آخرین خبرها
فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ترافیک پل فردیس خاطره می‌شود؟

ایسنا/البرز دو پروژه ملی زیرگذر پل فردیس و متروی کرج در حوزه حمل و نقل دوشنبه هشتم اسفند با حضور وزیر کشور افتتاح می‌شود که نقش موثری در کاهش بار ترافیکی این استان دارد.

به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه ۱۸ درصد ترافیک کشور در استان البرز است بار ترافیکی ۱۴ استان بردوش این استان سنگینی می‌کند. تقاطع پل فردیس یکی از نقاطی است که می‌توان شاهد مشکلات ناشی از این حجم ترافیک عبوری از استان البرز بود.

افتتاح پروژه ملی کنار گذر و زیرگذر فردیس نقش موثری در بهبود سفرهای برون شهری دارد. رانندگان هر روز شاهد ترافیک در آزاد راه تهران – کرج در محدوده پل فردیس هستند. این نقطه ترافیکی که به دلیل اتصال چندین مسیر مهم به وجود می آید نیاز به طراحی یکی از بزرگترین پروژه های راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان البرز داشت.

پروژه زیرگذر و کنارگذر پل فردیس(آزادراه تهران- کرج- قزوین) به طول ۷۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و با بهره‌برداری از آن تردد خودروهای سنگین به زیرگذر فردیس منتقل می‌شود و حجم قابل توجهی از ترافیک آزادراه کاهش می‌یابد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  افزایش ۲۳ درصدی مصرف بنزین کشور

مترو کرج هم یکی دیگر از پروژه‌هایی است که امروز کلید آن زده می‌شود. دو ایستگاه ۴۵ متری گلشهر و چهارراه طالقانی در خط ۲ به طول حدود ۵.۵ کیلومتر به صورت آزمایشی راه اندازی می‌شود.

رام قطار هفت واگنی است و سرخط مسافرگیری آن نیم ساعت یکبار است که به مروز زمان این مدت زمان کاهش می یابد.

علاوه بر این دو پروژه، ساختمان راهدارخانه مرکزی استان البرز نیز به مساحت ۱۲ هزار متر و زیربنای هفت هزار و ۸۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۲۹۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

پیشنهادهای دولت در خصوص بندهای حقوق و دستمزد از برنامه هفتم حذف شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: پیشنهادهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد