فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تصویب بندهایی از پیش‌نویس سیاست‌های کلی توسعه‌ی دریامحور در مجمع تشخیص

پیش‌نویس سیاست‌های کلی توسعه‌ی دریامحور در جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطرح شد و بندهای دیگری از آن به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم، رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام، از تلاش اعضای کمیسیون در تقویت پیش‌نویس سیاست‌های کلی دریامحور قدردانی کرد.

محمدباقر ذوالقدر نیز گفت: سیاست‌های کلی توسعه دریامحور در اولین جلسه صحن مجمع مطرح خواهد شد. با اخذ نظر اعضای کمیسیون زیربنایی و نیز پیشنهادهای دبیر شورای توسعه مکران و نمایندگان دستگاه‌ها، پیش‌نویس این سیاست‌ها تکمیل و تقویت شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این پیشنهاد در پنج بند و پنج محور «اهمیت توسعه دریامحور»، «سیاستگذاری و مدیریت عمومی»، «ایجاد و تقویت زیرساخت‌ها»، «نقش موثر نیروها و امکانات بومی و محلی» و «همکارهای اقتصادی و روابط خارجی» و یک مقدمه، تنظیم شده است.

اعضای کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع با تاکید بر این‌که توسعه دریامحور شامل مناطق دریایی و سواحل، کرانه‌ها و پس‌کرانه‌ها و جزایر می‌شود، به بحث و تبادل نظر درباره بندهای این سیاست‌ها پرداختند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مجوز واردات خودروهای کارکرده برای اجرا ابلاغ شد

بر اساس مذاکرات این جلسه، در بند یک «احیای نقش دریا، کرانه و پس‌کرانه به عنوان مهمترین پیشران و محور توسعه کشور با ایجاد قطب‌های اقتصادی در مناطق ساحلی و دریایی به گونه‌ای که طی ۱۰ سال، افزایش ۱۰ واحد درصد تولید ناخالص داخلی کشور در این مناطق شکل بگیرد،» مصوب شد.

اعضای کمیسیون برای بند دوم این سیاست‌ها، «سیاستگذاری یکپارچه و مدیریت واحد و کارآمد توسعه دریامحور، با قوانین و مقررات خاص برای تقسیم کار ملی با نقش‌دهی به استان‌های کشور به‌منظور بهره‌گیری موثر و بهینه از ظرفیت‌ها، منابع و ذخایر مناطق ساحلی و دریایی» را از تصویب گذراندند.

همچنین در بند سوم به «تدوین طرح جامع توسعه دریامحور با تاکید بر پهنه‌بندی دریا، کرانه و پس‌کرانه و تعیین سهم و جغرافیای جمعیت، تجارت، صنعت، کشاورزی و گردشگری، خصوصا در سواحل جنوب و بالاخص مکران حداکثر طی دو سال» مصوب شد.

در این جلسه همچنین علی‌اکبر احمدیان، حجت‌الاسلام و المسلمین انصاری، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی عراقی، محمد فروزنده، محمدرضا باهنر از اعضای مجمع، نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای توسعه مکران، نمایندگانی از مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین جمعی از روسای کمیته‌های کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه حاضر بودند و نظرات خود را درباره مباحث مطرح شده، ارائه کردند و مقرر شد در جلسه آینده سایر بندهای این پیش‌نویس نهایی شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اتصال ۹۷ درصدی دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات دولتهوشمند

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۶/۳۱؛ هشدار کاهش دمای هوا به زیر ۵ درجه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد