فیلترهای سرامیکی ریخته گری

توافق اولیه ایران و چین برای سرمایه‌گذاری مشترک

در سفر اخیر به چین، وزیر اقتصاد از منطقه ویژه اقتصادی لین‌گان چین و پارک صنعتی سودجو بازدید کرد و توافق اولیه برای سرمایه‌گذاری مشترک ایران و چین با حضور برخی نخبگان و پژوهشگران ایرانی در این بازدید انجام شد.

به گزارش ایسنا، سید احسان خاندوزی – وزیر امور اقتصادی و دارائی –  به همراه رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و همچنین سرکنسول ایران در شانگهای از منطقه ویژه اقتصادی لین‌گان و همچنین پارک صنعتی سوجو بازدید و با برخی مدیران شرکت‌های ایرانی فعال در این پارک در حوزه فناوری نانو و بیو گفت و گو کردند.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، سوجو با حدود ۳۵۰ میلیارد دلار GDP سالانه یکی از پنج نقطه اقتصادی پیشرو چین در تولیدات با فناوری بالاست که اکثر شرکت‌های معتبر جهانی با محصولات هایتک در آنجا مرکز کار دارند. در جریان این بازدید توافق اولیه برای سرمایه‌گذاری مشترک ایران و چین با حضور برخی نخبگان و پژوهشگران ایرانی صورت گرفت.

همچنین در خصوص استفاده از ظرفیت بندر چابهار برای ارتباط عملیاتی با منطقه اقتصادی لین‌گان گفت و گو شد. در حاشیه این بازدید، برخی شرکت‌های چینی که موافقت سرمایه‌گذاری و ترانزیت از محور ایران را پیش از این دریافت کرده بودند در خصوص بعضی موانع فعالیت خود مطالبی بیان کردند که مقرر شد با پیگیری سازمان سرمایه‌گذاری، این مشکلات نیز برطرف شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  یارانه‌های تشویقی دولت برای رعایت الگوی کشت/ احیای دوبارهسازمان پنبه در گلستان

انتهای پیام 

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واگذاری ۵۰ لکوموتیو متوقف شده از طریق مزایده عمومی-تایمز

میعاد صالحی مدیرعامل راه‌آهن در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:برای جبران غفلت‌های چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *