فیلترهای سرامیکی ریخته گری

حمایت فدراسیون کشتی از قهرمان جام تختی؛ محرومیت سعید اسماعیلی کم می‌شود؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تایمز، سعید اسماعیلی در فینال جام تختی که چهارمین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی فرنگی در سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شد، دانیال سهرابی را شکست داد و به مقام قهرمانی رسید.

این کشتی‌گیر با توجه به عملکرد قابل دفاعی که داشت، نامش در فهرست مسافران بازی‌های آسیایی قرار گرفت و در وزن ۶۷ کیلوگرم نماینده ملی‌پوش ایران در هانگژو شد، اما در هنگام برگزاری مسابقات جهانی، تست او مثبت اعلام شد تا نامش از فهرست نفرات اعزامی به این رقابت‌ها خارج شده و دانیال سهرابی به هانگژو برود.

با توجه به اینکه داروی رویت شده در نمونه اسماعیلی، یک دارو برای درمان دل درد او بوده و مشخصاً نیروزا نبوده و تأثیری در کشتی‌اش نداشته، فدراسیون کشتی معتقد است او مظلوم واقع شده و یک اشتباه در استفاده از دارو برای درمانش، منجر به این اتفاق شده است. به همین دلیل در عین حال که فدراسیون کشتی همواره در موضوع مبارزه با دوپینگ جدیت به خرج داده و در همه مسابقات نیز از مأموران نادو خواسته است که از کشتی‌گیران نمونه‌گیری کرده و حتی آدرس و تلفن همه آنها را در اختیار ستاد مبارزه با دوپینگ قرار داده است، اما با توجه به داروی مصرفی این کشتی‌گیر جوان و بی‌تقصیر بودنش در مثبت شدن تست دوپینگ، دنبال گرفتن تخفیف در محرومیت اوست.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - گارسیا: بازگشت به رئال مادرید همیشه برایم یک رؤیابود/ مارسلو و کارلوس الگوهایم هستند

سال‌هاست که وادا علاوه بر داروهایی که شرایط یکسان بدنی در بین ورزشکاران را از بین برده و به نوعی تقلب در مسابقه محسوب می‌شود، داروهای مضر و آسیب‌رسان به بدن ورزشکار را نیز در لیست ممنوعه‌ها قرار داده، داروهایی که به واقع هیچ تأثیری در نحوه مبارزه و نیرو و تمرکز ورزشکار ندارند و صرفاً به بدن آنها آسیب وارد می‌کنند.

حال باید دید باتوجه به اینکه نوع داروی مصرفی سعید اسماعیلی مشخص بوده و فدراسیون کشتی نیز پیگیر وضعیتش هست، در نهایت این کشتی‌گیر از چه زمانی قادر به بازگشت به صحنه مسابقات خواهد بود.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

نیکفر در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی: درخواست AFC را اجابت کردیم/ الهلال تحت تأثیر غیبت نیمار قرار نگرفته است

به گزارش خبرگزاری تایمز، منوچهر نیکفر درباره میزبانی باشگاه سپاهان از الهلال در مرحله یک‌هشتم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد