آخرین خبرها
فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تخلیه ۲ پلاک اطراف ساختمان ۱۵۳ در پی خطر ریزش

در جلسه کارگروه تخصصی مدیریت بحران منطقه ۷ با محوریت ساختمان ۱۵۳ خیابان بهار عنوان شد که طی صحبت های انجام شده با دادستان تصمیم گرفته شده است که ۲ پلاک در اطراف این ساختمان تخلیه و گاز، برق و آب ساختمان هم قطع شود تا در صورت ریزش احتمالی ساختمان حوادث ثانویه‌ای رخ ندهد.

به گزارش ایسنا، کارگروه تخصصی مدیریت بحران منطقه ۷ با محوریت ساختمان ۱۵۳ خیابان بهار با حضور شهردار و جمعی از مدیران منطقه، اعضای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، نمایندگان آتش نشانی، اورژانس، پلیس راهور و مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی در ستاد مدیریت بحران برگزار شد.

نصیری رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در این جلسه گفت: با توجه به اتمام عملیات اطفاء حریق توسط سازمان آتش نشانی، ساختمان ۱۵۳ تحویل منطقه و مقرر شد تا پایش در آن انجام شود. از همین رو یک تیم نقشه بردار در ساختمان مجاور مستقر شدند و مرتبا جابه جایی هایی که در ساختمان رخ می دهد را از هر ۸ تارگت تعیین شده بررسی و به ما ارسال می کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بررسی خسارات زلزله ۶.۳ ریشتری شب گذشته در اندونزی

وی ادامه داد: براساس بررسی های تیم نقشه بردار گزارشی به ما رسید مبنی بر اینکه بین تارگت ۵و ۶ جبهه شرقی ساختمان جابه جایی قائم رخ داده است.بنابراین با تاکیدات شهردار تهران باید براساس نظرات کارشناسان رسمی دادگستری و همچنین مرکز تحقیقات راه و شهرسازی تصمیمات برای تخریب و یا عدم تخریب ساختمان اتخاذ شود.

نصیری گفت: با شرایط موجود تا به الان دل نگرانی در مورد این ساختمان وجود نداشته اما باید شرایط ایمنی درنظر گرفته شود و با پیش بینی های لازم و سنجیدن جوانب مختلف از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنیم. طی صحبت های انجام شده با دادستان تصمیم بر آن شد که دو پلاک در اطراف این ساختمان تخلیه شود و گاز، برق و آب ساختمان هم قطع شود تا در صورت ریزش احتمالی ساختمان شاهد بروز حوادث ثانویه نباشیم.

نصراله آبادیان شهردار منطقه ۷ در ادامه گفت: این منطقه صبح بعد از وقوع آتش‌سوزی ساختمان خیابان شماره ۱۵۳،  نامه ای برای اداره کل معماری و ساختمان در خصوص استفاده از کارشناسان سازمان نظام مهندسی ماده ۲۷  تنظیم و ارسال کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فرسودگی ۳۲ درصد ناوگان حمل و نقل کشور/ وجود ۴۱۰۰ نقطه حادثهخیز در جاده‌ها و معابر

وی تاکید کرد: در نهایت اداره کل معماری و ساختمان تقاضا را به نظام مهندسی ارجاع داده و کارشناسان نظام مهندسی برای بازدید از ساختمان به محل اعزام شدند تا در خصوص خطرناک بودن و یا پایدار بودن ساختمان از نظر سازه ای، نظر داده و در صورت اینکه آسیبی متوجه ساختمان باشد تمهیدات مورد نیاز و مقاوم سازی صورت گیرد.

بنا براعلام سایت شهر، براساس این گزارش بررسی و رفع معضل ترافیکی در محدوده خیابان بهار برای امدادرسانی در مواقع بروز بحران، بررسی تغییرات و جابه جایی ساختمان در اثر آتش سوزی و همچنین پایش و در صورت لزوم تخریب ساختمان تنها بخشی از مواردی بود که در این نشست مورد بررسی و تعیین و تکلیف مدیران شهری قرار گرفت.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

جمع‌آوری بیش از ۱۷۰۰۰ تن پسماند در پیاده‌روی اربعین در مرزها و شهرهای عراق

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، حسین نظری امروز در جریان یکصدوهفتادونهمین جلسه شورای شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد