فیلترهای سرامیکی ریخته گری

خدمت‌رسانی درمانگاه دانشگاه علوم پزشکی ایران در عراق به ۱۴۰۰۰ زائر اربعین

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، علی مشکی با اشاره به اینکه بزرگترین درمانگاه سطح ۲ دانشگاه علوم پزشکی ایران در جاده نجف – کربلا مستقر در عمود ۱۰۹۲؛ برای نخستین‌بار راه‌اندازی شد، اظهار ‌کرد: این مجموعه در دو بخش درمانگاه مردان و زنان به صورت ۲۴ ساعته ارائه خدمت می‌دهد و تقریباً روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ نفر در این درمانگاه ویزیت شده و تحت درمان سرپایی قرار می‌گیرند. همچنین بیمارانی که نیاز به درمان تخصصی‌تر دارند به مرکز درمانی سطح ۳ یا بیمارستان امام حسین (ع) کربلا منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: تاکنون به ۱۴ هزار نفر در این درمانگاه خدمات درمانی ارائه شده است و به طور کلی با توجه به شرایط جوی و گرمای هوا، تعداد بیمارانی که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند رو به افزایش است.

مشکی گفت: تقریبا ۱۰۰ بیمار ارجاعی به مراکز درمانی برای انجام خدمات درمانی تخصصی‌تر ثبت شده است که این بیماران به سرعت با آمبولانسی که به صورت ۲۴ ساعته در مرکز مستقر است به بیمارستان ارجاع شدند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - ۱۰ داروی گیاهی برای تقویت تخمدان را بشناسید

وی افزود: در طول روز بیماران خاص زیادی به ما مراجعه می‌کنند. یکی از این موارد کودکی بود که دچار تشنج شده و اگر به موقع اقدامی برای او انجام نمی‌شد ممکن بود جان او به خطر بیفتد که با تلاش تیم درمانی اعزامی دانشگاه علوم پزشکی ایران سریعاً اقدامات اولیه برای این کودک انجام شد و برای درمان تکمیلی به بیمارستان انتقال یافت.

مشکی به وقوع حادثه تصادف رانندگی در نزدیکی موکب درمانی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این حادثه تصادف بیش از ۱۵ نفر دچار آسیب جدی شدند که به درمانگاه منتقل شده و پس از انجام کارهای اولیه و تریاژ؛ به بیمارستان منتقل شدند.

وی در ادامه به انجام موفقیت آمیز چندین مورد احیای اولیه در این مرکز اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه احیای این بیماران موفق آمیز بود و پس از رسیدن به شرایط مطلوب، به بیمارستان منتقل شدند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره کارکنانی که در درمانگاه ارائه خدمت می‌کنند، گفت: بالغ بر ۸۰ پرسنل درمانی متشکل از پرستار، کمک بهیار و ۳۰ پزشک متخصص در رشته‌های مختلف زنان ارتوپدی چشم اطفال داخلی جراحی به صورت ۲۴ ساعته با برنامه‌ریزی شیفت بندی شدند و در چندین نوبت در حال خدمت رسانی به زائرین حسینی هستند. همچنین دو کانتینر دارویی کامل در اختیار این موکب درمانی دانشگاه قرار گرفته است. این داروها به صورت رایگان در موارد مورد نیاز که پزشکان تشخیص می‌دهند، برای بیماران تجویز می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ویتامین چیست؟ بررسی انواع ویتامین 💊💊

وی بیان کرد: این درمانگاه تا ۱۶ شهریور ماه دایر خواهد بود. در دو روز گذشته نیز بیشترین حجم مراجعین به درمانگاه از کشورهای دیگر به خصوص زائرین عراقی بودند و تقریباً از روز گذشته تعداد زائرین ایرانی به درمانگاه افزایش پیدا کرده و در حال حاضر بیشترین مراجعین ما را تشکیل می‌دهند.

مشکی خاطرنشان کرد: همزمان در شهر کربلا بیمارستان امام الحجه با کمک کارکنان درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران فعال است و متخصصین اطفال قلب و داخلی ما در آنجا نیز بیماران را ویزیت می‌کنند. در حال حاضر ۳۰ بیمار ایرانی در این بیمارستان تحت درمان سرپایی قرار گرفته و ۶ بیمار در این مرکز بستری شدند. دو بیمار از بیماران بستری شده نیز به دلیل وضعیت وخیمی که داشتند در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *