فیلترهای سرامیکی ریخته گری

درویش: نهادهای نظارتی به قرارداد گل‌محمدی ایراد گرفتند/ او نمی‌تواند فسخ کند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تایمز، رضا درویش بعد از برگزاری نشست هیئت مدیره پرسپولیس در خصوص درباره غیبت یحیی گل‌محمدی در نشست هیئت مدیره پرسپولیس، گفت: هیئت مدیره تصمیم گرفت با حضور یحیی گل‌محمدی با او صحبت کند اما گل‌محمدی گفت مسافرت است و بنا شد بعد از مسافرت در جلسه حاضر شود.  من روز گذشته دیدم که نامه نوتیس (اخطار رسمی) او به باشگاه رسید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با رد شایعه فسخ قرارداد سرمربی سرخ‌پوشان، عنوان کرد: قرارداد باید در سازمان لیگ فسخ شود. متأسفانه بازار فضای مجازی برای دیده شدن، داغ است. ضمن اینکه ایشان، کادر و بقیه بچه‌ها صددرصد پول‌ فصل گذشته‌شان را گرفتند و دیگر یقیناً بحث‌ فسخ مطرح نیست. ضمن اینکه ۲۰ درصد مطالبات فصل جدید اعضای تیم پرداخت شده است.

درویش گفت: سازمان‌های نظارتی بحثی روی قرارداد گل‌محمدی داشتند و درباره پرداخت آپشن‌ها ایرادهایی گرفتند. اختلاف نظرات سرمربی تیم و نهادهای نظارتی کمی زمان برده است. قرارداد گل‌محمدی به گذشته بازمی‌گردد و در دوره من منعقد نشده است و دنبال این هستیم که مرتفع شود. کمتر باشگاهی است که با مشکل مالی مواجه نباشد و  با این وضعیت بتواند  صددرصد تعهدات را انجام بدهد.

وی ادامه داد: اکثر باشگاه‌ها ۴۰ یا ۵۰ درصد طلبکارند، تلاش ما این است که بعد از زحمات بچه‌ها برای دریافت ۳ جام فصل گذشته برای رفع موانع پرداخت پاداش آنها گام برداریم. همه در این اجتماع زندگی می‌کنیم و شاهد مشکلات هستیم. بد است در جامعه‌ای که همه با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند بحث مشکلات مالی را عنوان کنیم خیلی راحت می‌شود در درون خانواده پرسپولیس این مشکل را حل کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد:  یحیی گل‌محمدی به چند بازیکن  از جمله خارجی‌ها اجازه مرخصی داد که  از این جهت مشکلی نیست.

درویش در پاسخ به این سؤال که آیا امکان شکایت وجود دارد، گفت: ما می‌گوییم همه تیم‌ها به یک شکل باید دیده شوند. سازمان لیگ گفته ۱۳ باشگاه لیگ برتری تخلف داشته‌اند. همه باشگاه‌هایی که تخلف کردند باید نام‌شان به صورت عمومی اعلام شود و صحت قرارداد همه را بررسی کنند چرا که خودشان(سازمان لیگ) تشویش اذهان عمومی داشتند. نیازی به شکایت ندارد. شمایی که می‌بینید باید جلوگیری کنید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  مسابقه پرسپولیس و آلومینیوم اراک به تعویق افتاد

وی افزود: پیرامون موضوعی برای ما تخلف حقوقی نوشتند  که چیز مهمی نیست اما اینطور نباشد چون تخلفات یک فرد را نادیده بگیرند، بگویند بقیه هم حل می‌شود. اساس جرایم باید بر اساس بروز تخلف باشد. وقتی در دادخواست آنها و اعلام مجرمیت‌شان ۱۸ نفر تخلف کردند و ۴ امتیاز کسر و ۴۰ میلیارد جریمه انجام شده چگونه است که ما با یک تخلف؛ یک امتیاز و ۱۰ میلیارد جریمه می‌شویم؟ همان تخلف هم نصف و نیمه است. اینها با هم همخوانی ندارد و به همین دلیل شائبه‌برانگیز می‌شود.

درویش در پاسخ به اینکه «قنبرزاده نایب رئیس فدراسیون مجموع مبلغ ۵۰ میلیاردی جریمه که برای دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس در نظر گرفته شده را در شأن فدراسیون ندانسته بود»، گفت: ما اگر اسپانسر نداریم و در این قضیه مشکل داریم، ارکان فدراسیون توانستند راهی برای درآمدزایی پیدا کنند. شاید راهی را پیدا کنند که پولش هم پرداخت شود.

مدیرعامل پرسپولیس درباره میزان پرداختی سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی، گفت: بهتر است از کسی که باید پول بدهد، بپرسید. پولی بابت سال قبل نگرفتیم. چیزی به ما نمی‌دهند که بخواهیم دعوا کنیم. سازمان لیگ دو سال قبل ۳۳ میلیارد گرفت، سهم ما از تبلیغات چه شد؟ ۳هزار ثانیه بابت بازی‌هایی که میزبان هستیم بدهند، که آن را هم ندادند. سهم ما چه شد؟ این استدلال و محاسبات فضایی است که از ذهن ما خارج است؟

وی درباره اینکه با توجه به لزوم بازسازی ورزشگاه آزادی، آیا پرسپولیس خواهان محل میزبانی دیگری شده است، گفت: ما ورزشگاه شهید کاظمی را معرفی کردیم که اگر مجوز بدهند آن جا بازی کنیم. به گفته بازیکنان چمنش بهتر از آزادی است . قصد داریم این بازی‌ها با تماشاگر در این ورزشگاه برگزار شود. اگر قرار به برگزاری بازی  بدون تماشاگر باشد در خیابان هم می‌شود، بازی کرد.

درویش در خصوص پیگیری پرونده یورگن لوکادیا و دریافت غرامت از وی بابت نقض قرارداد، اظهار داشت: بعد از سال‌ها یکی از باشگاه‌ها در ایران موفق شد در یکی از پرونده‌هایی که در محاکم بین‌المللی مطرح شد، حکم به نفع خودش بگیرد. جای تأمل دارد که بعضی‌ها این را هم برنمی‌تابند. یکی از خبرنگاران بعد از انتشار متن حکم تماس گرفت و متعجب و برای او غیرقابل باور بود. خدا کمک کرد و همکاران ما کار بسیار طاقت فرسایی انجام دادند و دفاعیه ۳۰۰ صفحه‌ای نوشتند. طرف مقابل مشغول کار سیاسی بود. خدا خواست در دادگاهی که در آن قاضی پرونده هموطن لودکایا بود، برنده شدیم. بعضی‌ها  همان را برنتابیدند و فردای ماجرا ایراد گرفتند، چرا ۳۵۰ هزار دلار گرفتید و  یک میلیون دلار نگرفتید؟

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - واکنش درویش به جذب شهاب زاهدی | نتیجه مذاکرهپرسپولیس با کنعانی ‌زادگان اعلام شد

وی افزود: قرارداد ما و لوکادیا طوری بود که وقتی زمان پرداخت رسید، این کار انجام شود. ما که زودتر مبلغی پرداخت نکردیم که حالا بخواهیم آن را دریافت کنیم. درباره بازپرداخت پول توسط فیفا، مجاری بین‌المللی موظف هستند این مبلغ را پرداخت کنند. پرداخت این طلب بین لودکادیا و باشگاه چینی تضامینی است. به این شکل که اگر باشگاه چینی پول ندهد، پنجره‌اش بسته می‌شود. بعد از اعلام حکم توسط فیفا، لوکادیا پستی منتشر کرد و ارکان فیفا را زیر سؤال برد و از الفاظ بدی استفاده کرد. وقتی انسان این الفاظ را می‌شنود، متوجه می‌شود چقدر همکاران ما زحمت کشیدند و ادله‌ای آوردند که قابل قبول بوده است. 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا موضوع بازگشت لوکادیا به پرسپولیس، مطرح است، گفت: بازگشت لوکادیا  مطرح نیست. وقتی بازیکن با تیمی قرارداد دارد از نظر قانون ما نمی توانیم وارد مذاکره شویم.

درویش در پاسخ به این سوال که آیا قرار است مبلغ پرداختی لوکادیا بابت پرداخت طلب به حساب دروازه‌بان کروات و سابق این تیم پرداخت شود، گفت:  به حساب رادوشوویچ خیر. ۲۰۰ هزار یورو باید به حساب این دروازه‌بان واریز کنیم. این در حالی است که  ۲۰۰ هزار یورو دادیم اما ۲۴ تیرماه سال جاری به حسابش منتقل شد. این پول به سختی تهیه می‌شود و ارسالش به چه سختی صورت می‌گیرد. آدم‌های کم خرد و سوءاستفاده‌گر کاری کردند که به دلیل  ۳۵ هزار یورویی که دیر به حساب رادوشوویچ رسید، ۲۰۰ هزار یورو درخواست جریمه بدهند.  ما درخواست دادیم تا مبلغ این جریمه را پرداخت نکنیم و پیگیر ماجرا هستیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - نخستین مدرس VAR در ایران معرفی شد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره عیادت از علیرضا خدادادی بازیکن مصدوم پرسپولیس، تصریح کرد:  عیادت از این بازیکن وظیفه فطری و ذاتی ما بود. نه تنها خدادادی بلکه بازیکنان دیگر هم وظیفه ما است که اگر مصدوم شدند، پیگیر اوضاع‌شان باشیم اما گاهی اوقات به دلیل مشغله ممکن نیست. بعضی از این مسئله هم دنبال اهداف شخصی خودشان بودند. آنها می‌گفتند  گل محمدی چه تعهدی دارد که بخواهد هزینه درمان آقای خدادادی را بدهد. همه این موارد را می‌دانند که گل‌محمدی وظیفه‌ای ندارد، ولی هیچ کسی آرامش در پرسپولیس را بر نمی‌تابد. هر چه اسمش را بگذاریم بعضی دنبال حاشیه درست کردن برای پرسپولیس هستند. مهم درمان این بازیکن بود. بعضی دنبال فضای آلوده‌ای هستند تا به پرسپولیس ضربه بزنند.

درویش درباره پیگیری آخرین وضعیت یاسین سلمانی بازیکن مصدوم پرسپولیس گفت: با یاسین سلمانی در دو روز گذشته صحبت کردم تا ببینم چه اوضاعی دارد. او بچه بسیار خوب و آینده‌دار و مصممی است که با اراده و عضلات قوی که دارد، هفته آینده در تهران جراحی شود و چند ماه بعد از جراحی به زمین بازمی‌گردد.

وی پیرامون انتخابات هیئت فوتبال تهران، گفت: انتخابات هیئت فوتبال تهران یکی از بهترین انتخابات چندسال اخیر در میان رشته‌های مختلف ورزشی بود، که برگزار و فرد کارشناس و فوتبال بلد، برنده عرصه انتخابات شد. ماجدی کار مشکلی  در پیش دارد. تهران سالیان سال خواستگاه فوتبال در رده‌های سنی بود ولی امروز وقتی تیم‌های ملی را می‌بینیم کمترین بازیکن تهرانی در آن است. ماجدی در رده‌های مختلف ملی بازی کرده و با موضوع آشنایی دارد و باید جایگاه تهران در فوتبال را  به وضعیت گذشته خودش بازگرداند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

طاهرزاده: مشکلات پرسپولیس با رفتن گل محمدی حل شد

مشکلات پرسپولیس با رفتن گل محمدی حل شد

بهنام طاهر زاده پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره وضعیت سرخپوشان اظهار کرد: گویا مشکل یحیی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *