آخرین خبرها
فیلترهای سرامیکی ریخته گری

دیوان عالی کشور: شهادت کذب در مرحله تحقیقات مقدماتی دادسرا جرم است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، جلسه هیئت عمومی با حضور حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری؛ رئیس دیوان عالی کشور و قضات عالی‌رتبه امروز (سه‌شنبه ۲۸ شهریور) برگزار شد. در این جلسه گزارش پرونده وحدت رویه در مورد انطباق شهادت کذب در مرحله تحقیقات مقدماتی نزد دادسرا با موضوع با ماده ۶۵۰ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) قرائت شد.

در این پرونده، شعبه سیزدهم دادگاه تجدیدنظر استان البرز شهادت کذب نزد دادسرا را مشمول ماده قانونی ۶۵۰ قانون مجازات اسلامی دانسته و حکم محکومیت صادره برای متهم در دادگاه نخستین تأیید کرده و آن را جرم دانسته است؛ در حالی که شعبه سی‌ونهم دادگاه تجدیدنظر استان تهران شهادت کذب نزد دادسرا را مشمول ماده قانونی مرقوم ندانسته و حکم برائت صادره برای متهم را در مرحله دادرسی نخستین تأیید کرده است.

قضات هیئت عمومی دیوان عالی کشور پس از بحث و بررسی و تبادل نظر در مورد این موضوع رأی شعبه سیزدهم دادگاه تجدیدنظر استان البرز را که بر اساس آن شهادت کذب نزد دادسرا مشمول ماده ۶۵۰ قانون مجازات اسلامی است را صائب تشخیص دادند و از مجموع ۱۱۶ قضات حاضر در جلسه ۸۳ نفر رأی شعبه سیزدهم دادگاه تجدیدنظر استان البرز را منطبق با موازین قانونی دانستند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  توضیحات بهزیستی درخصوص «جمع‌آوری کودکان کار و خیابان» توسطپلیس

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

بازار اغواکننده "رمز ارزها‌" همچنان قربانی می‌گیرد/ راه‌های تشخیص "رمز ارز" تقلبی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، با افزایش رغبت مردم به خرید رمز ارز و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد