فیلترهای سرامیکی ریخته گری

حضور کلاس اولی‌ها در مدرسه روز چهارشنبه ۲۹ شهریور/ توصیه‌هایی به والدین کلاس اولی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، «معصومه نجفی پازوکی» با اشاره به اینکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز کلاس اول دبستان روز چهارشنبه ۲۹ شهریور با برگزاری جشن شکوفه‌ها به مدرسه می‌روند، در بیان توصیه‌هایی به خانواده‌ها اظهار کرد: والدین دقت کنند، کودک برای نخستین بار به صورت مستقل و بدون حضور پدر و مادر به یک نهاد اجتماعی قدم خواهد گذاشت و تا به شناخت برسد؛ نگرانی‌هایی دارد بنابراین والدین و معلم باید به او کمک کنند.

وی افزود: والدین به‌ویژه در مدارس بزرگ و پرجمعیت قبل از آغاز سال تحصیلی به همراه فرزند خود به مدرسه بروند تا کودک تمام بخش‌های مدرسه را مشاهده کند البته کودکانی که پیش‌دبستانی رفته‌اند وضعیت بهتری دارند.

ارائه ماهنامه آموزشی به والدین کلاس اولی در روز جشن شکوفه‌ها

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: والدین یکی از ارکان اصلی نظام تعلیم و تربیت هستند؛ بنابراین امسال ماهنامه‌ای را به والدین کلاس اولی ارائه خواهیم کرد که در آن نکات تربیتی و برنامه درسی ارائه می‌شود. نخستین شماره این ماهنامه در جشن شکوفه‌ها تقدیم خواهد شد که نکاتی درباره زبان‌آموزی ارائه می‌کند چرا که درس فارسی در دوره ابتدایی اهمیت بسیاری دارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شرور محله گیشا دستگیر شد

توصیه به معلمان: دانش‌آموزان را درگیر نوشتن بی‌هدف نکنید

نجفی پازوکی ادامه داد: سال گذشته روز شنبه دوم مهر به برخی مدارس مراجعه کردم و انتظار داشتم نخستین روز کلاس درس برای دانش‌آموزان اول دبستان همراه با جشن باشد و در یک فضای شاد از طریق شعر و نمایش به دانش‌آموزان آموزش دهند اما در هر ۱۰ کلاس درسی که بازدید داشتم، دانش‌آموزان مجبور بودند یک صفحه از حرف الف بنویسند و اصلاً حالشان خوب نبود و معلم از همان روز نخست دانش‌آموزان را درگیر نوشتن می‌کند در حالی که خواندن در کلاس اول دبستان نقش بیشتری نسبت به نوشتن دارد؛ از معلمان تقاضا دارم که دانش‌آموزان را درگیر نوشتن بی‌هدف نکنند چون هیچ چیز از آن حاصل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مشکلات دوره ابتدایی مربوط به پایه اول دبستان است، متذکر شد: اگر این پایه به طور صحیح شکل بگیرد خروجی دوره ابتدایی دانش‌آموز مجهز به شایستگی‌های پایه همچون تفکر است؛ از والدین می‌خواهم با دانش‌آموزان دبستانی، کتاب داستان زیاد مطالعه کنند و آنها را به سمت خواندن ببرند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تصادف بنز با ۶ خودرو در نیاوران/ حریق ناگهانی پژو پارس دراتوبان کرج

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به تدوین بسته‌های آموزشی به عنوان خودآموز برای معلمان پایه اول دبستان گفت: سال گذشته ۸۲۰۰ کلاس درس روستایی به این بسته‌ها مجهز شدند و امسال تعداد دیگری از کلاس‌های درس را مجهز می‌کنیم.

وی درباره آموزش معلمان به منظور کشف استعداد دانش‌آموزان دبستانی بیان کرد: نقش معلم در فضای آموزش بی‌نظیر است؛ بنابراین بحث آموزش آنها بسیار جدی است. سال گذشته شبکه‌سازی معلمان در کشور آغاز شد و ۱۲ هزار حلقه ۱۰ نفری معلمان را شکل دادیم و آموزش‌هایی برای جدا شدن معلمان از رویکرد حافظه‌محوری ارائه شد. در پایان سال تحصیلی نیز جشنواره عصر جدید یادگیری برگزار شد و ۲۰ هزار طراحی آموزشی از سوی معلمان سراسر کشور به این جشنواره ارسال شد؛ امسال نیز ۱۲ هزار معلم دیگر را شبکه‌سازی می‌کنیم چرا که تبادل تجارب معلمان می‌تواند تحول ایجاد کند.

انتهای پیام/؛

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

دستور محسنی‌اژه‌ای به مسئولان قضائی برای آغاز کنترل هوشمند سارقان سابقه‌دار

به گزارش خبرگزاری تایمز،  سردار احمدرضا رادان؛ فرمانده‌کل انتظامی روز یکشنبه ۱۲ آذر در گفت‌وگو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد