‌تر مربوط می‌شود.

تیک‌تاک به دلیل واهمه از این که چین، این پلتفرم را وادار کند دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران را فراهم کند، هدف تفحص رگولاتورها و سیاستمداران غربی قرار گرفته است. تیک‌تاک همچنین متهم شده است محتوای نامناسبی را برای کاربران خردسال فراهم می‌کند و دسامبر سال گذشته هدف شکایت ایالت ایندیانا قرار گرفت.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فنلاند کمترین نرخ تورم اروپا را ثبت کرد

بر اساس گزارش بلومبرگ، در تحقیقات کانادا همچنین بررسی خواهد شد آیا تیک‌تاک به الزامات شفافیت در هنگام جمع آوری اطلاعات کاربران عمل کرده است یا خیر.

کمیسیون اروپا پنج شنبه گذشته اعلام کرد با در نظر گرفتن شیوه‌های جمع آوری اطلاعات تیک‌تاک، استفاده از این اپلیکیشن شبکه اجتماعی چینی در تلفن‌های همراه و دستگاه‌های این نهاد را برای کارمندانش ممنوع کرده است. تیک‌تاک روز جمعه کمیسیون اروپا را متهم کرد در خصوص این تصمیم، با این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئوی کوتاه مشورت نکرده است. تیک‌تاک در دستگاه‌های دولتی کارمندان سنای آمریکا و در هند ممنوع است. اما پارلمان اروپا هنوز برای چنین اقدامی گام برنداشته است.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

قیمت همستر کامبت در بازار پیش از عرضه چقدر است؟ (۲۲ تیر ۱۴۰۳)

قیمت همستر کامبت امروز ۲۲ تیر ۱۴۰۳ در بازار پیش از تغییری نکرده کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *