جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

جنایت‌خیزترین شهر جهان در ۲۰۲۲

براساس رتبه‌بندی جدیدِ سال ۲۰۲۲ میلادی از بین ۵۰ شهر خشن و پرجنایت‌ در دنیا، شهر “کولیما” در مکزیک با عنوان “جنایت‌خیزترین شهر جهان” در این سال شناخته شد.

به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی، در گزارش “شورای مردمی امنیت عمومی و حقوق کیفریِ” مکزیک، ۵۰ شهرِ دنیا با بالاترین آمار ارتکاب جرم و جنایت در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۲ بررسی و مشخص شده است که شهر کولیما در ایالت کولیما واقع در مرکز غرب این کشور به عنوان مرگبارترین شهر جهان در این سال معرفی شده است.

در این گزارش که در آن ۵۰ شهر با جمعیت بیش از ۳۰۰ هزار نفر و بیشترین موارد ارتکاب جرم و جنایت رده‌بندی شده‌اند، ۱۷ شهر از مکزیک قید شده و ۹ شهر از هر ۱۰ شهر دارای بالاترین میزان جرم و جنایت، از این کشور بوده است.

همچنین شهر کولیما با وقوع ۱۸۱.۹۴ قتل به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۲ به عنوان پرجنایت‌ترین شهر جهان ثبت شد و در رتبه اول قرار گرفت.

با این حال، شهر “سیوداد خوارس” در ایالت “چیئوائوا” در شمال مکزیک همچنان رکورددار تاریخی آمار قتل و جنایت است. در سال ۲۰۱۰ و در بحبوحه “جنگ بر سر مواد مخدر” در مکزیک، این آمار به عدد ۲۲۹ مورد قتل به ازای هر ۱۰۰ هزار شهروند رسید.

در این گزارش با تاکید بر اینکه، پیشرفت‌های چشمگیری در کشورهایی که اقداماتی برای مقابله با جرم و جنایت انجام می‌دهند، صورت گرفته است، تاکید شد، السالوادور و گواتمالا که در گذشته از جمله کشورهایی بودند که بیشترین خشونت را داشتند با اقدامات موثر، میزان موارد ارتکاب قتل را کاهش دادند.

مشروح این گزارش روز گذشته (دوشنبه ۲۰ فوریه) منتشر شده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

مردم بدون دغدغه امنیتی می توانند از طبیعت بکر مناطق “مجاز” مرزی بازدید کنند

فرمانده مرزبانی انتظامی از همکاری مرزبانان با عوامل انتظامی برای تسهیل تردد جاده ها خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *