حمایت آمریکا از قاچاقچیان سلاح و مهمات/مقابله با اشرار و گروهک‌های تروریستی در مرز ایران و عراق

فرمانده مرزبانی کشورمان بر ضرورت مقابله با قاچاقچیان سلاح و مهمات در مرزهای مشترک ایران و عراق و ارتقاء تعاملات مرزبانی دو کشور تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، سردار احمدی علی گودرزی در نهمین اجلاس مرزی که با حضور مرزبانان دو کشور ایران و عراق و به منظور تحکیم انتظامات مرزی و توسعه تعاملات در راستای تأمین امنیت پایدار مرزهای مشترک برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای جمهوری اسلامی ایران، به تشریح  ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک ایران اسلامی با همسایگان پرداخت و گفت: به لطف خداوند متعال در سال های اخیر همکاری بسیار عالی در تمامی سطوح با کشور دوست و همسایه به ویژه در زمینه مرزهای مشترک و ایام اربعین برقرار است.

فرمانده مرزبانی کشورمان با قدردانی از تلاش‌های مرزبانی کشور عراق برای میزبانی و حمایت از زائران اربعین حسینی، افزود: به نیابت از تمام مردم ایران اسلامی قدردان زحمات شما برادران عزیز هستیم، مرزبانان دو کشور مصداق مجاهدان فی سبیل الله هستند.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب در زمینه هوشمندسازی مرزهای جمهوری اسلامی ایران، اظهارکرد: به فضل الهی با اقدامات جهادی که در زمینه هوشمند سازی در مرزهای ایران اسلامی انجام شده، امنیت مرزها در حد مطلوبی قرار دارد.

گودرزی با تشکر از حسن توجه مرزبانی عراق به اجرای طرح انسداد مرز و ارتقاء ضریب امنیتی در مرزها، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران چهار هزار و ۸۰۰ شهید در راه مقابله با قاچاق موادمخدر داشته است.

حمایت آمریکا از قاچاقچیان سلاح و مهمات

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با تأکید بر اینکه آمریکای جنایتکار قاچاقچیان سلاح و مهمات را در آن سوی مرزها حمایت می‌کند، گفت: قاچاق سلاح و مهمات با حمایت آمریکا از قاچاقچیان صورت می‌گیرد و هدف از این اقدام و افکار شوم ایجاد ناامنی است، ضرورت دارد در این زمینه اهتمام ویژه برای مقابله با قاچاق سلاح ومهمات در دستورکار قرار گیرد.

وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر درمرزها نیز افزود: به همین منظور از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ تن انواع مواد مخدر در مرزهای جمهوری اسلامی ایران کشف و از ترانزیت و قاچاق آنها به سمت سایر کشورها ممانعت کردیم.

 گودرزی با تأکید بر ضرورت تبادل تجربیات عملیاتی برای مقابله با نفاق و شرارت‌ها در مرزهای دو کشور، اظهارکرد: در برخی از عملیات های هماهنگ و مشترک توانستیم بهترین عملکرد را در کشف قاچاق سلاح و مواد مخدر و دستگیری قاچاقچیان داشته باشیم و نیاز است این هماهنگی و تعامل افزایش یابد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهداف شوم کشورهای استکبار و در رأس آن آمریکای جنایتکار و رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل علیه کشورهای مسلمان منطقه، خاطرنشان کرد: با عنایت های اهل بیت (ع) و درایت‌ها و راهنمایی‌های داهیانه مقام معظم رهبری، دشمن هرگز نخواهند توانست به اهداف خود دست یابند.

مقابله عراق با گروه‌های تروریستی و اشرار مسلح

در ادامه سپهبد حامد عبدالله ابراهیم، فرمانده مرزبانی جمهوری عراق نیز با قدردانی از میزبانی شایسته مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، گفت: از کشور دوست و برادر ایران اسلامی به منظور هماهنگی و همکاری مطلوب در حفاظت از مرزهای دو کشور کمال تقدیر و تشکر را دارم.

وی با تأکید بر ارتقاء همکاری در سطوح مرزی به ویژه اربعین حسینی، افزود: هدف از برگزاری این ملاقات ها نزدیک کردن قلب‌ها است و به لطف خداوند ما هیچ گونه مشکلی با جمهوری اسلامی ایران نداریم.

فرمانده مرزبانی جمهوری عراق با بیان اینکه در حال اجرای طرح‌های انسدادی در مرزهای مشترک با ایران هستیم، اظهارکرد: با تمام توان برای ارتقاء امنیت در نوار مرزی مشترک با کشور ایران تلاش می‌کنیم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر، اشرار مسلح و گروهک‌های تروریستی را در دستورکار قرار داده‌ایم.  

عبدالله ابراهیم از عزم جدی جمهوری اسلامی ایران به ویژه مرزبانی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر تقدیر و تشکر کرد و افزود: کشور عراق برای ریشه کن کردن قاچاق مواد مخدر اهتمام ویژه دارد.

وی با اشاره به اهداف شوم استکبار و ایجاد ناامنی در کشورهای مسلمان، بر تبادل اطلاعاتی و اقدام مشترک عملیاتی میان مرزبانان دو کشور تأکید کرد و گفت: این اقدام موجب تسریع در رسیدن به اهداف مشترک که همان امنیت در مرزها است، می‌شود.

امضاء تفاهم‌نامه مرزی میان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق

بر اساس اعلام سایت پلیس، در حاشیه نهمین اجلاس مرزی میان فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق، تفاهم نامه مرزی بین دو کشور نیز به امضا رسید. سردار گودرزی در این‌باره گفت:‌تعامل با مرزبانان کشورهای همسایه یکی از اولویت‌های مهم فرماندهی مرزبانی انتظامی است که در همین راستا با هماهنگی به عمل آمده نشست مرزی دو روزه برگزار شد.

وی با اشاره به هماهنگی به عمل آمده در این اجلاس افزود: هماهنگی‌های مرتبط با حوزه مرز شامل پایانه های مرزی، ورود و خروج زائران اربعین، امنیت پایدار مرزهای مشترک، تبادل اطلاعات، گشت های مشترک مرزی، انسداد مرزها و …. انجام شد و در این زمینه تفاهم نامه مدنظر مرزبانان دو کشور به امضاء رسید.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با قدردانی از مجاهدت های سپهبد حامد عبداله ابراهیم و سایر همرزمان ایشان در مأموریت اربعین تصریح کرد: در این اجلاس از تلاش و اقدامات موثر در برگزاری اربعین حسینی و همچنین خدمات رسانی به زوار قدردانی و تجلیل شد.

 گودرزی با اشاره به ضرورت تبادل اطلاعات، گشت های مشترک مرزی و رزمایش مشترک بین مرزبانان دو کشور تصریح کرد: مرزبانان دو کشور ایران اسلامی و عراق در اوج هماهنگی های مرزی مصمم هستند با هرگونه ناامنی، قاچاق مواد مخدر، اشرار مسلح و گروهک های تروریستی در مرزهای مشترک برخورد کنند و قطعاً اقدامات در این زمینه شکننده و بازدارنده خواهد بود.

انتهای پیام

حتما ببینید

ویدیو/ گزارش خبرنگار ایسنا از خسارت سیل در شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوارِ اردبیل

بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در اردبیل و وقوع سیل، باعث مسدود شدن راه ارتباطی شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *