آخرین خبرها

تورم بالا و ضعف اقتصاد جهانی پشت پرده کاهش تولید بریتانیا

بر اساس نظرسنجی که بر مشکلات پیش روی بخش تولید از جمله تورم بالا و اقتصاد ضعیف جهانی تاکید داشت، سفارشات تولید و صادرات کارخانه‌های بریتانیا در ماه دسامبر کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، کنفدراسیون صنعت تجارت بریتانیا اعلام کرد که میزان بازده تولیدی آن طی سه ماه منتهی به دسامبر به پایین‌ترین سطح خود از سپتامبر ۲۰۲۰ رسیده است.

میزان سفارشات جدید آن در دسامبر از منفی پنج در نوامبر به منفی ۶ کاهش یافت که افت کمتری نسبت به کاهش منفی ۹ داشت که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند و همچنان بالاتر از میانگین بلندمدت بود.

با این حال، سفارشات صادراتی به شدت از منفی ۱۸ به منفی ۱۹ کاهش یافت و انتظارات قیمت تولیدکنندگان تقویت شد. آنا لیچ، معاون اقتصادی ارشد کنفدراسیون صنعت بریتانیا گفت: اثر مضر تورم بالاتر بر تقاضا به طور فزاینده‌ای واضح است زیرا تولیدات در سه ماهه گذشته با سریع‌ترین سرعت دو سال گذشته کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، نظرسنجی از ۲۲۰ شرکت تولیدی بین ۲۳ نوامبر تا ۱۲ دسامبر انجام شد.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *