یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

دلخوش: مجلس به دنبال ایجاد تکالیفی برای دولت در زمینه حفاظت از آب‌های مرزی است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر در کشور در خصوص مسأله آب همراهی وجود نداشته باشد در آینده با بحران آب مواجه خواهیم بود، گفت: در مجلس پیگیر هستیم تا با پیش‌بینی هدف‌هایی در قانون بودجه سالانه در این خصوص، دولت، وزارت نیرو و دستگاه‌های مربوطه را به حفاظت از آب‌های مرزی مکلف کنیم تا مشکل آب برطرف شود.

کاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت آب کشور و اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از وقوع بحران آب اظهار کرد: در این زمینه کارگروهی در مجلس با حضور متخصصان امر در سطح کشور و کسانی که قبلا در کشور مسئولیت داشته‌اند، تشکیل داده‌ایم و یک ماده قانونی نیز جهت قرار گرفتن در قانون برنامه کشور تهیه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه «به دنبال حفاظت از آب‌های مرزی هستیم»، افزود: متاسفانه کشورهای همسایه از آب‌های مرزی به نفع خود استفاده کرده‌اند و ما از این موضوع غافل مانده‌ایم؛ در این زمینه به وزارت‌خانه‌های نیرو و خارجی نیز تذکراتی داده‌ایم.

این نماینده مجلس در پایان با تاکید بر اینکه مسئله آب قابل حل است، گفت: در مجلس پیگیر هستیم تا با پیش‌بینی هدف‌هایی در قانون بودجه سالانه در این خصوص، دولت، وزارت نیرو و دستگاه‌های مربوطه را به حفاظت از آب‌های مرزی مکلف کنیم تا مشکل آب برطرف شود. معتقدم اگر در کشور در خصوص مسأله آب همراهی وجود نداشته باشد در آینده با بحران آب مواجه خواهیم بود.

انتهای پیام

حتما ببینید

توقیف ۱۹ لنج صیادی متخلف در صیدگاه بوسیف بندر امام

ایسنا/خوزستان سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان گفت: تعداد ۱۹ فروند لنج صیادی به اتهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *