فیلترهای سرامیکی ریخته گری

حادثه برای تعدادی گردشگر در ارتفاعات گردنه بیژن سمیرم/ ۲ نفر جان باختند

بابک یکتاپرست مدیر روابط عمومی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تایمز گفت: گروهی از گردشگران در حال تردد در ارتفاعات سمیرم تنگه بیژن بین اصفهان و یاسوج بودند که در نقطه‌ای که برف بوده است، با ریزش برف و بهمن، دچار حادثه شده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ نفر دچار حادثه شده‌اند، گفت: ۳ آمبولانس به سمت محل حادثه اعزام شده است.

یکتاپرست ادامه داد: محل وقوع حادثه، در نقطه‌ای قرار دارد که هیچ‌گونه آنتن‌دهی ندارد و اطلاعات کامل‌تری از وضعیت حادثه‌دیدگان و تعداد‌ دقیق آنها نداریم.

فرماندار شهرستان دنا: ۲ نفر بر اثر ریزش بهمن جان باختند

این توضیحات روابط عمومی اورژانس کشور در حالی است که درخشان‌زاده فرماندار شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تایمز گفت: یک خانواده سه نفره هنگام بازی در جاده سی‌سخت ـ پادنا حدفاصل “برف کرمو”، هنگام بازی گرفتار بهمن شده و زیر برف می‌مانند.‌

وی با بیان اینکه پس از اعلام حادثه، نیروهای امدادی در کم‌ترین زمان ممکن به محل حادثه رسیدند، افزود: امدادگران سریعاً توانستند کودک ۱۲ ساله را نجات دهند، اما پدر و مادر این کودک جان خود را از دست می‌دهند‌.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شناسایی دو زیرسویه جدید اومیکرون

فرماندار دنا با بیان اینکه این خانواده اصفهانی بوده‌اند، تصریح کرد: این حادثه در حوزه جغرافیایی استان اصفهان رخ می‌دهد اما با توجه به نزدیکی شهرستان دنا به محل این حادثه، نیروهای امدادی سریعا به محل اعز‌ام می‌‌شوند.

مدیریت بحران اصفهان: گرفتار شدن ۳۰ نفر در این حادثه صحیح نیست

در حالی که برخی اخبار حاکی از این بود که دو حادثه متفاوت برای گردشگران رخ داده و آمار ۳۰ نفر و ۳ نفر اعلامی حادثه‌دیدگان به همین دلیل است، منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تایمز، گفت: آمار اعلامی مبنی بر گرفتار شدن ۳۰ نفر زیر بهمن درست نیست بلکه فقط یک خانواده ۳ نفره دچار حادثه شده‌ است. در مرز بین سمیرم و سی‌سخت منطقه‌ای به نام گردنه بیژن وجود دارد و در اطراف جاده غارهای یخی وجود دارد که به علت انباشت برف از سال‌های گذشته به  وجود آمده‌اند.

وی افزود: خانواده‌ای اصفهانی بعد از ظهر امروز در یکی از این غارها حضور می‌یابند که ناگهان این غار ریزش می‌کند. متأسفانه پدر و مادر این خانواده که زیر برف گرفتار شدند فوت کردند و فرزند خانواده نیز مجروح شده که به بیمارستان اعزام شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رسیدگی به سلامت اتباع افغانستانی در اولویت کاری وزارتبهداشت

وی تصریح کرد: ۱۲ اکیپ امداد و نجات از هلال احمر، فوریت‌های پزشکی، نیروی انتظامی و مدیریت بحران در محل حضور یافته و عملیات جستجو و نجات را انجام داده‌اند.

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *