آخرین خبرها

دلخوش: مجلس به دنبال ایجاد تکالیفی برای دولت در زمینه حفاظت از آب‌های مرزی است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر در کشور در خصوص مسأله آب همراهی وجود نداشته باشد در آینده با بحران آب مواجه خواهیم بود، گفت: در مجلس پیگیر هستیم تا با پیش‌بینی هدف‌هایی در قانون بودجه سالانه در این خصوص، دولت، وزارت نیرو و دستگاه‌های مربوطه را به حفاظت از آب‌های مرزی مکلف کنیم تا مشکل آب برطرف شود.

کاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت آب کشور و اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از وقوع بحران آب اظهار کرد: در این زمینه کارگروهی در مجلس با حضور متخصصان امر در سطح کشور و کسانی که قبلا در کشور مسئولیت داشته‌اند، تشکیل داده‌ایم و یک ماده قانونی نیز جهت قرار گرفتن در قانون برنامه کشور تهیه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه «به دنبال حفاظت از آب‌های مرزی هستیم»، افزود: متاسفانه کشورهای همسایه از آب‌های مرزی به نفع خود استفاده کرده‌اند و ما از این موضوع غافل مانده‌ایم؛ در این زمینه به وزارت‌خانه‌های نیرو و خارجی نیز تذکراتی داده‌ایم.

این نماینده مجلس در پایان با تاکید بر اینکه مسئله آب قابل حل است، گفت: در مجلس پیگیر هستیم تا با پیش‌بینی هدف‌هایی در قانون بودجه سالانه در این خصوص، دولت، وزارت نیرو و دستگاه‌های مربوطه را به حفاظت از آب‌های مرزی مکلف کنیم تا مشکل آب برطرف شود. معتقدم اگر در کشور در خصوص مسأله آب همراهی وجود نداشته باشد در آینده با بحران آب مواجه خواهیم بود.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *