فیلترهای سرامیکی ریخته گری

تل‌آویو سست تر از خانه عنکبوت/ رژیم صهیونیستی چطور منزوی شد؟-تایمز

شرایط ادامه بقا برای رژیم صهیونیستی در جهان روز به روز دشوارتر می‌شود. حنای نتانیاهو دیگر رنگی ندارد و همه جهان به جز هم پیمانان این رژیم آن را شناخته اند. در حالی که هفت ماه از آغاز کودک کشی در غزه می‌گذرد اکنون بسیاری از ملت‌ها و مردم حق طلب جهان خواهان نابودی و انزوای اسرائیل هستند امری که فاصله زیادی تا به وقوع پیوستن ندارد.

شصتمین دوسالانه هنر ونیز که به عنوان المپیک هنر‌های تجسمی از آن یاد می‌شود، طی روز‌های اخیر به صورت رسمی گشایش یافته است. با وجود این، غرفه رژیم صهیونیستی به دلیل ترس و وحشت نمایندگان این رژیم از بروز واکنش‌های شدید اعتراضی، افتتاح نشده است چندی پیش بود که بیش از ۸ هزار هنرمند از سراسر جهان با امضای بیانیه‌ای خواستار ممنوعیت حضور رژیم صهیونیستی از حضور در شصتمین دوسالان هنر ونیز شدند. اکنون در مدت زمانی کوتاه، این بیانیه به امضای بیش از ۲۰ هزار هنرمند از اقصی‌نقاط دنیا رسیده و عرصه را برای کوچکترین بروز و ظهور رژیم صهیونیستی در دوسالانه ونیز ۲۰۲۴ به شدت تنگ کرده است.

اعتراف رسانه های مطرح جهان به انزوای رژیم صهیونیستی
چندی پیش رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس به افول جایگاه داخلی و خارجی رژیم صهیونیستی در خلال ۶ ماه جنگ در غزه پرداخت و نوشت «اسرائیل در موقعیتی متفاوتی نسبت به ۶ ماه قبل قرار دارد. در غزه زمین‌گیر شده، درگیر اختلافات داخلی است، از منظر بین‌المللی منزوی شده و دائماً اختلافاتش با نزدیک‌ترین متحدش (آمریکا) زیاد می‌شود».

آسوشیتدپرس همچنین نوشت: حماس همچنان در غزه سرپاست و حملات رژیم صهیونیستی با بیش از یک میلیون آواره موفق به نابودی آن نشده است».

همچنین چندی پیش رویترز، افکار عمومی جهانی را علیه رژیم اشغالگر دانست و نوشت: حتی در کشورهایی که به طور سنتی، دوست اسرائیل هستند مثل انگلیس، آلمان و استرالیا، افکار عمومی علیه اسرائیل است.

این رسانه انگلیسی زبان، فشار طرفداران حزب دموکرات در آمریکا بر «جو بایدن» رئیس جمهوری این کشور را یادآور شد و نوشت: کاخ سفید نیز ادامه حمایت از اسرائیل را منوط به کاهش تلفات غیرنظامیان کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رئیسی: مرز ایران و پاکستان باید در مقابل هرگونه ناامنی حفاظتشود

رویترز، انزوای رژیم اشغالگر را مربوط به بعد از حمله به کاروان امدادگران سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی ندانست و نوشت: حتی پیش از این حمله هم، اسرائیل به لحاظ دیپلماتیک در انزوا بوده زیرا مجمع عمومی سازمان ملل در این ۶ ماه، بارها خواستار آتش بس در غزه و ارسال کمک های بشردوستانه به این منطقه شد.

این رسانه بین المللی، شکست رژیم صهیونیستی در حوزه میدانی نبرد را نیز یادآور شد و نوشت: در حالی که اسرائیل مدعی است هزاران نیروی حماس را کشته و توان مبارزاتی آن را از بین برده، مبارزان حماس همچنان در مناطق مرکزی و شمالی غزه که قبلا پاکسازی شده بودند با نیروهای اسرائیلی می جنگند.

تل‌آویو سست تر از خانه عنکبوت/ رژیم صهیونیستی چطور منزوی شد؟

حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق باعث شد سران و مقامات کشور‌های متعددی این اقدام را محکوم کنند. به دنبال این جنایت، سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای از جمله سازمان ملل، سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس، اتحادیه جهانی مسلمانان، اتحادیه عرب، اتحادیه پارلمان‌های عربی و سازمان همکاری‌های شانگهای نیز جنایت رژیم منفور صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کردند.

همچنین در خلال نشست شورای امنیت سازمان ملل، کشور‌های سوئیس، چین، روسیه، سوریه، اسلوونی، گوبان، اکوادور و سیرالئون حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کردند.

شیری که موش شد / پیش‌بینی رهبرمعظم انقلاب از حال این روزهای نتانیاهو
بر اساس خبر شبکه الجزیره نخست وزیر این رژیم در حال سقوط بنیامین نتانیاهو» به وزیران کابینه این رژیم دستور داده است از اظهارنظر درباره عملیات موفق تنبیهی موشکی و پهپادی کشورمان علیه سرزمین‌های اشغالی اجتناب کنند.

همچنین بر اساس اعلام این رسانه‌ها، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزیران کابینه این رژیم فرمان داده که از اجرای مصاحبه‌های خبری در این خصوص بپرهیزند؛ که همه این موارد از انزوای این رژیم حکایت دارد.

سال ۱۳۹۴ یعنی حدود ۹سال پیش بود که رهبر حکیم انقلاب با جمله «اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید» پیش‌بینی فروپاشی رژیم اسرائیل، حداکثر تا سال ۱۴۱۹ شمسی را کردند و با توجه به وضعیت کنونی به نظر می‌رسد سرعت و روند تحولات در سرزمین‌های اشغالی، آن‌قدر شتاب گرفته که بتوان حدس زد، این فروپاشی، خیلی زودتر از اینها رخ خواهد داد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  عمر شورا‌های اسلامی شهر و روستا در دوره هفتم، سه ساله است-تایمز

تل‌آویو سست تر از خانه عنکبوت/ رژیم صهیونیستی چطور منزوی شد؟

کشورهای همکاری های اسلامی با نشست اضطراری به زیاده خواهی اسرائیل پایان دهند
حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا درباره چگونگی تسریع در منزوی سازی و نابودی رژیم صهیونیستی اظهار کرد: با گذشت بیش از هفت ماه از کشتار زنان، مردان و کودکان در غزه توسط رژیم صهیونیستی متاسفانه جامعه جهانی و ملت‌های اسلامی در برابر پایان دادن به این فاجعه ناتوان هستند و منفعلانه عمل می‌کنند. 

او افزود: موضع حاکم بر جامعه جهانی در برابر این فاجعه غیر منصفانه است و مراجع بین المللی مانند سازمان ملل و اتحادیه اروپا انفعال خود را نسبت به کشتار مردم فلسطین نشان داده اند و نوعی قطب بندی آشکار میان غرب و شرق پدید آورده اند.

هانی زاده تصریح کرد:متاسفانه کشور‌های اسلامی با داشتن یک چتر نهادی و پنجاه و هفت کشور در برابر صف آرایی ملت‌های غرب در برابر مردم غزه نتوانستند ساز وکاری مناسب تعریف کنند و سازمان همکاری‌های اسلامی تاکنون دو نشست برگزار کرده، اما نتوانسته به نتیجه قابل حصولی دست پیدا کند.

کارشناس مسائل غرب آسیا متذکر شد: به نظر می‌رسد که کشور‌های اسلامی باید یک نشست اضطراری در سطح سران برگزار و به کشور‌های اروپایی و آمریکایی نسبت به مواضع و عملکردشان نسبت به مردم غزه هشدار جدی بدهند که اگر همچنان به حمایت از رژیم کودک کش اسرائیل بپردازند پنجاه و هفت کشور اسلامی روابط خود را با آمریکا و اروپا باز تعریف خواهند کرد.

او تصریح کرد: بیست و دو کشور عربی و اسلامی همچنان مناسبات آشکاری با رژیم صهیونیستی دارند و باید در این شرایط روابط خود را با این رژیم قطع کنند و برای دستیابی به این امر باید اتحاد قاطعی میان رهبران کشور‌های اسلامی شکل گیرد تا یک گفتمان شرقی-غربی برای پایان جنگ غزه صورت گیرد و از زیاده خواهی اسرائیل جلوگیری شود. کشور‌های اسلامی باید از تمام ظرفیت خود برای پایان دادن به هژمونی آمریکا و اسرائیل پایان دهند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  احزاب باید انتخابات را پرشور کنند-تایمز

تل‌آویو سست تر از خانه عنکبوت/ رژیم صهیونیستی چطور منزوی شد؟

کارشناس مسائل غرب آسیا متذکر شد: کشور‌های غربی طی هفت ماه گذشته تمام توان خود را برای حمایت از رژیم اسرائیل به کار گرفته اند، اما با توجه یه خیزش‌های دانشجویی در کشور‌های اروپایی به نظر می‌رسد یک سلسله گسل‌های خطرناکی در آمریکا و اروپا پیش آمده که ممکن است سران این کشور‌ها نسبت به سیاست‌های خود نسبت به رژیم صهیونیستی تجدید نظر کرده و تغییر جهت دهند.

او ادامه داد: به نظر می‌رسد که برآیند رایزنی‌ها میان رهبران آمریکا و اروپا این است که از کابینه بنیامین نتانیاهو عبور و کشتار‌ها را متوقف کنند. همان اتفاقی که اوایل دهه نود در بوسنی اتفاق افتاد در اسرائیل در حال پدیدار شدن است.

دولت نتانیاهو دچار بحران هویت شده/نیروهای حماس به مقاومت ادامه دهند
حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در همین رابطه گفت: به نظر می‌رسد که امید چندانی به مجامع بین الملل در جایی که آمریکا در هر تصمیمی حق وتو دارد وجود ندارد.

کنعانی مقدم ادامه داد: دولت نتانیاهو به لحاظ بحران هویت و شکست‌های پی در پی در غزه و صحنه بین المللی هر لحظه امکان انحلال و سقوط دارد و ممکن است دولت بعدی جنگ و نسل کشی را تا حدودی متوقف کند.

او افزود: اکنون جنبشی در غرب و سراسر دنیا به راه افتاده و دانشجویان در مرکز تولد رژیم صهیونیستی جنبش اجتماعی بسیار قوی مشابه سال ۱۹۶۰ در آمریکا به راه انداخته اند و ادامه آن دولت آمریکا را وادار می‌کند تا حمایت‌های خود از رژیم کودک کش صهیونیستی را متوقف کند.

این کارشناس مسائل بین الملل  با اشاره به این مساله که نیرو‌های حماس باید به مقاومت خود در برابر اسرائیل ادامه دهند متذکر شد: اکنون یک انتفاضه جدید در حال شکل گیری است. همچنین باید فشار‌ها روی کشور‌های اردن و مصر برای بازگشایی مرز‌ها و ارسال کمک به مردم در منطقه رفح بیشتر شود.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

افزایش ۴۰ هزار نفریِ کارکنان دولت در ۳ سال/ ۲۲ آزمون استخدامی برگزار کردیم

۱۰:۱۸ – ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ میثم لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی در آخرین جلسه هیئت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *