رادان: پلیس باید پدیده ها را هوشمندانه مدیریت کند

رئیس مرکز مطالعات راهبردی فراجا در آیین رونمایی از کتاب “نظریه پلیس هوشمند” گفت: پلیس به عنوان مهمترین عنصر و متولی نظم و امنیت برای پیشگیری از بی‌نظمی در جامعه و کژکار کردی امنیتی، باید متناسب با زمینه و زمانه در راه هوشمندی گام بردارد و پدیده ها را هوشمندانه مدیریت کند.

به گزارش ایسنا، سردار احمدرضا رادان در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن هفته پژوهش، گفت: تحقیق و پژوهش باید محور تمام فعالیت ها و اقدامات پلیس قرار گیرد.

وی با اشاره به انتشار کتاب “نظریه پلیس هوشمند” که در مرکز مطالعات راهبردی فراجا تهیه و به چاپ رسیده است، یادآور شد: ظهور و بروز هر تمدن و اقتدار آن منوط به داشتن قدرت فکری و علمی است که این اقتدار با کسب علم و معرفت و حفظ مرجعیت علمی در کنار دیگر ارکان قدرت حاصل می شود.

وی با تأکید بر اینکه توجه به مقوله نظریه پردازی یکی از ارکان مهم قرار گرفتن در کانون قدرت علم و مرجعیت علمی است، اظهار داشت: مرکز مطالعات راهبردی بر اساس رسالت خود پژوهش‌های سازمان یافته در عرصه نظریه پردازی را در دستورکار خود قرار داده که در این راستا موفق به تهیه و انتشار کتاب “نظریه پلیس هوشمند” با تأکید بر بعد انسانی شده است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی فراجا با بیان اینکه کتاب “نظریه پلیس هوشمند” یک نظریه روانشناختی شخصیتی است که به توصیف ویژگی ها، ابعاد و صفات افسران هوشمند پلیس می‌پردازد، افزود: نظریه پلیس هوشمند دارای دو خاستگاه نظری و تجربی است.

سردار رادان در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: پلیس تنها زمانی می تواند به گونه ای موثر و رضایت آمیز انتظارات پیوسته در حال تغییر و افزایش مردم را برآورده و نظم و امنیت دستخوش تغییر جامعه را سر و سامان ببخشد که بر مبنای یافته های نظریه پلیس هوشمند، پیوسته ظرفیت توانمندی و کارآمدی خود را افزایش دهد و تراز پیچیدگی و بهنگام بودن خود را بهبود بخشد.

وی با اشاره به رشد دانش و تکنولوژی در دنیا عنوان کرد: پلیس در راستای استقرار امنیت نرم‌افزاری، شناخت تحولات تکنولوژی‌های اطلاعاتی ارتباطی، پیش بینی تحولات آینده فضای واقعی و مجازی و هماهنگ‌سازی توان با این تحولات فناورانه را در اولویت برنامه ها و فعالیت های خود قرار داده است.

رادان در ادامه با بیان اینکه ماموران پلیس در کشور جزو خادمان نظام و مردم بوده و بیشترین عرصه فعالیت را در مبارزه با  قانون‌گریزی و شرارت در مرزها، شهرها و روستاهای دور و نزدیک بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: تأمین نظم و انتظام امنیت عمومی مهمترین وظیفه پلیس است که باید در راستای تحقق آن از هیچ کوششی دریغ نکند. 

رئیس مرکز مطالعات راهبردی فراجا از انتظامی ملی به عنوان یک فرآیند اجتماعی یاد کرد و گفت: برای تحقق انتظام و امنیت پایدار در کشور باید تمام سازمان ها، نهادها و دستگاه های ذیربط و با همراهی و مشارکت مردم برای عینیت بخشیدن به امنیت در جامعه تلاش کنند.

براساس گزارش سایت پلیس، وی در ادامه از مردم به عنوان مهمترین پشتوانه پلیس در تمام ماموریت های محوله یاد کرد و اظهار داشت: زمانی سازمان انتظامی کشور در ماموریت های خود موفق خواهد بود که بتوانند مشارکت و همراهی مردم را با خود داشته باشند.

انتهای پیام

حتما ببینید

ویدیو/ گزارش خبرنگار ایسنا از خسارت سیل در شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوارِ اردبیل

بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در اردبیل و وقوع سیل، باعث مسدود شدن راه ارتباطی شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *