چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

جریمه ۱۸۰۰ خودرو برای توقف در جای پارک معلولان

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از صدور حدود ۱۸۰۰ برگ جریمه برای توقف غیرمجاز در جای پارک معلولان در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی اصغر شریفی با اشاره به روزجهانی افراد دارای معلولیت گفت:‌ در قوانین راهنمایی و رانندگی شرایط و تسهیلاتی برای افراد دارای معلولیت و جانبازان درنظر گرفته شده که یکی از این موارد اختصاص جای پارک ویژه جانبازان و معلولین است. این محل‌ها با تابلو و نیز رنگ در کف‌ خیابان مشخص شده است. 

وی با بیان اینکه توقف خودروهای غیرمجاز در این محل‌ها ممنوع بوده و مشمول جریمه است، گفت:‌ در نیمه نخست سال‌جاری حدود ۱۸۰۰ برگ جریمه برای رانندگان بی‌ملاحظه‌ای که خودروی خود را در جای پارک معلولین و جانبازان پارک کرده بودند، صادر شده است.

در ارتباط با روزجهانی معلولان بخوانید:‌ «نبض» زندگی «معلولان» کُند می‌زند

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از رانندگان خواست که به هیچ عنوان در جای پارک مخصوص جانبازان و معلولان پارک نکنند. همچنین به علائم راهنمایی و رانندگی ویژه معلولان نظیر تابلوی محل عبور ناشنوایان و … نیز توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون شهرداری موظف است که حتما به ازای حداکثر ۷۰ محل پارک یک محل را برای معلولین در نظر بگیرد و تابلوی مربوط به آن را نیز نصب کند، گفت:‌ همچنین باید به ازای هر ۵۰۰ متر یک فضایی برای پارک خودروهای متعلق به معلولان در نظر گرفته شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد:‌ اگر خودرویی پلاک مخصوص را نداشته باشد، نباید در این محل ها پارک کند و در غیر اینصورت مشمول اعمال قانون و انتقال به پارکینگ خواهد شد. خودروهایی می‌توانند در محل‌های پارک معلولین پارک کنند که پلاک آنها مخصوص و دارای نماد معلولان و جانبازان باشد. 

شریفی گفت: سختی تردد و پارک کردن برای جانبازان و معلولین را در هنگامی که افرادی بی‌ملاحظه در محل پارک این عزیزان پارک می‌کنند، به چشم دیده‌ایم. متاسفانه برخی رانندگان حتی کنار و مقابل خودروی معلولان پارک کرده و تردد و خروج آنها را هم با مشکل مواجه می‌کنند.

انتهای پیام

حتما ببینید

تاکید رادان بر ضرورت حضور متفاوت پلیس در حوزه امنیت

رئیس پلیس کشور با تاکید بر اینکه نوروز نشانه‌ای برای شروع خدمات‌رسانی مضاعف به مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *