تدارک سپاه برای ساخت ناو هواپیمابر

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در آینده ناوی با قابلیت حمل هواپیما و تعدادی شناور موشک انداز خواهیم ساخت.

به گزارش ایسنا، سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه عصر پنجشنبه در جمع دانشجویان راهیان پیشرفت در نمایشگاه دستاوردهای این نیرو اظهار کرد: در آینده ناو هواپیمابری را شاهد خواهیم بود که در دنیا وجود ندارد

وی توضیح داد: این ناو هم قابلیت حمل هواپیما و هم قابلیت حمل تعدادی شناور موشک انداز را در درون خود دارد که مشابهی در دنیا برای آن وجود ندارد.

به گفته سردار تنگسیری، شناورهای شهید مهدوی و شهید رودکی تجربه موفق ورود به این عرصه و ساخت شناورهایی برای ارتقای توان دریاروی طولانی است که نسل‌های جدیدتر شناورهایی با قابلیت‌های بیشتر را در آینده نیز شاهد خواهیم بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین از شناور کاتاماران شهید سلیمانی به عنوان تجربه موفقی یاد کرد که توانایی انجام بیش از ۵۵۰۰ مایل دریایی مأموریت مستقل را داراست و چون از دانش خاصی در فرآیندهای ساخت آن برخوردار شده، می‌تواند در دریاهای مواج به پیش رفته و با کمترین تکان، بیشترین کارایی را در انجام عملیات نظامی از خود نشان دهد.

وی تأکید کرد: نیروی دریایی سپاه با مجموعه چند قایق راکت انداز تشکیل شد، اما امروز مجهز به انبوهی از تجهیزات متنوعی است که در حوزه موشکی، شناوری، پهپادی و … همگی ساخت داخل هستند و هر روز فرآیند ارتقای این تجهیزات با دقت بیشتری دنبال می‌شود به طوری که شناورهای راکت انداز نیروی دریایی سپاه اکنون مجهز به موشک‌های نقطه زن شده اند.

سردار تنگسیری همچنین گفت: در حوزه رزم دریا نیز با دقت به هر سناریویی فکر شده تا متناسب با تهدید، جنگ افزار مطلوب نیز در اختیار رزمندگان وجود داشته باشد و در زمینه ایجاد سامانه‌های پدافندی دریاپایه نیز کارهای فراوانی صورت گرفته است که شناورهای رزمی بتوانند در صورت ایفای مأموریت از پوشش مستمر پدافندی برخوردار باشند و این‌ها در موقعیت میدانی به خوبی آزمایش خود را پس داده اند.

دانشجویان شرکت کننده در اردوهای راهیان پیشرفت در مجاورت با نمایشگاه دستاوردهای نیروی دریایی سپاه، تجربه سوار شدن بر شناورهای تندروی این نیرو را نیز تجربه و از ناو شهید سلیمانی بازدید کردند.

انتهای پیام

حتما ببینید

سرلشکر سلامی: دشمنان ملت ایران را کاملا ‌می‌شناسیم

فرمانده کل سپاه گفت: در همه نبردها استخوان‌های‌ دشمن را خرد کرده‌ایم و ‌همانطور که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *