فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تسهیلات بنیاد ۱۵ خرداد برای زوجین در راستای فرزندآوری و جوانی جمعیت

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، محمدرضا دهقان؛ مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی بنیاد ۱۵ خرداد درباره اقدامات این بنیاد در حوزه افزایش جمعیت اظهار کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با رویکرد هم‌افزایی خدمات در دو حوزه سلامت و جمعیت، در مجموع ۱۰ هزار زوج نابارور را برای دریافت تسهیلات درمان به بانک‌های عامل معرفی کرده است.

وی تأکید کرد: این زوج‌های نابارور اغلب در مناطق روستایی، محروم و کم‌برخوردار کشور ساکن بوده‌اند و فرزندان متولدشده از این زوج‌ها در پویش‌های جمعیتی بنیاد از جمله «لبخند مادری» در اولویت قرار می‌گیرند.

دهقان تجهیز مراکز درمان ناباروری را از نمونه اقدامات این بنیاد در خدمت سیاست‌های جمعیتی برشمرد و خاطرنشان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد تاکنون اقدام به توسعه و تجهیز دو مرکز درمان ناباروری در استان‌های ایلام و سمنان کرده است.

وی از اقدامات نوآورانه بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه کیت‌های تشخیص زودهنگام ناباروری خبر داد و افزود: متخصصان در مرکز نوآوری «مثبت پنج» با حمایت بنیاد در حال تحقیق و توسعه تجهیزات پیشرفته جهت غربالگری و سنجش باروری به‌وسیله کیت آزمایش و تلفن همراه هستند تا به این وسیله ابزارهای کنترل، پیشگیری و درمان ناباروری به‌سهولت در دسترس همگان قرار گیرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - افزایش نرخ باروری در کشور پس از ۳۰ سال

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی بنیاد ۱۵ خرداد اضافه کرد: بنیاد رویکرد هم‌افزایی خدمات در حوزه‌های عمران اجتماعی، سلامت و جمعیت را با هدف تحقق ایران جوان، در سرلوحه اقدامات اجتماعی خود قرار داده و در این راستا فعالیت‌های چندگانه‌‌ای را برای حمایت از بانوان و مادران طراحی و اجرا کرده است.

وی تصریح کرد: بنیاد ۱۵ خرداد در راستای سیاست تشویق فرزندآوری و جوانی جمعیت، علاوه بر پرداخت تسهیلات درمان به زوج‌های نابارور، از زوج‌هایی که صاحب فرزند شده‌اند نیز به‌روش‌های مختلف حمایت می‌کند.

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی بنیاد ۱۵ خرداد در تشریح این اقدامات گفت: بنیاد در قالب پویش‌های «ایران جوان»، «لبخند مادری» و طرح حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو، از این خانواده‌ها به‌ویژه در مناطق محروم پشتیبانی می‌‌کند.

به گزارش تایمز، در پویش ملی «لبخند مادری» که از سال گذشته به‌طور رسمی در سراسر کشور آغاز شده است به زوج‌هایی که در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ فرزند سوم‌شان به دنیا آمده است، یک بسته لبخند مادری شامل ملزومات مورد نیاز نوزاد و مادر، اهدا می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بیمارستان های مجهز و بزرگ کشور مسجد ندارند

انتهای پیام/+

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *